دو شنبه، 02 اردیبهشت 98 ساعت 02:02 ق.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-08-29 21:37:35

نشست شورای صنفی دانشجویی دانشگاه با رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

مازنیوز:در مورد توزیع غذا در خوابگاه کوثر نیز مقرر شد معاونت دانشجویی با نظر مساعد و با حل مشکلات پیش‌رو، حداکثر مساعدت را برای انجام این کار صورت دهد.
نشست شورای صنفی دانشجویی دانشگاه با رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

به گزارش مازنیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ، در پی درخواست تعدادی از دانشجویان به عنوان نمایندگان شورای صنفی، جلسه‌ای در تاریخ ۲۹/۸/۹۷ با دعوت دانشگاه از کلیه اعضای شورای صنفی جهت حضور در جلسه و نهایتاً با حضور دو نفر اعضای اصلی و یک نفر عضو علی‌البدل و یک عضو دانشجو ، در دفتر ریاست و با حضور قائم‌مقام دانشگاه، معاون دانشجویی و مدیر دانشجویی و مدیر حراست دانشگاه تشکیل گردید و بر روی موضوعات متعددی صحبت و تبادل نظر صورت گرفته است.

در ابتداء این جلسه، دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به توضیح این نکته که دانشگاه خدمت به دانشجویان در چارچوب قوانین، توانمندی‌ها و اختیارات را وظیفه خود می‌داند، به تشریح وضعیت دانشگاه از جمله شرایط اعتباری، تخصیص، قوانین و اختیارات و توانمندی‌ها پرداخته و دریافت هرگونه پیشنهاد و خواسته‌های مطروحه را در این چارچوب قابل بررسی دانست.

از جمله مهم‌ترین این خواسته‌های مطروحه در این جلسه، افزایش سنوات رایگان از ۹ ترم به ده ترم بوده که توضیح داده شد که این موضوع خارج از اختیارات دانشگاه می‌باشد و دانشگاه در صورت وجود مصوبات هیأت امنا از آن استقبال خواهد کرد. هم‌چنین افزایش ظرفیت خوابگاه مورد بحث قرار گرفت و توضیح داده شد که در سال جاری، با تأمین سرای دانشجویی خودگردان و تلاش در کاهش هزینه اجاره آن و مذاکره با سرمایه‌گذار خصوصی جهت احداث سرای دانشجویی خواهران، تاحدودی نسبت به افزایش ظرفیت آن اقدام نموده و تلاش خواهد نمود تا با جذب اعتبارات نسبت به افزایش این فضا اقدام نماید. ضمناً نسبت سرای موجود در دانشگاه به تعداد دانشجو در مقایسه با دیگر دانشگاه ها ، شرایط مناسبی دارد و دانشگاه خود را موظف می‌داند امکانات موجود را براساس اولویت اختصاص دهد که در این زمینه حداکثر دقت صورت گرفته است.

در مورد توزیع غذا در خوابگاه کوثر نیز مقرر شد معاونت دانشجویی با نظر مساعد و با حل مشکلات پیش‌رو، حداکثر مساعدت را برای انجام این کار صورت دهد.

ریاست مرکز کامپیوتر نیز به تشریح پهنای باند و نحوه تخصیص آن به کاربران اشاره نمود و بیان داشت وضعیت فعلی نیز پاسخگوی کارهای آموزشی و پژوهشی و حتی فراتر از آن می‌باشد. علیرغم اینکه افزایش سرعت در حد امکانات دانشگاه نیز مدنظر می‌باشد؛ لذا مقرر شد بازنگری مجدد در مورد تخصیص سهمیه صورت گیرد.

در مورد ساعات ورود و خروج سرای دانشجویی خواهران نیز صحبت شد و بیان شد که وجود مقررات الزامی است و ساعات انتخاب شده نیز جهت حفظ حریم دانشجو و حمایت از آنها می‌باشد و عدم وجود مقررات به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

در مورد سرو صبحانه به شکل موجود سئوالاتی مطرح و دلیل انتخاب آن، استفاده عموم دانشجویان اعم از دانشجویان مستقر در سرای دانشجویی و غیر آن می‌باشد و مضافاً با دستورالعمل صندوق رفاه نیز تطبیق دارد.

جلسه با بحث‌های جزئی دیگر نیز دنبال و نهایتاً در ساعت ۱۳ بعدازظهر خاتمه یافت.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات