چهار شنبه، 07 اسفند 98 ساعت 03:12 ب.ظ

- اقتصادی

تاریخ 19:04:49 1393/12/18
حجت الاسلام محمدعلی تقوی رئیس کل دادگستری مازندران ؛

پنجره واحد سرمایه‌گذاری در مازندران ایجاد شود

مازنیوز:بنده به‌عنوان تکلیف در این جلسات شرکت می‌کنم چرا که معتقد هستم هر مسئولی به سهم خود باید در این امر دخالت و پیگیری داشته باشد تا از مشکلات حوزه کار و اشتغال و سرمایه‌گذاری کاسته شود.
پنجره واحد سرمایه‌گذاری در مازندران ایجاد شود

به گزارش مازنیوز، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد امروز در جمع اعضای هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار داشت: اعتقاد بنده این است که هر چه بیشتر با صاحبان کار و تولید نشست داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در جنگ تمام عیار اقتصادی بسر می‌بریم، افزود: بنده به‌عنوان تکلیف در این جلسات شرکت می‌کنم چرا که معتقد هستم هر مسئولی به سهم خود باید در این امر دخالت و پیگیری داشته باشد تا از مشکلات حوزه کار و اشتغال و سرمایه‌گذاری کاسته شود.

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: تفاهم بین مدیران اجرایی نکته مهمی بوده که متاسفانه به‌خوبی وجود ندارد. در مدیریت صدور مجوزها دچار چالش و ضعف هستیم چرا که سیستم نظامند هماهنگ بین سازمان‌های اجرایی در کار نیست.

وی اعلام داشت: به استاندار مازندران پیشنهاد کرده هر چه زودتر پنجره واحد سرمایه گذاری با حضور نماینده دستگاه قضایی ایجاد تا هماهنگی‌های لازم در این رابطه بوجود آید و امور سرمایه گذاری در استان تسهیل و از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری شود.

رئیس دستگاه قضایی مازندران خاطرنشان کرد؛ با مسائل اقتصادی و تولید نمی‌توان بشکل تعاونی برخورد کرد، چرا که مسائل اقتصادی را باید مدیریت کرد.

وی یکی از دلایل وجود مشکلات را فقدان اطلاعات لازم از سوی سرمایه گذاران اعلام کرد و گفت؛ کارفرمایان باید با استخدام و به‌کارگیری مشاوران مالی و حقوقی این نقیصه را جبران کنند.

تقوی فرد گفت: مدیریت اقتصادی با مالکیت اقتصادی باید متفاوت باشد، در حالی که در اکثر موارد مدیریت واحدها با صاحبان واحدها یکی است که این وضعیت به خوبی جواب نمی‌دهد. 

وی تاکید کرد: نهادها و سازمان‌ها باید از مشکلات پیشگیری کنند، از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود در چنین جلساتی حضور یابند چرا که بسیاری از موانع مربوط به کمبود و نقص قوانین بوده که نیازمند اصلاح و تکمیل است.

تقوی فرد گفت: تنها کشوری هستیم که در آن بانک‌ها با میانگین سود 30 درصدی تسهیلات ارائه می‌کنند که برای بنده عجیب و غریب است.

وی افزود: نباید خود را سرگرم مسائل غیرواقعی کنیم، بلکه باید سعی و تلاش کنیم و بدانیم که جلسات متعدد اقتصاد کشور سامان نمی‌یابد.

رئیس کل دادگستری استان با  اعلام آمادگی کامل برای خدمت به تولید و اقتصاد استان، از تولیدکنندگان خواست مشکلات را به وی منعکس کنند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات