چهار شنبه، 24 مهر 98 ساعت 03:07 ب.ظ

- فرهنگ و هنر

تاریخ 1398-07-13 21:56:22

تاکید استاندار مازندران بر ادامه رویکرد ارشاد به فرهنگ و هنر بومی و تجلیل از مفاخر

مازنیوز: احمد حسین زادگان استاندار مازندران در دیدار با عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برادامه رویکرد آن اداره کل ، به فرهنگ و هنر بومی و تجلیل از مفاخر استان تاکید کرد.
تاکید استاندار مازندران بر ادامه رویکرد ارشاد به فرهنگ و هنر بومی و تجلیل از مفاخر

در این دیدار که در دفتر استاندار مازندران انجام شد، عباس زارع با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری انجام شده و در دست اقدام در استان، به برگزاری برنامه‌های مهم آن اداره کل در سال جاری از جمله نمایشگاه بزرگ کتاب مازندران، نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای، جشنواره شعر بومی «نوج»، جشنواره کتاب سال مازندران و پیگیری برای شکل‌گیری انجمن خیرین فرهنگ و هنر استان اشاره کرد.
وی رویکرد اصلی را توجه به آیین‌ها، فرهنگ و هنر مازندران دانست و حمایت از فرهیختگان و هنرمندان بومی را از اولویت‌های آن اداره کل عنوان کرد.
حسین‌زادگان، استاندار مازندران نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های زارع و مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در طول زمان کوتاه مدیریت زارع، عملکرد این دستگاه فرهنگی را مثبت دانسته و بر ادامه این روند تاکید کرد.
وی توجه به فرهنگ‌ها، آیین‌ها و هنرهای بومی و اصیل مازندرانی به ویژه زبان تبری را از کارهای اساسی فرهنگی استان دانست و قول حمایت استانداری را در این زمینه داد.
استاندار مازندران، تشکیل انجمن خیرین فرهنگی را که برای نخستین بار در کشور از سوی زارع مطرح شده از طرح‌های خوب و مفید ذکر کرد و گفت: جای چنین تشکلی در کشور خالی است و یکی از نیازهای ضروری و اصلی جامعه در حوزه فرهنگ می‌باشد.
وی از زارع خواست تا با جدیت برای تشکیل این انجمن در استان تلاش نماید.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات