چهار شنبه، 24 مهر 98 ساعت 03:07 ب.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-10-01 17:12:56

مال حرام پاشنه آشیل جامعه

مازنیوز:مولای ما سالار شهیدان امام حسین(ع) ظهر عاشورا فرمودند)) فریب‌خورده کسی است که فریفته دنیا شد؛ و بدبخت کسی است که مفتون دنیا گشت؛ دستخوش فریب دنیا نشوید
مال حرام پاشنه آشیل جامعه

داوود عزتی ؛ فعال فرهنگی
تورم هفت ماهه اول سال 97 طبق آمار بانک مرکزی به رقم 20 درصد رسیده است شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی تا پایان مهرماه 97 به بالای بیست درصد رسیده است و از طرف دیگر بنا به اظهارت یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شاهد نرخ تورم بالای 40 درصد هستیم.
اما فارغ از آمارها و اظهارات مقامات دولتی، در صحنه میدانی و در بازار شاهد تورم هشتاد درصدی هستیم!! که عملاً جامعه را دچار شوک شدید اقتصادی کرده است بطوری که سطح درآمدها و حقوق ها کفاف هزینه های هنگفت تحمیل شده را نمی دهد بویژه آنکه کارمندان و کارگران که هیچ منبع درآمدی بجز حقوق ماهانه ندارند که آن هم به مدد و لطف دولت بی خیال و مدعی تدبیر با افزایش قطره ای ده درصدی اول سال جدید روبرو بوده است !! در حالی که کلیه صنوف ، شرکت ها و بخش خصوصی با افزایش قیمت کالا و خدمات در قبال موج شدید گرانیها خود را مصون ساخته و با احتکار و چندین برابر کردن نرخ کالاها و خدمات به بهانه واهی افزایش قیمت دلار و سکه به جمع آوری مال حرام مشغول هستند و هیچ توجهی به این مسئله ندارند که مال حرام آتش به کانون خانواده و تربیت فرزندان و در نهایت امنیت اجتماعی و فرهنگی می زند !! هر کسی به دنبال جبران گرانی و تورم موجود به شکل های مختلف هستند.
افزایش دزدی ها، تورم لجام گسیخته ، احتکار ارزاق عمومی و سایر موارد در حقیقت تیشه به ریشه اعتقادات و ارزشهای انسانی دینی زدن هست .
مولای ما سالار شهیدان امام حسین(ع) ظهر عاشورا فرمودند)) فریب‌خورده کسی است که فریفته دنیا شد؛ و بدبخت کسی است که مفتون دنیا گشت؛ دستخوش فریب دنیا نشوید ، که امید امیدواران و طمع آزمندان در آن را قطع می سازد. و نیز فرمود: شما به گفتارم گوش فرا نمی دهید؛ زیرا حقوق شما، از حرام داده شده است، شکم هایتان از حرام آکنده گشته و خداوند بر دل هایتان مهر زده است)) این زنگ خطری برای جامعه امروز ماست!!! زنگ خطر واقعی برای خانواده ها و جامعه ای که مال حرام و حرام خوری گوش ها را ناشنوا و دلهایشان را سنگ می کند در ان صورت در چنین جامعه ای خدا و اعتقادات دینی و معنوی جائی نخواهد داشت. و به قول شهید محمد جهان‌آرا که می‌گفت: بچه‌ها اگر شهر سقوط کرد خیلی جای نگرانی نیست دوباره فتحش می‌کنیم، مراقب باشید ایمانتان سقوط نکند.
امیدواریم دولت و مسئولین با درک شرایط کنونی جامعه نسبت به سالم سازی اقتصاد خانواده و نظارت دقیق بر بازار و کنترل قیمتها اجازه ندهد بیش از این فضای عمومی جامعه دستخوش این ناهنجاری ها و بداخلاقی ها قرار گیرد و منجر به سقوط ایمانها شود.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات