چهار شنبه، 24 مهر 98 ساعت 04:07 ب.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-09-20 16:41:40

طرح اشتباه یا شیطنت رسانه ای

مازنیوز:هدف و درون مایه این طرح، طلاق، قهر و عصبانیت و آسیب های جدی در سلامت تربیت فرزندان و همچنین نگاه مخاطب را به قرار گرفتن فرزندان در زیر لبه های قیچی معطوف می نماید که روابط ناصحیح والدین همیشه بنیان خانواده را دچار آسیب مینماید.
طرح اشتباه یا شیطنت رسانه ای

 به گزارش مازنیوز طی روزهای گذشته نصب طرحی مفهومی روی یکی از تابلوهای تبلیغاتی شهر بابل توسط شهرداری، حاشیه‌ساز شد.

مدیریت فرهنگی شهرداری بابل، در راستای وظایف خود اخیرا اقدام به نصب بنرهایی با موضوع پیام‌های فرهنگی اجتماعی در تابلوهای شهر کرده است.
یکی از این بنرها که با موضوع طلاق منتشر شده است، با شیطنت برخی‌ها به سوژه رسانه‌های فضای مجازی تبدیل شده است.

طرح مورد اشاره که متاسفانه همراه با متنی تمسخرآمیز به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شد، پیش از این در قالب مقاله‌هایی با موضوعات مرتبط با طلاق در رسانه‌های رسمی همچون باشگاه_خبرنگاران_جوان، بولتن_نیوز، دانا، سایت مرکز خانواده دانشگاه_مازندران و سایت‌های مرتبط با روانشناسان و کلینیک‌های روانشناسی به طور وسیع منتشر شده بود.
هدف و درون مایه این طرح، طلاق، قهر و عصبانیت و آسیب های جدی در سلامت تربیت فرزندان و همچنین نگاه مخاطب را به قرار گرفتن فرزندان در زیر لبه های قیچی معطوف می نماید که روابط ناصحیح والدین همیشه بنیان خانواده را دچار آسیب مینماید.

لازم به ذکر است، در بنر نصب شده، صورت دختر بصورت غمگین میباشد که با شیطنت خاص برخی کاربران فضای مجازی، لبخند بر روی صورت دختر جلوه داده شده که نشانه تحریف در تصویر میباشد و متاسفانه این اقدام غیر حرفه ای برخی کاربران، منجر به سو برداشت مخاطبین گرامی در فضای مجازی گشته است.

با توجه به شرایط اشاره شده، حین نصب این بنر هیچ‌وقت تصور نمیشد فرد یا افرادی با #شیطنت و تحریف طرح مزبور و تغییر چهره غمگین دخترک به چهره‌ای خندان و انتشار آن در فضای مجازی باعث سوءبرداشت مخاطبان و هجمه شدید به شهرداری شوند.

اما با این شیطنت و جوّ رسانه‌ای شدید ایجاد شده، اذهان عمومی بیش از شرایط عادی به سمت اشتباه تفسیر کردن طرح مورد نظر سوق داده شده است.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات