آدینه، 03 خرداد 98 ساعت 08:03 ق.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-07-08 14:56:06

جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل

مازنیوز:جلسه شورای فرهنگ عمومی به ریاست حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل و با حضور سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل ودیگر مسئولین شهرستانی 7 مهر 97 در دفتر امام جمعه آمل برگزار گردید .
جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل

به گزارش مازنیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آمل ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید ، سید جلیل رضوی امام جمعه آمل ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه و تسلیت ایام سوگواری آقا اباعبدا... (ع) گفت : در جلسه ای قرارداریم که منشاء خیر و برکت است برای نظام جمهوری اسلامی ایران و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم که نباید نا امیدی را در بین جوانان رواج دهیم بلکه با امید به زندگی و آینده را در بین مردم و جوانان رواج دهیم .

این مسئول در ادامه افزود : با اجازه فرماندار بسیجی و آزاده سرافراز بتوانیم یک برنامه ای جهت آگاهی مردم در ادارات پیاده نمائیم و در دستور کار ادارات قرار دهیم تاکارهایی که قبل از انقلاب برای مردم انجام شد و بعد از انقلاب خدماتی را که دولت به مردم داده نیز به اطلاع مردم برسد و مردم باید بدانند ما کجا بوده ایم و به کجا رسیده ایم و این برنامه باید از زبان افراد ذیصلاح و بانفوذ به گوش شهروندان محترم برسد تا بدانند چه خدماتی از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی به آنها رسیده و نظام های گذشته چه کارهایی برای آنها انجام داده اند .

در ادامه سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل با سلام و صلوات به روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی ـ و شهدای دفاع مقدس و خاصه شهدای 6 بهمن سال 60 آمل و مدافعان حرم و همچنین طول عمر مقام معظم رهبری و دولت خدمتگرار و خسته نباشید و خدا قوت به همه مسئولان و دلسوزان به نظام ، تشکر و قدردانی از حضور اعضای محترم حاضر در جلسه اظهار داشت : عرض تسلیت دارم به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) ویاران باوفایش و تشکر از امام جمعه فاضل شهر آمل که این جلسه بسیار وزین و خوب را در دفتر کارش برگزار نمود و ما نیز به عنوان نائب و دبیری این جلسه در خدمت همه دوستان هستیم .

این مسئول در ادامه افزود : ماقبل از انقلاب کجا بوده ایم و الان به کجا رسیدیم و گفتن این مطلب نیز خیلی مهم است که چه کسی و چگونه به گوش شهروندان برسانیم ، با توجه به اینکه در حوزه های مختلف در قالب ستادی جمع بندی شود و به سمع و نظر شهروندان محترم برسد .

معاون استاندار اظهار داشت : ما سال 45 کجا بوده ایم و الان کجا هستیم ، باید از زبان اهل فن وازظرفیت روحانیون ـ معتمدین ـ فرهنگیان ـ دانشگاهیان و ... ما باید اطلاع رسانی نمائیم ، در قالب ستاد در مراسمات جشن چهلمین سالروز انقلاب اسلامی که باید به صورت باشکوه انجام می گردد خدماتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدای ظهورش تا به الان که به مردم اهداء نموده را به اطلاع مردم و هم میهنان و همشهریان برسانیم تا دشمنان بدانند که نباید یاوه گویی نمایند و در امور داخلی کشور نباید دخالت کنند .

سید جعفر رسولی بیان کرد : باتوجه به اینکه در ایام ا... دهه فجر که مصادف با فاطمیه اول و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) می باشد می توانیم برنامه های خاصی که می تواند خدمات چهل ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به سمع و نظر شهروندان و عمومی آحاد ملت رساند ، وباارائه خدماتی که به مردم می دهیم می توانیم دشمن شناسی را نیز انجام دهیم و مردم را نسبت به شیطنت هایی که دشمن نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می دهد آگاه نمائیم .

وی اظهارد اشت : جاده های درون شهری و برون شهری ما در دوران قبل از انقلاب آسفالته نبود بلکه الان دورترین نقطه از کوههای سربه فلک کشیده لاریجان آسفالته بوده و رفت و آمد مردم به سهولت انجام می شود ، گازرسانی به تمام روستاها و مناطق دشت انجام شده و حتی گازرسانی به روستاهای لاریجان در دست اجرا می باشد که نعمت هایی است که خداوند به ما داده و ما در اختیار مردم قرار داده ایم ، باتوجه به اینکه دشمن با چنگ و دندان تمام سعی و تلاشش را انجام می دهد و در حال مبارزه با ما می باشد و باتوجه به  گرانی وافزایش قیمت ها و نابسامانی در بازار و ارز داریم همه این اتفاقات دشمنی دشمنان نظام است که به راه انداخته اند که باید در برابر این یاوه گویان ایسادگی کرده و دشمن شناسی را به مردم بیاموزیم و باتوجه به اینکه در سخت ترین شرایط مالی قرار داریم اما خدمات رسانی دولت به مردم قطع نشده بلکه روبه افزایش است . باتوجه به اینکه دشمنان با جمهوری اسلامی مشکل دارند اما شهرستان آمل در شهرها و روستاها گازرسانی وبرقرسانی و آبرسانی را به خوبی انجام داده و کمترین مشکل در بخش خدمات رسانی به شهروندان وجود دارد .

معاون استاندار در رابطه با خدمات رسانی به شهروندان گفت : در سیصد روستای آمل 140 روستا اجرای طرح هادی صورت گرفته و 25000 خانه های روستایی مقاوم سازی انجام شد و سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی در حال انجام می باشد و اکثر روستاهای دارای طرح هادی می باشند ، کل روستاها دارای آب آشامیدنی بهداشتی و در حوزه دشت راه روستایی آسفالته انجام شده و فقط دو الی سه روستا فاقد آسفالت می باشد که در دست بررسی می باشد . در آمل 19 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی با داشتن 2000 دانشجو در شهر آمل در حال فعالیت می باشندو تعداد 45 مرکز بهداشتی درمانی ـ 10 پایگاه با 800 تخت بیمارستانی و 400 پزشک عمومی به ازای هر 1004 نفر یک نفر پزشک عمومی در حال خدمات دهی می باشند .

رسولی بیان داشت :  تعداد 5 شهرک صنعتی در حال فعالیت می باشند که 72 تا 80 درصد صادرات استان متعلق به آمل می باشد و 47 درصد صنعت استان نیز به آمل تعلق دارد و شهرستان آمل به عنوان شهرستان صادراتی در رأس استان قرار دارد و در 4 ماهه اول سال 140 میلیون دلار صادرات داشتیم که 110 میلیون دلار استان به آمل تعلق دارد و عملکرد 5 ساله دولت از سال 92 تا 96 تعداد 748 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 662 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده که گوشه ای از خدماتی است که دولت به شهرستان آمل اختصاص داده و خدمات دهی به شهروندان عزیز صورت گرفته است .

فرماندار ویژه شهرستان آمل اظهار داشت : با چه زبانی و چگونه گفتن خدمات به مردم مهم است از زاویه هنر ـ تصویر و شنیداری به مردم رساندن مهم است ، پایگاههای مقاومت انقلابی کارهای خوبی در حال انجام دارند باتوجه به اینکه رئیس جمهور محبوب ما در سازمان ملل یکی از بهترین و شیوا و رساترین سخنرانی ها را انجام داده است  و اقتدار و مظلومیت جمهوری اسلامی را به جهانیان رساندند و چهره زشت استکبار را مشخص کرده و جنایات آمریکا را به سمع و نظر شرکت کنندگان در سازمان ملل و جهانیان رساند .

در ادامه مرتضوی امام جمعه آمل گفت : برنامه ریزی دقیق کارها را به باید داشته باشیم وباتوجه به گرانی ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در مورد اینکه سعی و تلاش شود و رضایت مندی مردم را جلب کنید ، آنچه که در چهلمین سال پیروزی انقلاب داریم اینکه باید ازظرفیت موجود استفاده های لازم را ببریم . و با کمک دستگاههای اجرایی و اعضای ستاد از قبیل سیاه ـ ارشاد ـ آموزش و پرورش ـ سازمان تبلیغات اسلامی و دیگران با راهکارهای مناسب و آمار دقیق به مردم اطلاع رسانی نمائیم و ما نباید مسائل پیش رو را آنقدر بزرگنمایی کنیم که در آن غرق شویم ، آماری باید به زبان و گفتار و عملکردها گفته شود و با کار کارشناسی واثربخشی ازظرفیت های فضای مجازی برای آگاهی بخشی مردم استفاده نمائیم .

در ادامه طالبی دادستان آمل ضمن خیرمقدم و تقدیر و تشکر اظهار داشت : باید کارها را تقسیم نمائیم و امور اجرایی را به عوامل اجرایی و کارهایی فرهنگی را به کسانی که در بخش فرهنگی کار می کنند بسپاریم تا کارها طبق روال پیش برود ، ما دو واژه کلیدی داریم : 1 ـ انقلاب گری 2 ـ انقلابی نمایی .

این مسئول در ادامه افزود : بین انقلابی گری و انقلابی نمایی فاصله بسیار زیاد است ،باشید شاخص ها را مدنظر قرار دهیم ، انقلابی گری یک بعد و حیات و الگوی زیبا و گفتمان است ، انقلابی نمایی یک نمود و نمایش می باشد . هرچند انقلابی گری نیز نیاز به نمایش دارد ، انقلابی نمایی یک نماد است ، انقلابی گری همیشه اصلاح امور را در نظر دارد اما انقلابی نما دنبال امتیازگیری و باجگیری می باشد ، شاخص دیگر انقلابی گری دنبال اقدام و عمل است و هر کاری می کند برای نظام و انقلاب است ، اما انقلابی نما برای خودش می خواهد .

دادستان آمل اظهار داشت : تمام شاخص ها برداشتی از بیانات مقام معظم رهبری می باشد ، انقلابی بودن یک صفت است ، معلم انقلابی ـ فرماندار انقلابی ـ امام جمعه انقلابی و ... یک صفت است ، ولی انقلابی نمایی یک حرفه و شغل است . شاخص تمایز ، انقلابی هرکجای عالم باشد و صاحب هر مسند و منصب و پستی باشد یا خیر ، خودش یک عنصر فعال و مقید و تحول گراست ، ولی متأسفانه انقلابی نما دنبال تفرقه انگیزی و فتنه گری می باشد ، انقلابی دنبال تحول است که منشاء خیر و برکت می باشد . شاخص بعدی انقلابی برای این فعالیت می کند که اخلاق را زنده نماید ، اعتقاد و اندیشه اش دین است ولی انقلابی نما خیلی راحت درغ و تهمت وافترا می زند ، انقلابی هرگز دنبال نمایش و نمود نیست ، انقلابی از سوی انقلابی نماها محکوم می شود .

در پایان دیگر مسئولین حاضر در جلسه نسبت به ارائه راهکار و نظرها اقدام نمودند و تصمیم بر آن شد تا نسبت به تشکیل کارگروههای مشخص و برگزاری جلسه شورای فرهنگی بصورت هفتگی جهت بررسی و رفع مشکلات پیش رو اقدام بعمل آید .  

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات