دو شنبه، 02 اردیبهشت 98 ساعت 02:02 ق.ظ

- اقتصادی

تاریخ 15:50:23 1393/07/05
استاندار، در مراسم آغاز به کار طرح سرشماری کشاورزی مازندران؛

کشاورزی و زیر بخش های آن از محورهای اصلی توسعه استان هستند

مازنیوز:رییس ستاد هماهنگی طرح سرشماری عمومی کشاورزی استان، با اعلام این که در دنیا روش های مختلفی برای آمار گیری وجود دارد، ابراز داشت: از جمله این روش ها که در آن به مخاطب و بهره بردار مراجعه می گردد و حاصل آمار گیری بسیار دقیق است، روش سرشماری عمومی است.
کشاورزی و زیر بخش های آن از محورهای اصلی توسعه استان هستند

به گزارش مازنیوز، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در مراسم آغاز اجرای این طرح ، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدای دوران دفاع مقدس، این هفته پرشکوه را یاد آور ایثارگری ها، مجاهدات و جان فشانی انسان های بزرگی دانست که در راه دین، میهن اسلامی و پیروی از امر ولی فقیه و رهبر خویش تلاش و مجاهده کردند.

فلاح، سرشماری عمومی بخش کشاورزی کشور را، زیربنا و اساس برنامه ریزی های کلان کشور در این حوزه دانست و خاطر نشان نمود: ارتقاء بهره وری اقتصادی در بخش کشاورزی، یکی از نتایج مهم و برجسته اجرای این طرح است.

وی با اشاره به اجرای طرح سرشماری کشاورزی عمومی استان، از 5 مهر لغایت 18 آبان ماه امسال، یاد آور شد: این آمار محرمانه به مسوولان کمک می نماید تا بر اساس نیازهای واقعی استان و کشور برنامه ریزی نمایند و تصمیمات اصولی و موثر اتخاذ کنند.

رییس ستاد هماهنگی طرح سرشماری عمومی کشاورزی استان، با اعلام این که در دنیا روش های مختلفی برای آمار گیری وجود دارد، ابراز داشت: از جمله این روش ها که در آن به مخاطب و بهره بردار مراجعه می گردد و حاصل آمار گیری بسیار دقیق است، روش سرشماری عمومی است.

استاندار با بیان این که در سالی که گذشت، اقدامات خوبی در تهیه آمارهای مختلف مورد نیاز در استان از سوی معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری صورت گرفته و آمار بخش های مختلف احصا شده است، اذعان داشت: در این طرح نیز این معاونت نزدیک به 400 نفر از افراد تحصیل کرده را با برگزاری آموزش های تخصصی لازم،  مامور اجرای طرح نمود تا آماری منبعث از واقعیت های بخش کشاورزی به دست آید و در برنامه ریزی ها موثر واقع شود.

نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به این که با بهره گیری از ظرفیت دهیاران، شوراهای اسلامی و پایگاه های مقاومت بسیج می توان در بخش های مختلف و طرح حاضر به آماری واقعی دست یافت، تصریح کرد: اعتبارات و بودجه این طرح تامین شده است، لیکن چون طرح، طرحی عمومی است باید با هم دلی و هم افزایی طوری عمل کنیم تا گویای اهمیت بخش کشاورزی استان در کشور و برخورداری مازندران از دانش آموختگان و منابع انسانی کار آمد و زمینه های کاری مختلف باشد.

به گزارش مازنیوزاستاندار مازندران، از کشاورزان  خواست تا با توجه به اهمیت طرح، اطلاعات را به طور دقیق و درست و واقعی به ماموران اجرای طرح ارایه نمایند و گفت: حاصل اطلاعات به صورت محرمانه نگهداری خواهد شد و در صورت واقعی بودن، در توسعه بخش کشاورزی به ویژه صادرات و واردات محصولات کشاورزی موثر خواهد افتاد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود،  با اشاره به این که 20 درصد از اشتغال استان از بخش کشاورزی تامین و بیش از 50 نوع محصول زراعی و باغی در مازندران تولید می شود، عنوان کرد: سطح زیر کشت استان، 600 هزار هکتار، مساحت اراضی باغی و زراعی، 470 هزار هکتار و ضریب کشت استان، بیش از 3/1 درصد می باشد.

استاندار مازندران بر هم دلی و هم افزایی در مسیر توسعه استان تاکید کرد و بیان داشت: موانع توسعه و شکوفایی مازندران، در همه بخش ها باید برداشته شود و کشاورزی و زیر بخش های آن از محورهای اصلی توسعه استان هستند.

با حضور استاندار مازندران و معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری، مدیر کل آمار و اطلاعات استانداری، فرماندار مرکز استان و برخی مدیران ستادی استانداری و دستگاه های اجرایی استان، طرح سرشماری عمومی کشاورزی استان در روستای روستای شرفدارکلای علیای ساری، از امروز 5 مهرماه، آغاز و تا 18 آبان ماه به پایان خواهد رسید.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات