پنج شنبه، 25 مهر 98 ساعت 02:07 ق.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-09-13 23:17:16
معاون استاندارو فرماندارویژه شهرستان بابل خبرداد؛

202 واحد تولیدی در شهرستان بابل فعال است

مازنیوز:متاسفانه در گذشته ظرفیت های مناسبی برروی این دو محور انجام نشد و کشاورزان و واحد های تولیدی به سمت اقتصادی کردن پیش نرفتند.
202 واحد تولیدی در شهرستان بابل  فعال است

به گزارش مازنیوز قربانعلی ولی زاده بورا فرماندار ویژه شهرستان بابل در جلسه حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی راه اندازی طرح های نیمه تمام و تعیین تکلیف معوقات‌صنعتگران شهرستان بابل؛ گفت: با توجه به مشکلات صاحبان صنایع می طلبدمدیران بانک ها در حفظ وضعیت موجود بکوشند.

وی افزود: بالا رفتن قیمت مواداولیه و نقدی شدن خرید مواد، اکنون از مشکلات اصلی پیش روی صنعت است لذا بانک ها در چنین شرایطی باید در کنار تولید باشند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از 392 واحد تولیدی شهرستان 202 واحد فعال و 190واحد غیر فعال هستند، ابراز داشت: 30 واحد تحت تملک بانک ها قرار دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل خاطرنشان کرد : طبق جلسه با مهندس اسلامی استاندار سابق تاکنون 4 واحد به متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش واگذار شد.

ولی زاده ادامه داد : واگذاری واحدهای تولیدی در چرخش تولیدایجاداشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است و به دلیل همین تاثیرگذاری صنعت، باید در حفظ آن تلاش کنیم.

معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل با اشاره به اینکه اقتصادبابل بر پایه کشاورزی دو محوربرنج و مرکبات است، تصریح کرد: متاسفانه در گذشته ظرفیت های مناسبی برروی این دو محور انجام نشد و کشاورزان و واحد های تولیدی به سمت اقتصادی کردن پیش نرفتند.

وی بحث گردشگری را یکی از مشکلات شهرستات بابل ذکر کرد و بیان داشت: نشست هایی را با سرمایه گزاران داشتیم اما به دلیل مشکلات منابع طبیعی و در زمره لکه سبز بودن مناطق کوهستانی و جنگلی بالادست که سرمایه گزاران را دچار چالش می کند به ناچار اعتبارات اشتغال روستایی را نتوانستیم به این حوزه اختصاص دهیم.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات