چهار شنبه، 09 بهمن 98 ساعت 08:11 ق.ظ

- اقتصادی

تاریخ 21:37:15 1394/01/18
افزایش ۷۰ درصدی قیمت نان ؛

افزایش خودسرانه قیمت نان در برخی نانوایی‌های مازندران

مازنیوز:افزایش ۷۰ درصدی قیمت نان در حالی صورت گرفت که هیچ خبری از سازمان جهاد کشاورزی استان، اتحادیه آرد و نان و اتاق اصناف ارائه نشده است.
افزایش خودسرانه قیمت نان در برخی نانوایی‌های مازندران

به گزارش مازنیوزبه نقل ازتسنیم، امروز شاهد افزایش قیمت خودسرانه نان در شهرهای استان مازندران بوده‌ایم بدون اینکه اطلاع رسانی در روزهای گذشته به وسیله دستگاه‌های مرتبط با این موضوع صورت گیرد.

گزارش میدانی تسنیم از برخی نانوایی های سطح شهر نیز حکایت از آن دارد که برخی نانوایی‌ها، اقدام به افزایش خودسرانه قیمت نان کرده اند.

از سوی دیگر، برخی نانوایان، قیمت هر نان را در حدود 100 تا 150 تومان افزایش داده‌اند که البته این افزایش قیمت بیشتر در نان‌های سنگک و بربری محسوس است. به نحوی که یک قرص نان سنگک که در گذشته 650 تومان بوده است، اکنون به قیمت 800 تومان عرضه می‌شود، این در حالی است که نان بربری نیز که قیمت 500 تومانی داشته است، اکنون از سوی برخی نانوایان 650 تومان هم عرضه می‌شود.

این در حالی است که برخی بربری فروشان هم اندکی کنجد به نان اضافه کرده و آن را به قیمت گرانتر به مشتریان می‌فروشند، در حالیکه میزان کنجدی که اضافه می‌شود، به اندازه صد تومان افزایش قیمت، ارزش ندارد.

اما شاید بیشتر از آنچه که افزایش قیمت نان در دید مشتریان محسوس باشد، کم شدن وزن چانه ها که به نوعی گرانفروشی هم هست، به چشم می‌خورد و نظارتی هم در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

این در حالی است که افزایش قیمت نان سبب نگرانی و تعجب شهروندان در استان شد و مردم خواستار پاسخگویی سریع مسئولان در مورد گرانی قیمت نان شدند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات