دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 07:06 ب.ظ

- اقتصادی

تاریخ 13:46:51 1393/01/31

آخرین‌فرصت‌برای‌انصراف‌وثبت‌نام‌یارانه‌نقدی

امروز مهلت نام نویسی متقاضیان و جاماندگان از دریافت یارانه نقدی و همچنین انصراف دهندگان به اتمام می رسد.

مهر: امروز آخرین فرصت متقاضیان دریافت یارانه نقدی و جامانده ها از ثبت نام و همچنین افرادی که طی این روزها ثبت نام کرده اند، اما می خواهند انصراف دهند با مراجعه به سایت رفاهی به پایان می رسد.

روز جمعه آخرین گروه از متقاضیان دریافت یارانه نقدی بر اساس رقم سمت راست کد ملی می توانستند با مراجعه به سایت رفاهی اقدام به نام نویسی کنند، این در حالی است که از دیروز نیز بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، افرادی که تاکنون اقدام به ثبت نام نکرده اند، اما متقاضی دریافت یارانه هستند، می توانند نام نویسی کنند.

همچنین بر اساس اعلام قبلی مسئولان سازمان هدفمندی یارانه ها، افرادی که طی 10 روز ابتدای نام نویسی اقدام به ثبت نام کرده اند، اما هم اکنون خواستار انصراف از دریافت یارانه نقدی هستند، می توانند هم اکنون از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند و انصراف خود را در سامانه اعلام کنند.

در عین حال افرادی که می خواهند به صورت جداگانه از خانوار قبلی خود یارانه نقدی دریافت کنند، یعنی افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند و همچنان متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند، لازم است که فعلا در همان زیر مجموعه خانوار قبلی ثبت نام کنند تا بتوانند یارانه خود را دریافت نمایند.

اما سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرده است که در مراحل بعدی پس از پایان مهلت 10 روزه، زمینه ای فراهم خواهد شد که تغییرات بعد خانوار در نتیجه 4 واقعه حیاتی ( ازدواج، فوت، تولد و طلاق) اعمال شود تا افراد بتوانند براساس آن یارانه بگیرند.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: روزهای 30 و 31 فروردین 93 برای ثبت نام یارانه‌ای جامانده‌ها و انصراف داوطلبان منصرف از دریافت یارانه در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر هیچگونه امکان ویرایشی برای افرادی که اطلاعات صحیح به سامانه ثبت نام رفاهی وارد کرده اند، وجود ندارد، بر این اساس سخنگوی این سازمان به افراد توصیه کرده است که با دقت و حوصله فرم ها را پر کنند تا اشتباهی رخ ندهد.

این در حالی است که سازمان هدفمندی یارانه ها از کلیه افرادی که توان امرار معاش دارند، درخواست کرده است که از دریافت یارانه انصراف دهند. براین اساس سازمان هدفمندی یارانه ها طی اطلاعیه ای اعلام کرد: از آن دسته از آحاد جامعه که توان امرار معاش خانوار خود را بدون نیاز به دریافت یارانه، دارا هستند درخواست می نماییم با حرکت خداپسندانه و خیرخواهانه خویش از دریافت آن صرف نظر نمایند. باشد که این عمل آنان مرضی خداوند قادر منان و بندگان وی قرار گیرد. توفیق، عزت و سربلندی دولت و ملت شریف ایران را از درگاه اقدس احدیت مسئلت دارم.

از بامداد چهارشنبه 20 فروردین ماه ثبت‌نام نخستین گروه از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی در سال 93 در سراسر کشور و از طریق سایت رفاهی آغاز شد و طبق برنامه زمان بندی دولت تا پایان روز یکشنبه ( فردا) ادامه خواهد داشت.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات