چهار شنبه، 30 بهمن 98 ساعت 07:11 ق.ظ

- فرهنگ و هنر

تاریخ 1393-09-27 01:12:41
مرتضی رحمانی موحد

مازندران می تواند تقویم گردشگری در کشور باشد.

مازنیوز:مرتضی رحمانی موحدمعاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران افزود مازندران با داشتن مواهب طبیعی دریا ، جنگل و دشت می تواند بیشترین بهره را از این مصوبه ببرد.....
مازندران می تواند تقویم گردشگری در کشور باشد.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی به استان مازندران توجه ویژه دارد ، اظهار داشت : با رویکرد دولت تدبیر و امید به مقوله گردشگری ، برنامه های همکاری بین وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی عملیاتی و این تعامل چندین برابر شده است.

او با تاکید بر این نکته که با روش های سنتی نمی توان گردشگری را تقویت کرد، افزود : استفاده از منابع موجود بسیار مهم است.

رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با بیان اینکه زیر ساخت های مازندران در پذیرش گردشگر باید تقویت شود ، گفت : سواحل دریای خزر مواهب طبیعی جنگل و دشت ، میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران هم باید تقویت شود.

رحمانی موحد بر لزوم سالم سازی سواحل با همکاری بخش خصوصی تاکید کرد و بیان داشت : مازندران می تواند تقویم گردشگری در کشور باشد.

معاون سازمان میراث فرهنگی با اشاره به وجود آیین های مختلف در مناسبت های مختلف طول سال مازندران ،بیان داشت بسیاری از آیین های مازندران در طول سال باید برجسته و در تقویم سالانه استان گنجانده شود.

وی با بیان اینکه با این روش سفر در طول سال به استان مازندران از سوی گردشگران توزیع خواهد شد، گفت: در حال حاضر ظرفیت استان به نسبت حجم زیادی مسافران در مقطع زمانی خاص کم است.

رحمانی موحد به قله دماوند به عنوان یک میراث طبیعی در استان مازندران اشاره کرد و گفت: این میرث طبیعی باید مورد حفاظت به لحاظ زیست محیطی قرار گیرد و مدیریت ارشد استان باید به این میراث طبیعی توجه خاصی داشته باشد

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات