چهار شنبه، 30 بهمن 98 ساعت 07:11 ق.ظ

- سیاسی

تاریخ 1394-11-05 13:26:17
حجت الاسلام دکتر تقی پورامام جمعه گتاب :

عمل به قرآن به عنوان تامین کننده آسایش جامعه تبیین شود

مازنیوز :قدم اول در برگزاری باشکوه هر مناسبتی از جمله این هفته پرخیر و برکت، شناساندن ماهیت و عظمت و اهمیت خود آن موضوع است.
عمل به قرآن به عنوان تامین کننده آسایش جامعه تبیین شود

به گزارش مازنیوز حجت الاسلام دکتر تقی پور، امام جمعه گتاب گفت پیرامون برگزاری هفته قرآن و عترت در مازندران ضمن حق شناسی از این اقدام مناسب، اظهار داشت: قدم اول در برگزاری باشکوه هر مناسبتی از جمله این هفته پرخیر و برکت، شناساندن ماهیت و عظمت و اهمیت خود آن موضوع است.

وی با تاکید اینکه اگر ماهیت و جایگاه موضوع(هفته قرآن و عترت) برای آحاد افراد یک جامعه، حیاتی و کاربردی جلوه کند افراد جامعه بصورت خود جوش در کنار دست اندرکاران قرار خواهند گرفت، گفت: عمل به قرآن به عنوان منبع درمان دردها و تامین کننده حقیقی آسایش و آرامش تن، جان و جامعه در هفته قرآن تبیین شود چراکه دیگر منابع یک مسکّن انحرافی و گذرا و ناپایداراست.

خطیب جمعه بخش گتاب با اشاره به اهمیت تبلیغات معقول و گسترده برای برگزاری هرچه با شکوه ترهفته قرآن و عترت، درخصوص برکات برپایی این هفته در سراسر استان، خاطرنشان کرد: اگر با نگاه خاصیت درمان کنندگی قرآن همراه باشد اثر مطلوب خود را خواهد داشت.

 ایشان افزود: برگزاری هفته قرآن و عترت، تلنگری به وجدان های خوابیده و هشدار به انسان های گرفتار در روزمرگی زندگی است که مدت دوری از قرآنِ آنها طولانی تر نشود.

حجت الاسلام تقی پور با اشاره به اینکه همدلی و تعامل جهت برگزاری باشکوه این هفته وظیفه همگانی است، گفت: مردم و مسئولین نباید نسبت به اجرای برنامه های هفته قرآن و عترت بی تفاوت باشند.

وی با اشاره به اهمیت نهادینه شدن سبک زندگی قرآنی در جامعه امروز، عنوان داشت: برگزاری یادواره شهدای قرآنی، همایش قرآن پژوهی، جشنواره شعر و ادبیات قرآنی، حمایت ازپایان نامه ها، انتشارات، مقالات، نشریات، فضای سایبری(رونمایی کتاب و ...)، جشنواره هنرهای تجسمی(عکس، خوشنویسی، نقاشی، جشنواه صنایع دستی، جشنواره هنرهای نمایشی، تئاترهای خیابانی و صحنه ای و نمایشنامه نویسی، جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه نویسی، برپایی نشست ها و محافل انس با قرآن و مسابقات تلاوت، حفظ قرآن، مسابقه آواها، نغمات، سرود، تواشیح، اذان و تجلیل از فعالان قرآنی، برپایی فروشگاه و نمایشگاه قرآنی(کتاب، رسانه های دیجیتال، حجاب و عفاف)، نواخته شدن زنگ انشاء با موضوع قرآن و عترت و نصب المان ها و برپایی نشست های قرآنی از جمله برنامه هایی است که می تواند به نشر و ترویج فرهنگ قرآنی و سبک زندگی دینی ختم شود.

حجت الاسلام تقی پور بیان داشت: پاسخ گویی متقن ومستدل به سیل مخرب شبهات، پیرامون قرآن و اهل بیت (علیهم السلام)  در فضای مجازی موجب مهجوریت زدایی از قرآن و غربت زدایی از عترت می شود.

امام جمعه گتاب با بیان اینکه اطلاع رسانی و تبلیغات جهت حضور پورشور مردم و مسئولین در برنامه های هفته قرآن و عترت مازندران  مورد توجه است، گفت: نباید از اهمیت نصب المان ها و یادمان هایی با موضوع قرآن و عترت در سطح شهرهای استان به جهت اثرگذاری کارکردهای آثار هنری بر انسانها غافل شد.

منبع :شبستان

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات