دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 06:06 ب.ظ

- فرهنگ و هنر

تاریخ 1395-02-07 20:09:11
حسین قربانی مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران :

آغاز عملیات اجرایی ساخت خانه مطبوعات مازندران

مازنیوز :آغاز عملیات اجرایی ساختمان خانه مطبوعات مازندران در فضایی به مساحت 380 متر مربع در کوی قلیچ خیابان فرهنگ ساری با حضور مقامات  در ماه شعبان امسال برگزار می‌شود.
آغاز عملیات اجرایی ساخت خانه مطبوعات مازندران

به گزارش مازنیوز ، حسین قربانی عصر امروز در جمع خبرنگاران از آغاز عملیات اجرایی ساخت خانه مطبوعات مازندران با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری در ایام ماه پربرکت شعبان خبر داد و اظهار کرد: مراحل پایانی تحویل زمین وقفی توسط اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و اداره اوقاف و امور خیریه ساری با مشارکت بنیاد توسعه و عمران موقوفات مازندران در حال انجام است.

وی افزود: مقرر شد آغاز عملیات اجرایی ساختمان خانه مطبوعات مازندران در فضایی به مساحت 380 متر مربع در کوی قلیچ خیابان فرهنگ ساری با حضور مقامات ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و اعضای مجلس خبرگان رهبری، مجمع نمایندگان مازندران و  مدیران ارشد استانی و شهری در ماه شعبان امسال برگزار می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها در این زمین اهدایی با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری، چهار طبقه اداری، رفاهی، آموزشی، سالن کنفرانس و ... تعبیه شود.

این مسئول همچنین از برگزاری آیین اختتامیه جشنواره بزرگ مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری مازندران در روز 17 مرداد مصادف روز خبرنگار در استان خبر داد و بیان کرد: فراخوان جشنواره از طریق رسانه‌های گروهی استان اطلاع‌رسانی شده است.

قربانی با تقدیر از همکاری صمیمانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره، تصریح کرد: نفرات برتر بخش‌های خبر، گزارش، گفت‌وگو، عکس و بخش ویژه شعار سال هدایای نفیس مادی و معنوی دریافت می‌کنند.

وی از برگزاری انتخابات بازرسان خانه مطبوعات مازندران در 27 اردیبهشت امسال خبر داد و اضافه کرد: گزارش کامل اقدامات صورت‌گرفته خانه مطبوعات در یک‌سال گذشته توسط اعضای هیأت‌مدیره در این روز تبیین و بازرسان جدید مشخص می‌شوند.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران با انتقاد از فضاسازی در برخی رسانه‌های مجازی مبنی بر ایجاد انشقاق بین اعضای هیأت‌مدیره خانه مطبواعت مازندران، متذکر شد: نباید برخی اختلاف‌نظرها در بین اعضا منجر به تسویه‌حساب‌های سیاسی جریانات و رسانه‌های خاص از فرد یا نهاد مستقل خانه مطبوعات شود.

این مسئول با تکذیب استعفا یا برکناری وی از مسئولیت مدیرعاملی خانه مطبوعات مازندران، ادامه داد: آنچنان برای اعتلای رسانه‌ای استان تلاش کرده و بر اساس قانون در دوره فعلی خانه مطبوعات ادامه می‌دهم.

قربانی یادآور شد: طبق اساس‌نامه خانه مطبوعات رئیس و نایب‌رئیس هیأت‌مدیره، مدیر خانه «مدیرعامل»، منشی و خزانه‌دار از ارکان اصلی هیأت‌رئیسه خانه مطبوعات بوده که با رأی هیأت‌مدیره به‌مدت دو سال انتخاب می‌شوند که اگر هر کدام از اعضای فوق از رسانه مورد نظرشان برکنار شوند، دلیلی بر عزل آنان از تکذیب هیأت‌رئیسه یا هیأت‌مدیره تا پایات دوره قانونی دوساله وجود ندارد.

وی افزود: چنانچه رئیس، نایب‌رئیس، مدیرعامل، خزانه‌دار و منشی به هر دلیلی دارای شرایط استعفا، فوت و یا حتی برکناری باشند، باید طبق اساس‌نامه تعداد چهار تا پنج نفر از اعضای هیأت‌مدیره پس از رأی‌گیری درخواست برگزاری مجمع عمومی برای تعیین و تکلیف مسئولیت‌های فوق با حضور همه اعضای خانه مطبوعات و رأی‌گیری علنی انجام دهند.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران از پایان اجرای طرح سامان‌دهی و پالایش اعضای خانه مطبوعات مازندران خبر داد و اظهار کرد: طی روزهای آینده اسامی اعضای اصلی و افتخاری خانه مطبوعات مازندران در سایت خانه قرار می‌گیرد و برای اعضای اصلی کارت عضویت صادر می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه همه مدارک اعضای خانه به‌صورت آرشیو الکترونیکی تبدیل می‌شود، گفت: پس از انتشار اسامی اعضای اصلی و افتخاری، معترضان می‌توانند مراتب را به خانه مطبوعات و اداره‌کل ارشاد مازندران منعکس کنند تا پس از بررسی نهایی ادامه عضویت یا سلب عضویت اعضا مشخص می‌شود.

قربانی با بیان اینکه طبق اساس‌نامه خانه مطبوعات مازندران تمامی رسانه‌های مکتوب و مجازی که دارای شرایط مندرج در اساس‌نامه هستند، می‌توانند به عضویت خانه درآیند، تأکید کرد: بنا بر مفاد اساس‌نامه به‌کارگیری کارکنان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی در عضویت و ترکیب هیأت‌مدیره یا هیأت‌رئیسه خانه مطبوعات مازندران ممنوع است.

وی با اعلام اینکه معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ملاک اعطای تسهیلات به خانه مطبوعات استان‌ها را اجرای طرح سامان‌دهی و پالایش اعضا، برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مطبوعات، اردوهای فرهنگی مطبوعاتی و ... است، ادامه داد: خانه مطبوعات بدون چشم‌پوشی و طبق اساس‌نامه افرادی که فاقد شرایط عضویت در این خانه باشند، از عضویت سلب و اگر از اعضای هیأت‌مدیره باشند، باید از سمت خود کناره‌گیری کنند.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران در پایان خواستار هم‌دلی و هم‌نوایی همه اعضای خانه مطبوعات مازندران برای اجرای برنامه‌های فوق شد و گفت: با تغییر فرد یا افرادی از ترکیب هیأت‌مدیره یا هیأت‌رئیسه خانه مطبوعات در برهه کنونی نمی‌توان تمام تقصیرها را گردن یک فرد محول کرد بلکه خانه مطبوعاتی موفق است که همه اعضای هیأت‌مدیره با هم اتحاد داشته باشند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات