چهار شنبه، 24 مهر 98 ساعت 03:07 ب.ظ

- حوادث

تاریخ 21:18:13 1398/05/15
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران خبر داد:

کاهش 50 درصدی کشته شدگان موتور سوار

مازنیوز:علی عباسی با اعلام این خبر گفت: بهشهر با 7 نفر ، ساری و بابل هر کدام با 6 نفر بیشترین و شهرستان های آمل، تنکابن ، چالوس ، عباس آباد ، گلوگاه و میاندرود هر کدام با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتور سوار را دارند.
کاهش 50 درصدی کشته شدگان موتور سوار

علی عباسی با اعلام این خبر گفت: بهشهر با 7 نفر ، ساری و بابل هر کدام با 6 نفر بیشترین و شهرستان های آمل، تنکابن ، چالوس ، عباس آباد ، گلوگاه و میاندرود هر کدام با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتور سوار را دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اظهار کرد: بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز استان ، بیشترین فوتی در خرداد ماه با 21 فوتی و بعد از آن اردیبهشت با 9، فروردین با 6 مورد به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند .

عباسی گفت: بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی 11 تا 20 سال با آمار 9 فوتی و کمترین گروه سنی 61 سال به بالا با 7 فوتی به ثبت رسید.

وی بیان کرد: 163 نفر در سه ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که 22 درصد آن مربوط به موتور سوار ها  هستند.

شایان ذکر است شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران درسه ماهه ماهه سالجاری بوده که امید می رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات