دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 07:06 ب.ظ

- اقتصادی

تاریخ 01:14:27 1393/06/24
مهندس ابراهیم زاده، مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز:

دولت ، ژنرال ها و تیمسار ها را جایگزین گروهبان ها کند

مازنیوز:مهندس ابراهیم زاده، مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گازبا بیان اینکه دانش ،تخصص و حرفه گری مهمترین عوامل درانتخاب مدیران در صنعت نفت، است، گفت: در دولت نهم و دهم صنعت نفت سیاسی شده و این امر سبب پایین آمدن جایگاه و منزلت مدیریت نفت و در نتیجه به اقتصاد کشور لطمه وارد شد.
دولت ، ژنرال ها و تیمسار ها را جایگزین گروهبان ها کند

مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز در نشست با خبرنگاران افزود: در دولت یازدهم  وزیر نفت با به کار گیری ژنرال ها و تیمسار ها، گروهبان ها را در این صنعت به جایگاه خود بر گرداند.

محمد اسماعیل ابراهیم زاده  با بیان اینکه مردم به دولت تدبیر و امید اعتقاد دارند ، اظهار داشت: وضعیت مردم باید مطلوب تر شود تا توانمندی انقلاب اسلامی تداوم و گسترش بیابد و در این میان نقش مدیریت در صنعت نفت بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه دانش ،تخصص و حرفه گری مهمترین عوامل درانتخاب مدیران در صنعت نفت، است، گفت: در دولت نهم و دهم صنعت نفت سیاسی شده و این امر سبب پایین آمدن جایگاه و منزلت مدیریت نفت و در نتیجه به اقتصاد کشور لطمه وارد شد.

ابراهیم زاده تصریح کرد: به رغم اینکه دولت یازدهم با برنامه ریزی کارآمد در حال از بین بردن چالش ها است، اما برخی ها تاب و توان این مدیریت کارآمد را ندارند.

مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز، نگهداری و حفظ خطوط انتقال گاز، توزیع به موقع ، پرورش نیروی انسانی ماهر و متخصص و حفظ حریم ایمنی را مهمترین ماموریت ها در منطقه 9 عملیات انتقال گاز شمرد.

ابراهیم زاده منطقه 9 عملیات انتقال گاز را شامل استان های مازندران، گیلان و گلستان با تحت پوشش قرار داشتن یک هزارو 400کیلومتر خط لوله گاز عنوان کرد و ادامه ادامه داد: مهمترین پروژه های این منطقه تغییر کلاس خط لوله گاز از استار تا گرگان و ایجاد خط لوله 42اینچ دامغان ساری است.

وی با بیان اینکه با افزایش قطر لوله امنیت لوله چندین برابر افزایش و در نتیجه حریم ایمنی خط نیز کاهش می یابد، ادامه داد: یکی از مهمترین ماموریت این منطقه حظ حریم ایمنی است.

ابراهیم زاده از تمامی استانداران، فرمانداران ، بخشداران و شهرداران استان های شمالی مازندران، گیلان و گلستان خواست تا هر گونه اجرای پروژه های عمرانی را از منطقه 9 عملیات انتقال گاز استعلام کنند.

وی از خط لوله گاز 42 اینچ دامغان به نکا به عنوان خط استراتژیک در منطقه شمال برای استان مازندران یاد کرد و بیان داشت: با بهره برداری از این خط وابستگی ایران به گاز ترکمنستان از بین می رود.

مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز با اشاره به اینکه بر اساس برنامه تا پایان 94این خط اجرایی و به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: شخص وزیر نفت قول مساعد در اتمام این پروژه مهم را داده است.

ابراهیم زاده تاکید کرد: با قطع گاز از طریق ترکمنستان مردم مازندران در تامین این انرژی با چالش جدی مواجه می شوند.

وی با بیان اینکه تا کنون 60 تن ورق مخصوص لوله 42ایسنچ از هند برای اجرای پروژه دامغان به نکا خریداری شده است، گفت: تا زمانی که این خط راه نیفتد خطر افت فشار گاز در استان مازندران وجود دارد و در این خصوص تدابیر لازم نیز اندیشیده شده است.

ابراهیم زاده بیان داشت: تمامی واحد های صنعتی مازندران متعهد شدند که در صورت افت فشار گاز در فصل زمستان ،باید از سوخت دوم استفاده کنند و شرکت پخش وفرآورده های نفتی نیز سوخت مورد نیاز را تامین کرده است.

وی با بیان اینکه پارسال 16میلیارد متر مکعب گاز در منطقه 9 مدیریت و توزیع شده است ، گفت: در پنج ماهه امسال نیز شش میلیارد متر مکعب گاز مدیریت شد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات