دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 07:06 ب.ظ

- اقتصادی

تاریخ 01:38:40 1393/06/06
معاون اجرایی رئیس جمهور

نحوه اطلاع حذف یارانه دهک‌های پردرآمد

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه طبق قانون دولت موظف است دهک‌های پردرآمد متقاضی دریافت یارانه را حذف کند، گفت: از ابتدای شروع این قانون این کار صورت گرفته و ما به تعدادی از افراد پردرآمد اطلاع داده‌ایم که یارانه آنان را حذف می کنیم.
نحوه اطلاع حذف یارانه دهک‌های پردرآمد

مهر: معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه طبق قانون دولت موظف است دهک‌های پردرآمد متقاضی دریافت یارانه را حذف کند، گفت: از ابتدای شروع این قانون این کار صورت گرفته و ما به تعدادی از افراد پردرآمد اطلاع داده‌ایم که یارانه آنان را حذف می کنیم.

محمد شریعتمداری پاسخ به این سوال که قرار بود بعد از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها پس از 3 ماه گزارشی از نحوه اجرای این قانون و نتایج آن در صحنه اقتصادی کشور ارائه شود، آیا گزارشی از نحوه اجرای این قانون دارید؟گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در دو بخش انجام شد، اول ثبت‌نام که باید بر اساس مقررات مجلس شورای اسلامی به عمل می آمد که از افراد متقاضی نیازمند در طی 12 روز ثبت نام کردیم و تلاش شد با آرامش کامل هم به شکل مراجعه حضوری و هم استفاده از اینترنت ثبت‌نام کنیم که نزدیک به 75 میلیون نفر ثبت نام کردند.

وی افزود: هر سال یکبار زمان ثبت‌نام برای افراد جدیدی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند، در نظر گرفته خواهد شد.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه قانون صراحت دارد که یارانه به افراد متقاضی نیازمند تعلق می گیرد، بیان کرد: در صورت تشخیص غیرنیازمند بودن افرادی که ثبت‌نام کرده بودند، دولت مجاز است که نسبت به حذف آنان اقدام کنند، البته این قانون به هیچ وجه شامل طبقات پایین و کم‌درآمد جامعه همچون کارمندان دولت، کسبه جز، کارگران و همه افرادی که دارای درآمد محدود هستند، نمی شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد: بنای دولت به حذف افرادی که درآمد محدود دارند، نیست و هرگز چنین قصدی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه ما باید در سال های آتی قیمت حامل های انرژی را به 90 درصد قیمت انرژی در خلیج فارس برسانیم، بیان کرد: ما بر اساس قانون باید گام هایی را در این زمینه در سال های آینده انجام دهیم، اما حتما این کار را با توجه به شرایط زندگی مردم انجام خواهیم داد نه این دولت بلکه همه دولت ها علاقه مندند تا همه تلاش خود را تا بهترین شرایط را برای زندگی و رفاه مردم فراهم سازند.

شریعتمداری همچنین در پاسخ به این سوال که آیا حذف دهک‌های پردرآمد که طبق قانون دولت مجاز به حذف آنها است، آغاز شده است، گفت: به صورت محدود این کار انجام می شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: بدون آنکه بخواهیم اعلام عام کنیم، به خود افراد پردرآمد اطلاع داده می‌شود.

شریعتمداری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا این کار تاکنون صورت گرفته است؟، توضیح داد: حتما این کار شده، از اولی که این کار صورت گرفته، به یک تعدادی اطلاع داده شده است.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات