دو شنبه، 27 خرداد 98 ساعت 11:03 ب.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-05-27 07:27:16
امام جمعه بابلکنار:

دولت محترم به مردم پاسخ دهند که چرا بعد از استفاده های مکرر از الگوهای به بن بست رسیده غربی باز هم به توان داخلی روی نمی آورند

مازنیوز :اگر سیاستمداران کاسبکار و گاوچران امریکا براین باورند که ملت هوشمند ایران با فشار اقتصادی پا به میدان فریب آنها خواهند گذاشت سخت در اشتباه اند
دولت محترم به مردم پاسخ دهند که چرا بعد از استفاده های مکرر از الگوهای به بن بست رسیده غربی باز هم به توان داخلی روی نمی آورند

به گزارش مازنیوز حجت الاسلام بابائیان امام جمعه بابلکناردرخطبه های نمازجمعه اظهارکرد:برخی می گویند که مشکلات اقتصادی با بگیر و ببند حل نمی شود؛ انسان تعجب می کند که چرا بعضی ها از دستور رهبر انقلاب در برخورد با مفسدین اقتصادی نگرانند! مشکل فساد اقتصادی که دقیقاً با بگیر و ببند حل می شود ؟!

در حالیکه همه اذعان دارند که امروز مسئله اصلی کشور اقتصاد است و زمان مذاکره نیست، آنوقت برخی حرف از رفراندوم، رفع حصر، آزادی زندانیان سیاسی را، راه خروج از بحران اقتصادی معرفی می کنند. وقتی برای مشکلات اقتصادی راه حل سیاسی می دهند یعنی این حباب هایی که گفتند را خودشان ساختند!!

وی افزود:دولت محترم به مردم پاسخ دهند که چرا بعد از استفاده های مکرر از الگوهای به بن بست رسیده غربی باز هم به توان داخلی روی نمی آورند و اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار نمی دهند؟!
بعلت کوتاهی های متعدد و بی تدبیرهای پی در پی مسئولین، کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار گرفته، رهبر انقلاب با مسئولین اتمام حجت نمودند و از امروز کوتاهی از سمت هر مسئولی را خیانت به مردم و خیانت به انقلاب و شهدای عزیز خواهد دانست.

خطیب جمعه بابلکنار خاطرنشان کرد:براساس آموزه های دینی ما، کسانی که سیاستمداران فاسد را برای اداره جامعه انتخاب می کنند قربانی نیستند بلکه شریک جرمند.
دولت محترم چرا پیمان های پولی را اجرایی نمی کند؟ قدرتمندترین راهکار دور زدن تحریم امریکا، ایجاد پیمان های پولی چند جانبه بین کشورهای دوست و همسایه مانند چین، روسیه، هند، ترکیه و ... است.پیمان های پولی حمله به دلار و یورو و به نوعی تقابل با امریکا و اروپا می باشد.
نرخ سود بانکی در کشور ژاپن منفی یکدهم درصد است یعنی جای سودهی به اشخاص، هزینه دریافت می کنند و هدف از این اقدام، برای رشد اقتصادی و جلوگیری از بروز وضعیت تورم منفی در این کشور است، این طرح سبب شده، سرمایه ها به سمت بورس و سهام هدایت شوند نه ارز و سکه، و سبب رشد اقتصادی در این کشور شود همان چیزی که دین اسلام تأکید دارد.

وی ادامه داد:اگر سیاستمداران کاسبکار و گاوچران امریکا براین باورند که ملت هوشمند ایران با فشار اقتصادی پا به میدان فریب آنها خواهند گذاشت سخت در اشتباه اند، چرا که زمانی که الگوی مبارزاتی ملت حسین بن علی(ع) و شهدای عاشورایی 8 سال دفاع مقدس هستند و هرگز تن به ذلت دشمن نمی دهند.
مسئولین تکلیفشان را بدانند، امام(ره) مذاکره با امریکا را ممنوع کردند، مقام معظم رهبری هم منع فرمودند ملت ایران هم همپای امامین انقلاب مذاکره با امریکا را برای مسئولین ممنوع می کنند و کسی حق ندارد زمزمه مذاکره با امریکا را بعد از موضع گیری سریع رهبری، بزبان آورد.

امام جمعه بابلکنار تصریح کرد:برخی از غربگرایان نظام در سالهای گذشته، عامدانه بحران ها را تشدید کردند، تا به امید آنکه فشار نارضایتی های مردم، نظام را مجبور به مذاکره کنند، دقیقاً مثل سال آخر جنگ که امام(ره) را مجبور به قبول پذیرش قطعنامه کردند! این جماعت بدانند که مذاکره ای در کار نخواهد بود و تشدید بحران قطعاً خیانت به این ملت شریف خواهد بود.
رهبر معظم انقلاب درباره علت عدم مذاکره با امریکا فرمودند: امریکا نقدها را گرفت و زیر وعده هایش زد، چرا باید با این دولت متقلب مذاکره کرد! برجام نمونه واضح همین مسئله بود.

وی ادامه داد:فرق امام(ره) و مقام معظم رهبری این است که امام(ره) شهیدان بهشتی، رجایی، مطهری، مفتح و خود رهبری را داشتند امام مقام معظم رهبری چطور! خودش باید بجای رجایی از محرومین دفاع کند، خودش باید بجای مطهری مبانی را بیان کند، خودش باید بجای مفتح با دانشگاهیان گفتگو کند، خودش بجای بهشتی از گفتمان انقلاب دفاع کند! ولی تا زمانی که امام(ره) این افراد را داشتند نیازی به بیان مطالب جزئی را نداشتند.
رهبر معظم انقلاب فرمودند: من بر اثر اصرار عده ای اشتباه کردم و اجازه مذاکره وزیر خارجه با همتایش را دادم. این یعنی اگر در دفاع از ولی زمان کم بگذاریم او مانند امیرالمومنین مجبور است هم مذاکره را با معاویه و هم ابو موسی اشعری را بعنوان مذاکره کنند بپذیرد. بیدار باشیم که تاریخ تکرار نگردد!

بابائیان افزود:همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: امروز بعضی جوری حرف می زنند و اقدام می کنند که در نقشه دشمن کار می کنند، این ها که می گویند دولت برکنار شود در نقشه دشمن عمل می کنند، دوات باید سرکار بماند و کار بکند.
عربستان به خاطر انتقاد وزیر خارجه کانادا از بازداشت یک فعال حقوق زنان، در عربستان واکنش شدید نشان داد و سفیر کانادا را اخراج، واردات کالا را قطع و 5 هزار دانشجوی بورسیه خود را از کانادا بیرون کشید. اما دیپلمات ما در اروپا اخراج و بازداشت می کنند به آنها از گل نازک تر نگفتیم! این یعنی دیپلماسی منفعل!

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات