دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 06:06 ب.ظ

- اقتصادی

تاریخ 18:20:37 1393/11/30
خبر خوش شجاعی برای بیش از 10 هزار نفر از شهروندان ساروی؛

مطالبات سپرده گذاران صندوق مهراعتماد آریا مازندران پرداخت می شود

ماز نیوز : نماینده ساری ادامه داد: با برگزاری جلسات متعدد و انجام رایزنی با مسوولان استانی و کشوری مقرر شد بانک قرض الحسنه رسالت تعهدات صندوق مهر اعتماد آریا را به عهده بگیرد.
مطالبات سپرده گذاران صندوق مهراعتماد آریا مازندران پرداخت می شود

ماز نیوز :  سید رمضان شجاعی کیاسری گفت: در پی بروز مشکل برای صندوق قرض الحسنه مهر اعتماد آریا شهرستان ساری بیش از 10 هزار نفر از شهروندان ساروی برای دریافت سپرده هایشان با مشکل روبرو شدند.

نماینده ساری ادامه داد: با برگزاری جلسات متعدد و انجام رایزنی با مسوولان استانی و کشوری مقرر شد بانک قرض الحسنه رسالت تعهدات صندوق مهر اعتماد آریا را به عهده بگیرد.

عضو شورای مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور و نماینده مردم ساری درمجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در نشستی در محل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حضور معاونین بانک مرکزی ، مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت، نماینده صندوق مهر اعتماد آریا ، نماینده سپرده گزاران و تعدادی از مسوولان مربوطه بانک مرکزی ادغام صندوق مهر اعتماد آریا در بانک قرض الحسنه رسالت مورد تصویب قرار گرفت.

شجاعی کیاسری با بیان اینکه در هفته آینده تابلوی بانک رسالت به جای صندوق مهر اعتماد آریا نصب می شود، گفت: مصوبات قانونی ادغام این موسسات صورت گرفته و با پشت سر گذاشتن مراحل اداری و انحلال صندوق به زودی سپرده گذاران می توانند مطالبات خود را از طریق بانک رسالت پیگیری کنند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکلات پیش آمده برای صندوق مهر اعتماد آریا وعدم پرداخت مطالبات سپرده گذاران ناشی از عدم نظارت صحیح بر اعطای مجوز به موسسات مالی است.

موسسه قرض الحسنه مهراعتماد آریا از جمله موسساتی است که نامش در فهرست موسسات دارای مجوز بانک مرکزی دیده نمی شود و ظاهرا مشکل این موسسه با مشتریانش نیز از همین نقطه آغاز شده است.

بانک مرکزی ماه پیش فهرست بانک ها و موسسات مالی دارای مجوز را اعلام و تاکید کرد که بانک ها و موسساتی که فاقد مجوز باشند، بانک مرکزی مسوولیت فعالیت شان را قبول نخواهد کرد.

سابقه فعالیت موسسه قرض الحسنه مهر اعتماد آریا زیاد نیست و افرادی که دارای سپرده در این موسسه بودند می گویند که وعده داده بودند در ازای سپرده گذاری , این موسسه با نرخ بهره چهار درصد به مشتریانش وام پرداخت می کند.

سپرده گذاران موسسه قرض الحسنه مهر اعتماد آریا ساری در بیش از چهار نوبت طی هفته های گذشته برای دریافت مطالبات خود مقابل یکی از شعب این موسسه و استانداری مازندران تجمع کرده بودند./ ایرنا

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات