آدینه، 01 شهریور 98 ساعت 05:06 ق.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-09-16 20:20:16
امام جمعه بابلسر:

۱۶آذر تبلور استکبار ستیزی، سلطه ستیزی،مبارزه با دیکتاتوری و عدالت خواهی است

مازنیوز:دانشجویان قشر آگاه و جهت دهنده جامعه هستند و باید؛ باآگاهی کامل نسبت به اتفاقات و حوادث داخلی و خارجی، و زمان شناسی به موقع و به هنگام، اعلام موضع کرده و فریاد حق طلبی،عدالت خواهی و ضد استکباری را سر بدهد.
۱۶آذر تبلور استکبار ستیزی، سلطه ستیزی،مبارزه با دیکتاتوری و عدالت خواهی است

به گزارش مازنیوز حجت الاسلام والمسلمین قلی پور در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به فرا رسیدن ۱۶ آذر و فلسفه نامگذاری آن به روز دانشجو،یاد و خاطره شهدای دانشجوی مازندران و شهدای حادثه ۱۶ آذر ماه ۱۳۳۲ را گرامیداشت واظهار کرد: اعتراض و ندای حق طلبانه دانشجویان و فریاد استکبار ستیزی و ضد استعماری آنان پس از سفر نیکسون به ایران و کشتار آنها توسط رژیم پهلوی در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ سبب شد تا این روز را به" روز دانشجو "نامگذاری کنند.

وی با تاکید بر مطالبه گری وحق طلبی قشر دانشجوی جامعه تصریح کرد:دانشجویان با حرکت در مسیر حق و حق مداری در تمام زمینه های دشمن شناسی پیش گام باشند.

خطیب جمعه شهرستان بابلسر با بیان اینکه دانشجو در کنار تحصیل و تهذیب باید به مباحث سیاسی تسلط داشته و خود یک تحلیلگر سیاسی باشد، خاطر نشان کرد: دانشجویان قشر آگاه و جهت دهنده جامعه هستند و باید؛ باآگاهی کامل نسبت به اتفاقات و حوادث داخلی و خارجی، و زمان شناسی به موقع و به هنگام، اعلام موضع کرده و فریاد حق طلبی،عدالت خواهی و ضد استکباری را سر بدهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه دانشجویان نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب دارند، آگاه سازی جامعه، فساد ستیزی و مطالبه عدالت،میدان داری در جنبش نرم افزاری و کمک به تحقق تمدن اسلامی را از مهمترین رسالتهای جنبش دانشجویی دانست و یاد آور شد: دانشجویان باید با بررسی های درست چشم اندازهای جدیدی را پیش روی جامعه ترسیم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قلی پور با اشاره به ویژگیهای دانشجوی تراز انقلاب، اظهار کرد:دانشجویان عزیز باید در قالب جنبش های دانشجویی، با افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی؛ دینی و تاریخی و همچنین مطالعه اسلام و زوایای مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و مولفه های پیشرفت نظام، در فراگیر سازی گفتمان انقلابی گری نقش آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه دانشجویان نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب دارند افزود: دانشجو عنوان قشر نخبه و آگاه جامعه لازم است به رسالت اجتماعی خود عمل کرده و برای رفع چالش ها و معضلات موجود،راه حل هایی منطقی و تاثیر گذار را در جهت بهبود شرایط روز کشور به مسئولان و متولیان ارائه دهند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات