پنج شنبه، 25 مهر 98 ساعت 01:07 ق.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1397-11-02 16:10:33

مرگ 136نفراز عابران پیاده در نه ماهه امسال

مازنیوز:مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: آمارها نشان می دهد در نه ماه امسال، تعداد 136 نفر (93 مرد و مابقی زن )از عابرین پیاده در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هفت (7) درصد کاهش داشت .
مرگ 136نفراز عابران پیاده در نه ماهه امسال

به گزارش مازنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران، علی عباسی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در نه ماه امسال را 445 نفر اعلام کرد و افزود: 30 درصد کل تلفات حوادث رانندگی نه ماه امسال عابرین پیاده هستند که 53 درصد از عابرین پیاده در محل حادثه و ما بقی در بیمارستان فوت کردند.

بیشترین و کمترین سنین
این مقام اجرایی استان ، بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادث رانندگی کشته می شوند، افراد بالای 61 سال با 44 درصد و کمترین سنین 10 سال با 6 درصد قرار دارند.
بیشترین و کمترین ماه
بر اساس این گزارش ،آذر ماه با 22 فوتی بیشترین و تیر ماه با 5 مورد کمترین ماهی بود که این اتفاق در آن به ثبت رسید.
بیشترین و کمترین شهرها
عباسی تصریح کرد : بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده در شهرستان‌های ساری با 21، بابل با 20و آمل با 19مورد هستند و کمترین شهر مربوط به نکا و گلوگاه هر کدام با یک مورد فوتی ثیت شده است.
به تفکیک نوع وسیله درگیر با متوفبان عایر
تعداد 102نفر (75درصد)درصد وسیله درگیر با عابرین خوروی های سواری ، 15 درصد وانت بار ،6درصد کامیون ،4درصد موتورسوار هستند. ضمن اینکه در بین خودروهای سواری بیشترین خودرو مربوط به پراید یا 34و پژو 206 با 12 مورد فوتی ثیت شده است.
این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه 63درصد از محل تصادف عابرین در محور برون شهری و روستایی اتفاق افتاد ،در خصوص افزایش سن سالمندی خاطر نشان کرد:این افزایش ایجاب می کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابرین ، بخصوص عابرین سالمند داشته باشند.چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس العمل کند نمی توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند.و از طرف دیگر به علت بیماریهای مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می برد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات