دو شنبه، 25 شهریور 98 ساعت 07:06 ب.ظ

- سیاسی

تاریخ 1394-02-29 19:04:26

انتخابات خانه مطبوعات مازندران پشت ابر اما و اگرها

مازنیوز:سرانجام پس از کش‌وقوس‌های فراوان درباره انتخابات خانه مطبوعات مازندران، این انتخابات تایید شد اما تغییر یکی از منتخبان، یک علامت سئوال و شبهه را نیز با خود به همراه داشت.
انتخابات خانه مطبوعات مازندران پشت ابر اما و اگرها

ششمین دوره انتخابات خانه مطبوعات مازندران در 12 اسفند سال گذشته با آرای 352 نفر از اصحاب رسانه عضو خانه مطبوعات این استان برگزار و در همان روز اسامی منتخبان اعلام شد.

اندکی پس از اعلام آرا نگذشته بود که زمزمه‌های تخلفات انتخاباتی بر سر زبان‌ها افتاد و مواردی چون نبود اسامی برخی از خبرنگاران در لیست خانه مطبوعات که منجر به جلوگیری از رای آنها شد، وجود آرای مخدوش و حضور نیافتن برخی از اصحاب رسانه و دادن رای توسط همکار یا فرد غیرخبرنگار با مشخصات فرد غایب از جمله ایرادات وارده بر این انتخابات بود.

یک روز پس از انتخابات، موافقان و مخالفان انتخابات خانه مطبوعات نظرات خود را از طریق رسانه‌ها یا به صورت کتبی به خانه مطبوعات و دستگاه‌های مربوطه استان و حتی کشور اعلام کردند که باعث حضور بازرسانی از دفتر مرکزی شد.

در حالی که نظر اولیه این گروه بازرسی، تخلفات انجام شده را تایید کرد اما روز گذشته، معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تایید نتایج ششمین دوره انتخابات خانه مطبوعات این استان توسط اداره‌کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

در حالی که این تائیدیه باید مهر تاییدی بر انتخابات باشد اما علی یوسفی جایگزین حسین علی‌زاده در بخش روزنامه‌نگاران شد و دلیل آن را نیز اعتراضات عنوان شده، اعلام کردند.

ابطال انتخابات خانه مطبوعات مازندران 

یکی از نامزدهای بخش بازرسی ششمین دوره انتخابات خانه مطبوعات مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با برشمردن برخی از تخلفات، گفت: طبق اساس‌نامه مربوطه، افرادی که حق عضویت را پرداخت نکردند حق رای دادن ندارند در حالی که حدود 50 نفر مغایر با این بند اساس‌نامه در رای‌گیری شرکت داشتند، ورود دولتی‌ها به عرصه انتخابات نیاز به مصوبه مجمع فوق‌العاده و تایید مجمع عمومی داشت که رعایت نشد، وجود آرای مخدوش، ثبت آرای کسانی که حضور فیزیکی نداشتند و آرای آنها که توسط افراد دیگر به صندوق ریخته شد نیز از جمله موارد تخلف است.

حسین برزگر با اشاره به جایگزینی علی یوسفی با حسین علی‌زاده، افزود: این جایگزینی خود جای سئوال دارد؛ زیرا وقتی تخلفی صورت گرفته، متوجه همه منتخبان است نه یک نفر، نه‌تنها در بخش روزنامه‌نگاران مشکل داشتیم بلکه در بخش‎های دیگر نیز مشکلاتی وجود داشت و مستندسازی‌هایی انجام شد.

وی بیان کرد: جایگزینی علی یوسفی در بخش روزنامه‌نگاران نمی‌تواند یک راهکار باشد؛ زیرا این سندی بر بروز و تایید تخلف در انتخابات خانه مطبوعات است.

بازرس سابق خانه مطبوعات مازندران اظهار کرد: هفت نفر از منتخبان ششمین دوره انتخابات خانه مطبوعات به صورت کتبی و یک نفر به صورت شفاهی آمادگی خود را برای تکرار انتخابات اعلام کردند تا به شبهات، اختلافات و دلخوری‌های اتفاق افتاده، پایان دهند.

برزگر در پایان گفت: اجماع و خیر و صلاح اصحاب رسانه بر این است که انتخابات خانه مطبوعات در 12 اسفند 93 ابطال و انتخابات بار دیگر برگزار شود.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات