چهار شنبه، 24 مهر 98 ساعت 03:07 ب.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-10-03 19:04:28
مهندس مهدوی رئیس موسسه بازیافت استان مازندارن :

شهرداری بابل از پیگیرترین و فعالترین شهرداری ها در امر تفکیک زباله از مبدا در استان مازندران

مازنیوز:رئیس موسسه بازیافت استان مازندارن همچنین عنوان کرد: حداقل کاری که میتوان انجام داد بحث جداسازی زباله از مبدا است که با این کار  میتوانیم ٢٥ تا ٣٠ درصد زباله را کاهش دهیم چراکه طبیعت متعلق به همه ماست و باید در حفظ آن بکوشیم

 
به گزارش مازنیوز به نقل از اداره روابط عمومی شهرداری بابل مهندس مهدوی رئیس موسسه بازیافت استان مازندارن در سومین کارگاه آموزشی طرح پسماند از مبدا گفت: شهرداری بابل از پیگیرترین و فعالترین شهرداری در امر تفکیک زباله از مبدا است که نه تنها در سطح شهر بلکه در سطح شهرستانی اقدام نموده اند و جایگاه بسیار خوبی در این حوزه دارند و جا دارد در اینجا از خانم فیروزپور رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بابل که در این زمینه بسیار فعالانه عمل نموده اند تشکر نمایم.

وی افزود: طی پایشی که در ماههای گذشته انجام دادیم روستاهای بابل نیز به امر تفکیک زباله آگاهی کامل داشته اند و این نشان از حضور شهرداری در کل شهرستان بابل برای این امر می باشد.

مهندس مهدوی مهمترین بحث در استان مازندران را بحث تفکیک پسماند از مبدا عنوان نمود و ادامه داد:  از آذر ماه سال گذشته کلید این پروژه زده شد و با حمایت استانداری این طرح بسیار موفق عمل کرده و بعضی از شهرداری ها در این امر پیگیری جدی و بسیار خوبی داشته اند.

ایشان جدی ترین دغدغه های استاندار را بحث تفکیک زباله در استان بیان کرد و گفت: استاندار خواستار پیگیری جدی این مسئله از شهرداریها شدند.

رئیس موسسه بازیافت استان مازندارن همچنین عنوان کرد: حداقل کاری که میتوان انجام داد بحث جداسازی زباله از مبدا است که با این کار  میتوانیم ٢٥ تا ٣٠ درصد زباله را کاهش دهیم چراکه طبیعت متعلق به همه ماست و باید در حفظ آن بکوشیم.

وی ادامه داد: مهمترین وظیفه شهرداری تفکیک زباله از مبدا و ساماندهی این طرح می باشد و از شهرداریها انتظار داریم که ناظر حامیان باشند و از آنان در این امر حمایت نمایند و شهرداریها نباید به حوزه پسماند بعنوان حوزه درآمدی نگاه کنند چرا که ارزش و حفظ سلامتی شهر و جامعه خیلی بیشتر و مهمتر از بحث درآمدی آن است و همچنین بحث طرح تفکیک زباله از مبدا و پسماند باید از الویتهای هر شهرداری باشد.

ایشان در پایان از شهرداری بابل بدلیل برگزاری این کارگاه آموزشی تقدیر و تشکر نمود.

در پایان از شهرداری بابل به همراه ١٠ شهرداری دیگر که در امر تفکیک زباله از مبدا مشارکت فعال داشتند تقدیر شد. نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات