چهار شنبه، 30 بهمن 98 ساعت 08:11 ق.ظ

- حوادث

تاریخ 19:06:53 1392/12/24
سردار مسعود جعفری‌نسب

قرارگاه نوروزی در همه شهرهای مازندران برپا می‌شود.

مازنیوز:سردار مسعود جعفری‌نسب در جمع خبرنگاران اظهار داشت برنامه آخرین چهارشنبه سال باید با بهره‌گیری از فرهنگ سنتی به صورت محله‌ای در مازندران اجرا شود.
قرارگاه نوروزی در همه شهرهای مازندران برپا می‌شود.

وی افزود: تسهیل در رفت و آمد درون شهری موضوعی است که در آخرین چهارشنبه سال در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد.

این مسئول مهلت اجرای برنامه آخر چهارشنبه سال از سوی مردم فهیم مازندران را ساعت 20 دانست و ادامه داد: احیای برنامه‌های فرهنگی و سنتی نباید جای خود را با داغدار کردن خانواده‌ها عوض کند.

وی اضافه کرد: برنامه چهارشنبه سوری شیوه و فرهنگ جوانمردی را در آستانه پایان سال در جامعه تبیین می‌کند تا مردم در کنار برنامه‌های شاد به همنوعان کمک کنند.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه ایام سال نو با دهه اول فاطمیه توام شده است، گفت: امسال پلیس با در نظر گرفتن امنیت در شهرک‌های ساحلی جلوی بی‌بندوباری‌ و بداخلاقی‌ها را می‌گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه پلیس در کنار برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی از مزاحمت‌ها نمی‌گذرد، تصریح کرد: برخورد پلیس در قبال مزاحمت و ناهنجاری‌ها جدی و قانونی است.

جعفری نسب افزود: امسال اجاره ویلاهای ساحلی همراه با نظارت مامور مالیاتی است تا حق‌السهم مالیات هم پرداخت و موضوعات اجتماعی نیز به درستی پیگیری شود.

وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار پلیس راهور در شهرک‌های ساحلی موضوعات ترافیکی را در چهار شهرک دریاکنار، خانه دریا، خزرآباد شمالی و جنوبی به صورت مستقیم پی‌گیری می‌کند.

جعفری‌نسب اعلام کرد: امسال قرارگاه نوروزی علاوه بر مرکز استان در همه شهرهای مازندران برپا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای فعالیت کاری من در مازندران با افزایش کشفیات جرم در حوزه‌های مختلف مواجه بودیم، اظهار داشت: پلیس، دو ساعت بعد از وقوع جرم روند دستگیری مجرم را تعیین و تکلیف کرده و در زمان کوتاهی مجرم را شناسایی می‌کند.

این مسئول آمار قتل در 11 ماه مازندران را نسبت به سال قبل را با دو مورد کاهش دانست و گفت: پارسال 34 مورد و امسال 32 مورد قتل در مازندران اتفاق افتاد.

وی درباره جمع‌آوری افراد بدحجاب در سطح شهر گفت: برخی افراد در حکم مانکن هستند که تعدادشان به 20 نفر هم نمی‌رسد و به شدت با آنها برخورد قانونی می‌شود.

فرمانده انتظامی مازندران اجرای سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی را در ایجاد امنیت اجتماعی و اخلاقی، فرهنگ‌سازی دانست و یادآور شد: گشت پلیس در همه دنیا متعارف است اگر خلافی صورت گیرد پلیس اقدام بازدارنده دارد.

وی با اشاره به اینکه پلیس در اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده شکست نمی‌خورد، افزود: اگر نیروی انتظامی شکست بخورد مردم آرامش نخواهند داشت.

جعفری‌نسب بازسازی و تجهیز کلانتری‌ها را از برنامه‌های در دست اجرای نیروی انتظامی دانست و گفت: مازندران دارای 106 کلانتری و پاسگاه است برای بازسازی و تجهیز این اماکن در طول 6 ماه نیازمند اعتبار است.

وی با اشاره به اینکه سرعت امدادرسانی پلیس افزایش یافته است، افزود: پلیس در برخورد با اراذل و اوباش مانند خودش اقدام می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران نیز اظهار داشت: برخورد فیزیکی افراد خاطی با ماموران پلیس باعث شد تا 6 نفر از نیروهای ما در اثر ضرب و شتم به بیمارستان منتقل شوند.

داوود قاسمیان با اشاره به اینکه در آستانه سال نو، حجم سفر و مراجعه  مردم به مراکز خرید افزایش می‌یابد، تصریح کرد: پلیس راهور از 25 اسفند با آماده کردن 200 دستگاه امکانات خودرویی  و 750 نفر پاس پیاده در سطح معابر با رزمایش طرح استقبال از بهار کار خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: با توجه به حجم مسافر امسال مازندران با کاهش هفت درصدی کشته شده‌های ناشی از تصادفات مواجه بود.

قاسمیان با اشاره به اینکه پلیس برای کاهش ترافیک با سد معبرها مبارزه می‌کند، ادامه داد: هرجایی خودرویی ایجاد سد معبر کند پلیس مجاز به توقیف و انتقال به پارکینگ را دارد.

منبع:فارس

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات