دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 06:06 ب.ظ

- اقتصادی

تاریخ 10:55:21 1393/06/03

نسخه تکراری معاون استانداری مازندران

مازنیوز:در خبرها از قول معاون برنامه ریزی استانداری مازندران مطالبی نقل شده مبنی بر اینکه با فروش زمین نساجی مشکل این واحد تولیدی را حل میکنیم البته اینکه یک مقام مسئول پس از سالها سکوت و بی خبری از رفع مشکل چندین و چند ساله قشر مظلوم کارگر، آن هم در بخش صنعت دیر پای نساجی، سخن می گوید جای بسی تقدیر و سپاس است اما نکته ای که حائز اهمیت هست آنکه نسخه معاون برنامه ریزی استانداری نه تنها شفا نمی دهد بلکه بعبارت شاید منجر به نابینایی هم بشود!!
   نسخه تکراری معاون استانداری مازندران

در خبرها از قول معاون برنامه ریزی استانداری مازندران مطالبی نقل شده مبنی بر اینکه با فروش زمین نساجی مشکل این واحد تولیدی را حل میکنیم البته اینکه یک مقام مسئول پس از سالها سکوت و بی خبری از رفع مشکل چندین و چند ساله قشر مظلوم کارگر، آن هم در بخش صنعت دیر پای نساجی، سخن می گوید جای بسی تقدیر و سپاس است اما نکته ای که حائز اهمیت هست آنکه نسخه معاون برنامه ریزی استانداری نه تنها شفا نمی دهد بلکه بعبارتی شاید منجر به نابینایی هم بشود!! اینکه جناب معاون استاندار بفکر افتادند برای رفع مشکل کارگران نساجی مازندران زمینهای مرغوب و ارزشمند را به فروش بگذارند نسخه عجیبی است که در دکان هیچ عطاری پیدا نمی شود؟!!
البته قبل از جناب ایشان زمین های شرکت گونی بافی قائم شهر را به عده ای خاص فروختند که هنوز زخم آن از گرده دلسوزان کار و تولید التیام نیافته است. آن روزی که شرکت گونی بافی را به یک بخش فرصت طلب خصوصی فروختند اعلام کردند یک شرکت خودروسازی جایگزین آن می شود و به تولید اشتغال کمک خواهند کرد اما مردم فهیم قائم شهر ناباورانه مشاهده کردند شرکت سابق گونی بافی تبدیل به انبار اتومبیل های فرسوده شده و اخیراً هم شایعه فروش آن بگوش می رسد. حال با این تجربه تلخ گذشته  در رابطه با فروش زمینهای شرکت های تولیدی، چه شده است که باز هم یک مقام مسئول به فکر تکرار نسخه ناموفق گذشته افتادند!! در حالی که شرکت نساجی مازندران کاملاً توجیه اقتصادی دارد و برای تداوم تولید فقط نیاز به مدیریت و همت جهادی دارد نه فروش تدریجی اموال آن!!!
نکته دیگر  اینکه کارگران مظلوم نساجی چوب سیاسی کاری های برخی نمایندگان و مسئولین استان و شهرستان را می خورند و گرنه کیست که نداند پشت پرده این سناریوهای غم انگیز، افرادی فرصت طلب و آماده خور منتظر نشسته اند تا با چراغ سبز مسئولین غارتگری خود را آغاز کنند؟! سخن آخر اینکه آقای احسانی آنجا که فرمودید به منتقدان خود پول می دهید تا از شما انتقاد کنند چرا که آن را مایه رشد خود می دانید ما نیز با دلی دردمند و نگران از تصمیمات شتاب زده و بدور از تدبیر در عرصه تولید و کار ، تقاضای بازنگری در تصمیمات و استفاده از ظرفیتهای موجود را داریم بی شک تنها نسخه بی بدیل برای رفع مشکلات نساجی مازندران راه اندازی چرخه تولید این شرکت عظیم است که برای آن، هم نیروی کار مستعد و هم توجیه اقتصادی مناسب و نهایتا ظرفیتهای فروش در بازار فراوان هست از اینرو فقط اراده لازم دارد .  بسم الله
                                                                   حسین علیزاده فعال رسانه ای

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات