چهار شنبه، 24 مهر 98 ساعت 03:07 ب.ظ

پایگاه خبری تحلیلی شمال کشور

تاریخ 1393-10-09 08:44:55
دکترهادی ایراهیمی مدیر مسئول فصلنامه مطالعات سیاست اسلامی :

ناکامی انقلاب مخملی فتنه گران با درایت رهبری و بصیرت مردمی

مازنیوز:دکترهادی ایراهیمی گفت 9 دی در گذار از 8 ماه فتنه پیچیده‌، آخرین حلقه از اتفاقات تلخ و ناخوشایندی بود که با آفرینش آن، حلاوت پشتیبانی مردم از انقلاب‌شان ذائقه انقلاب اسلامی را شیرین کرد و از پی آن گرد و غبار 8 ماه آتش‌افروزی در خیابان‌ها و...
ناکامی انقلاب مخملی فتنه گران با درایت رهبری و بصیرت مردمی

دکتر هادی ابراهیمی با تاکید بر اینکه در هیچ دوره ای در تاریخ اسلام ملتی به بصیرت ملت ایران وجود نداشت، تصریح کرد: خیلی از خواص در فتنه کم آوردند، اما مردم  گوش به فرمان ولی زمان خود بودند و این پیوند بین امام و مردم بود که اجازه نداد مظلومیت سیدالشهدا تکرار شود.

مدیر مسئول فصلنامه مطالعات سیاست اسلامی در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: 9 دی در گذار از 8 ماه فتنه پیچیده‌، آخرین حلقه از اتفاقات تلخ و ناخوشایندی بود که با آفرینش آن، حلاوت پشتیبانی مردم از انقلاب‌شان ذائقه انقلاب اسلامی را شیرین کرد و از پی آن گرد و غبار 8 ماه آتش‌افروزی در خیابان‌ها و مساجد و پاره کردن عکس امام روح‌الله و شعارهای ضد فلسطینی و ضد مقاومت و آتش روزه‌خواری علنی و حمله به پایگاه بسیج و مردم بی‌دفاع و اموال عمومی و نهایتاً آتش جسارت به خیام ابا عبدالله و عزاداران حسینی فرونشست و اینگونه نهم دی به تعبیر پیر انقلاب پرچم راهنمایی دیگران و روزی «متمایز» شد.

ابراهیمی با بیان این که فتنه ها برای عبرت گرفتن است، بیان کرد: فتنه گاهی اوقات در قالب جمل ظهور پیدا کرد، گاهی در قالب صفین و گاهی هم در قالب نهروان؛ وقتی حوادث را نگاه می کنیم می بینیم برخی بسیار کم آوردند، برخی در کنار پیامبر بودند و همه شاخصه های یک انسان مؤمن را داشتند، اما در تصحیح یافته های چشم سر خود دچار مشکل شدند.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: آنچه فتنه 88 را از دیگر فتنه ها متمایز می کرد این بود که مدیریت بیگانه به صورت محسوس و ملموسی با صحنه گردانی سران فتنه ظهور و بروز پیدا کرد و قدرت اغفال بخشی از جامعه بخصوص خواص را فراهم کرد.

ابن مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه روز نهم دی، روز تشییع جنازه فتنه  است، گفت :  در جریان فتنه 88 بسیاری از افرادی که ادعای انقلابی گری و پیروی از راه و آرمان های امام(ره) را داشتند در حضور در میدان و عرصه عمل کم کاری کردند اما موج عظیم مردمی ، انقلابی گری و وفاداری خود به نظام و اسلام را در عمل به منصه ظهور رسانده و ولایت مداری خود را اثبات کردند.

مدیر مسئول فصلنامه مطالعات سیاست اسلامی به درایت و بینش نافذ رهبر معظم انقلاب در سخنرانی آبان سال87 اشاره کرد و افزود: ایشان در این سخنرانی فرمودند: «سیاست مداران ما در زمین دشمن بازی نکنند که در این صورت، چه ببرند و چه ببازند، دشمن برنده است»؛  این سخن قبل از انتخابات بود و یعنی رهبری، علایم فتنه را احساس کرده بودند که هشدار دادند.

این پژوهشگر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دشمن در جریان وقایع تلخ فتنه 88 بدنبال براندازی نظام از طریق انقلاب مخملی بود، گفت: در حالی که پروژه انقلاب های مخملی پیش از فتنه 88 در کشورهایی که اجرا شده بود به ثمر نشسته بودند؛ اما در خصوص کشورمان این پروژه با درایت رهبر معظم انقلاب و حضور با بصیرت مردم در صحنه و خلق حماسه 9 دی این فتنه با شکست مواجه شد و با این حال نه تنها نظام از آسیب و خطرات این فتنه محفوظ ماند؛ بلکه اقتدار و مشروعیت نظام با کسب این تجربه به رخ جهانیان کشیده شد.

ابراهیمی، وحدت  حول محور ولایت را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: وحدت با عناصر وابسته به اصول انقلاب، نباید به خاطر اختلاف سلیقه سیاسی کنار گذاشته شود و در اصول باید با هم متحد باشیم

وی تصریح کرد: اکنون باید خود را برای گردنه‌ های بعدی آماده کنیم که وسیله حرکت در آن اعتقاد عمیق دینی، پایبندی به صبر و بصیرت است.

این فعال سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: ما حساب اصلاح طلبان را با فتنه‌گران جدا می دانیم چراکه بسیاری از عناصری که مدعی اصلاحات هستند روش‌های افراطی جریان فتنه را قبول ندارند و اتفاقاتی که سال 88 بوجود آمد را محکوم کردند و برای راه حل مشکلات کشور قائل به ساختار شکنی و کارهای تند، افراطی‌گری و رادیکالی نیستند و اصلاح طلبان باید مراقب باشند تا حساب خود را از فتنه گران جدا کنند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات