پنج شنبه، 25 مهر 98 ساعت 01:07 ق.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-11-01 23:28:04
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل:

زیباسازی سیمای شهری و روستایی، اولین و مهمترین اصل راهبردی ما در ستادتسهیلات است

مازنیوز:با سیاست گذاری درست،مهمان نوازی، ارائه خدمات شایسته و همچنین با تعامل خوب شهروندان با مسافرینی که در شهر بابل حضور پیدا می کنند، سعی کنیم خاطرات خوشی را از فرهنگ اصیل بابلی در ذهن مسافرین رقم بزنیم.
زیباسازی سیمای شهری و روستایی، اولین و مهمترین اصل راهبردی ما در ستادتسهیلات است

به گزارش مهدی رفیعی خبرنگار مازنیوز، قربانعلی ولی زاده؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل دراولین جلسه ستاد تسهیلات سفر نوروزی اظهارکرد::در سال گذشته به سبب هماهنگی، همکاری و انسجام خوبی که بین مدیران عضو ستاد تسهیلات نوروزی وجود داشت، شهرستان بابل جزء چهارشهرستان_برتر به لحاظ عملکرد در حوزه استانی برگزیده شد.

تاکید ما اینست که در سال جاری با تلاش و جدیت همه دستگاه های عضو ستادشرایط پذیرایی و اسکان مسافران فراهم گردد.

وی افزود: با توجه به ابلاغیه سیاست های راهبردی استاندارمحترم که ایجاد امید اجتماعی در جامعه یکی از این سیاست ها می باشد؛ تاکیدم این است در ایام تعطیلات نوروزی 98، به مانند سال های گذشته در سطح شهرستان بابل برنامه های متنوع و شاد با محوریت برنامه های سنتی و بومی اجرا گردد.
شهرستان بابل پتانسیل و ظرفیت بسیار ارزنده ایی در حوزه های مختلف گردشگری دارد اما متاسفانه تا به امروز ما نتوانستیم از این ظرفیت به شایستگی استفاده کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل خاطرنشان کرد::ما برای داشته هایمان ارزش قائل نیستیم و در واقع برایش کار نکردیم. امروز ما باید تصمیم بگیریم و برای عملی شدن تصمیمات مان باید اقدام کنیم .تاکیدم اینست که نسبت به اقتصادو میراث فرهنگی شهرستان دغدغه داشته باشیم.
رویکرد امسال ما در ستاد تسهیلات شهرستان بابل باید یک رویکردکاربردی باشد. برنامه ریزی برای ارائه خدمات به گونه ای باشد که هم شهروندان و هم مسافرین بتوانند از این خدمات و امکانات استفاده کنند.

وی ادامه داد:با سیاست گذاری درست،مهمان نوازی، ارائه خدمات شایسته و همچنین با تعامل خوب شهروندان با مسافرینی که در شهر بابل حضور پیدا می کنند، سعی کنیم خاطرات خوشی را از فرهنگ اصیل بابلی در ذهن مسافرین رقم بزنیم.
با توجه به اینکه شهرستان بابل یک ششم از جمعیت استان را تشکیل می دهد، اگر بتوانیم یک ششم از جمعیت ورودی مسافرینی که وارد استان مازندران می شوند و بخش عمده ایی از مسافرین که از این مسیر عبور می کنند را جذب کنیم، قطعا می توانیم یک درآمدپایدار برای شهرستان به صورت سالانه ایجاد کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: فراهم نمودن اقامت امن، مطمئن و ارزان قیمت از دغدغه های مسافرین است لذا با وضعیت اقتصادی کنونی حاکم بر جامعه، باید از همین حالا با کمک دستگاه هایی چون میراث فرهنگی جهت هماهنگی با اتحادیه مشاوران املاک و یا هماهنگی اداره صنعت، معدن و تجارت در صددمجوز برای خانه های مسافر باشیم.

وی افزود: بهار، فصل دریا نیست به همین دلیل بهترین فرصت است تا گردشگران را به مناطق بالادست، یعنی به سمت کوه و جنگل های بندپی، بابل کنار و مناطق ییلاقی هدایت کنیم تا طبیعت بی نظیر این مناطق را به کشور معرفی کنیم.

فرماندار ویژه شهرستان بابل تاکید کرد:اداره میراث فرهنگی شهرستان بابل، بحث توریسم جنگل، مزرعه و باغ را در برنامه داشته باشد.
زیباسازی سیمای شهری و روستایی، اولین و مهمترین اصل راهبردی ما در ستادتسهیلات است که بخشداران، شهرداران و دهیاران باید در حوزه وظایف خود نسبت به این امر اقدام نمایند.

وی ادامه داد:ارائه خدمات مطلوب از سوی مراکزاقامتی و بین راهی رستوران ها، جایگاه های سوخت و مرکزدرمانی جزو اولویت های ما می باشد.
بحث ترافیک و کاهشتصادفات جاده ایی و بین جاده ای به عنوان یک اصل مهم با تدبیر فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان و همکاری رئیس راهداری مدیریت گردد تا شاهد کمترین حوادث در نوروز 98 در سطح شهرستان باشیم.

ولی زاده ادامه داد:برگزاری جشنواره های بومی و محلی در سطح شهر بابل بخش ها_ شهرهای هفتگانه شهرستان مورد توجه قرار گیرد.
تامین امنیت مسافرین توسط قرارگاه پلیس، به روز رسانی تابلوهای معرفی بناهای تاریخی، هدایت مسافرین، نصب علائم راهنمایی و رانندگی و رنگ آمیزی خیابان سطح شهر، پاک سازی حریم و محورهای مواصلاتی با کمک بخشداری ها و اداره راهداری مورد تاکید است.

وی درپایان گفت:تشکیل کمیته نظارت و ارزیابی برای اجرای دستورالعمل ها در بحث جمع آوری متکدیان در سطح شهر، نظارت بر بازار و هزینه کالای مصرفی، وجود پزشک شیک در بیمارستان ها، حضور روحانیون در 5 روز اول در کمپ های ورودی و خروجی و تعطیلی حفاری از 15 اسفند تا 20 فروردین در سطح شهرستان دیگر برنامه راهبردی ستاد تسهیلات می باشد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات