دو شنبه، 02 اردیبهشت 98 ساعت 02:02 ق.ظ

- اقتصادی

تاریخ 12:51:30 1393/09/13
محمدرضا امیری کهنوج عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس؛

افزایش قیمت نان هم برای ما نمایندگان مجلس و هم برای مردم غیرمنتظره و نابهنگام بود

مازنیوز:عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت نان هم برای ما نمایندگان مجلس و هم برای مردم غیرمنتظره و نابهنگام بود، گفت: به نظر می رسد دولت باید در مورد افزایش قیمت نان تجدید نظر کند.
افزایش قیمت نان هم برای ما نمایندگان مجلس و هم برای مردم غیرمنتظره و نابهنگام بود
به گزارش مازنیوزعضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت نان هم برای ما نمایندگان مجلس و هم برای مردم غیرمنتظره و نابهنگام بود، گفت: به نظر می رسد دولت باید در مورد افزایش قیمت نان تجدید نظر کند.

محمدرضا امیری کهنوج در گفت وگوبا خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه سخنگوی دولت اعلام کرده بود ، افزایش قیمت نان در دستور کار دولت نیست، گفت: افزایش 30 درصدی قیمت نان هم برای ما نمایندگان مجلس و هم برای مردم غیره منتظره بود.

نماینده مردم کهنوج،منوجان،رودبار جنوب،قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می رسد دولت باید در مورد افزایش قیمت نان تجدید نظر کند و اگر قرار است افزایشی صورت گیرد قبل از آن متناسب با میزان افزایش صورت گرفته به مردم باید مبلغ جدیدی به عنوان یارانه نان پرداخت شود.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه قوت غالب اقشار آسیب پذیر جامعه و محرومان و مستضعفان نان است با گرانی 30 درصدی نان دسترسی این گروه به این محصول غذایی محدود می شود.

امیری کهنوج گفت: با توجه به هزینه های بالای زندگی مبلغ یارانه ای که در حال حاضر به مردم داده می شود بسیار محدوداست و حتی کفاف هزینه های نان را هم نمی دهد بنابراین می طلبد دولت دراین شرایط حساس که همه اقلام و کالاهای اساسی گران هستند بیشترمراعات حال محرومان و مستضعفان جامعه را بکند.

وی با اشاره به اینکه اکنون  کیفیت نان با 15 سال پیش قابل مقایسه نیست ، افزود: حداقل دورریز نان کاهش پیدا کرده است اما اینکه به بهانه افزایش کیفیت قیمت نان را گران کنیم قابل قبول نبوده و این دو لازم و ملزوم یکدیگر نیستند.

امیری کهنوج گفت: در اصل می توان گفت به علت گرانی نان و کمبوددرآمدها، فرهنگ مصرف نان توسط مردم اصلاح شده و بر این اساس ضایعات و دورریز نان کمتر شده است و هنوز کیفیت نان با حد مطلوب و ایده آل فاصله دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شاید اگردولت قیمت نان را ثابت نگه میداشت و از آن سوی  کیفیت آن را افزایش می داد تقاضا برای افزایش قیمت نان از سوی مردم و داوطلبانه اعلام می شد و مردم آمادگی لازم برای گرانی نان را داشتند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات