چهار شنبه، 30 بهمن 98 ساعت 07:11 ق.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-09-17 23:54:17

پیش‌بینی رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک بابل از بازار

مازنیوز:بازار مسکن کشش افزایش قیمت به اندازه ماه‌های گذشته را ندارد. از این رو به‌نظر می‌رسد بازار معاملات خرید و فروش ملک در وضعیت رکودی قرار دارد.
پیش‌بینی رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک بابل از بازار

به گزارش مازنیوز طبق اخذ آخرین استعلام، مشاوران_املاک مناطق مختلف شهر بابل و حومه از کاهش مراجعه و جست‌وجوی متقاضیان خرید مسکن در بازار و دفاتر املاک خبر می‌دهند.

اگرچه شیب رشد قیمت_مسکن نسبت به ماه‌های گذشته کاهش پیدا کرده اما قیمت‌های پیشنهادی ارایه شده از سمت عرضه با قدرت_خرید متقاضیان مصرفی هماهنگی_ندارد.
از طرف دیگر نیز تقاضای سرمایه‌گذار در بازار نیز چشم‌اندازی از رشد قیمت به سرعت ماه‌های گذشته ندارد از این‌رو حضور کمرنگ‌تری نسبت به ماه‌های قبل در بازار دارد.

در این میان اکثر مشاوران املاک عنوان می‌کنند بخش عمده متقاضیان موجود در بازار که همچنان به جست‌و‌جو ادامه می‌دهند خانه‌اولی‌هایی هستند که به دلیل سررسید شدن موعد دریافت وام خود، تلاش می‌کنند واحد مسکونی موردنظر خود را بیابند و خرید خود را از بازار انجام دهند. البته بخش عمده سازندگان و فروشندگان نیز در شرایط خاص حاضر به فروش ملک خود هستند.

این بخش از بازار عمدتا مالکین قیمت‌های پیشنهادی خود را بالاتر از میانگین قیمتی منطقه اعلام می‌کنند و حاضر به تخفیف و کاهش چندان قیمت پیشنهادی خود نیستند. برخی از سازندگان علت قیمت پیشنهادی بالای خود را افزایش هزینه‌های ساخت‌وساز به‌ویژه در بخش تامین زمین عنوان می‌کنند.

بازار مسکن کشش افزایش قیمت به اندازه ماه‌های گذشته را ندارد. از این رو به‌نظر می‌رسد بازار معاملات خرید و فروش ملک در وضعیت رکودی قرار دارد.

طبق بررسی‌ها به عمل آمده وضعیت فعلی معاملات و خرید و فروش به وضعیت بازار مسکن در ماه‌های شبه تعطیل (فروردین‌ماه) شباهت زیادی دارد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات