چهار شنبه، 30 بهمن 98 ساعت 07:11 ق.ظ

- سیاسی

تاریخ 1395-10-09 12:53:03
فرمانده سپاه بابلسر

برچیده شدن فتنه ۸۸ بدون حضور ولایت فقیه ممکن نبود

فرمانده سپاه بابلسر با اشاره به اینکه محاسبات دشمن در همه ادوار انقلاب نارکارآمد شده است، گفت برچیده شدن فتنه ۸۸ بدون حضور ولایت فقیه ممکن نبود.
برچیده شدن فتنه ۸۸ بدون حضور ولایت فقیه ممکن نبود

با مطالعه رویدادها و حوادث پس از انتخابات سال 88 این موضوع برای ما برگ اثبات شود که ارتباط مستقیم و همگرایی روشنی بین صحنه‌گردانان فتنه در غرب و اهالی فتنه ساز و فتنه‌گر در داخل کشور وجود داشته است.

این پیوستگی خطرناک یک هدف مشترک و یک دغدغه مشترک داشت و آن هم عبور از سد انقلاب و نابودی آن بوده است. گردنه و پیچ خطرناکی که در سال 88 به برکت دیده‌بان بیدار نظام و مردم با بصیرت، انقلاب را از آن عبور دادیم در واقع برآیند و سرآمد فتنه‌هایی بود که استکبار جهانی در یک هماهنگی کامل با پیاده نظام خود با هدف در هم کوبیدن یا زاویه دادن انقلاب اسلامی در فضای داخلی و بین‌المللی علیه انقلاب اسلامی دنبال می‌کرد تا آن را به سرانجام برساند.

حافظه تاریخی انقلاب قطعاً فتنه‌های بزرگی چون فتنه ملی‌گراها، فتنه منافقین، فتنه خلق مسلمان، فتنه فرهنگی و فتنه 88 را از یاد نخواهد برد. همه این فتنه‌ها که حاوی راهبرد شوم بر علیه انقلاب بوده در مواجهه با ملت بزرگ و مردم قهرمان ایران اسلامی ناکارآمدی خود را نشان داد.

به مناسبت فرا رسیدن یوم الله 9 دی گفت‌وگوی سرهنگ دوم پاسدار سیدموسی حسین‌نژاد فرمانده سپاه بابلسر با تسنیم را در ادامه می‌خوانید:

تسنیم: از دیدگاه شما فتنه یعنی چه؟

حسین‌نژاد: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و رسیدن به نیات پلید خود از شیوه‌های گوناگون و متناسب با بستر ایجاد شده متنفع می‌شود. گاه با جنگ یا تحریم و گاهی هم با ایجاد جنگ نیابتی و یا شبهه‌افکنی در یک نظام سیاسی از طریق پاشیدن بذر فتنه با نیت براندازی نظام جمهوری اسلامی و این راهبرد دشمن است.

غفلت محض است که کسی انکار کند که مهمترین و جدی‌ترین فعالیت و هدف دشمن براندازی کامل نظام اسلامی نیست و این را توهم جلوه دهد. از طرفی خطر شیطان بزرگ را حضرت امام راحل(ره) و امام خامنه ای به کرات بدان پرداختند و اشارات زیادی نیز نمودند و حجت را بر مردم و مسئولان تمام کردند.

دشمن به شدت دنبال این است که ثمره دستاورد سال‌ها تلاش و زحمت را که محصول خون شهدا و صبوری و شکیبایی خانواده‌های گرامی شهدا بود را در معرض تهاجم قرار دهد و اگر توانست اثری از آن بر جای نگذارد.

دلایل اینها فتنه‌انگیزی توسط برخی از افراد که مصادیق آنان در تاریخ اسلام کم نیست را می‌توان در فقدان عنصر بصیرت، خودبرتربینی، خودشیفتگی، عدم شناخت حق از باطل جستجو کرد. اعتقاد بنده این است کمبود معرفت و بصیرت همواره برای فتنه‌ها کادرساز و ظرفیت‌ساز بوده است. از سوی دیگر خردمندی و بصیرت باعث می‌شود تا افراد در حوادث و پیچیدگی‌های اطراف گم نشده و فریب نخورند.

تسنیم: نقش دشمنان خارجی و استکبار جهانی در فتنه چه بود؟

حسین نژاد: در فتنه سال 88 دو نقطه یا محور؛ کانون تهدید علیه موجودیت انقلاب محسوب می‌شد. محور اول از خارج و محور دوم از داخل بود و چون سئوال شما اشاره به عامل بیرونی داشت به آن می‌پردازیم.

در محور خارجی آتش تهیه رسانه‌ها با همراهی محافل دانشگاهی غرب از یک سو و حمایت‌های همه‌جانبه و تمام‌قد سیاست‌مداران اروپایی آمریکایی و حتی رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی از جریان موسوم به جنبش سبز که خط مقدم محور خارجی بودند از سوی دیگر هدفی جز تغییر بنیادی در ساختار سیاسی در ایران را دنبال نمی‌کرد با نگاه به ادبیات سیاسی دولت‌مردان به اصطلاح متمدن غرب می‌توان به نوع نگاه آنان به تحولات ایران پی برد.

تسنیم: سران فتنه چه خواسته و اهدافی را دنبال می‌کردند؟

حسین نژاد: همه ما به این امر واقف و آگاه هستیم که بزرگترین عملیات سیاسی در هر کشور انتخابات آن کشور است، و مهم‌ترین انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری است. برآیند و محصول آرای مردم می‌شود کسی که نه فقط 4 سال بر کرسی ریاست جمهوری تکیه می زند و زمام امور را دست می‌گیرد بلکه می‌تواند کشور را در مسیر حقیقی قرار دهد یا به ورطه سقوط بکشاند.

عناصر فتنه همانطور که گفته شد ماموریت تکیه زدن بر کرسی ریاست جمهوری به هر قیمتی یا با آرای مردم یا بدون آن برای اجرای سیاست‌های دیکته شده غرب را داشتند حتی غرب جزوه‌ای از کتاب آلوین تافلر را با عنوان موج سوم دموکراسی بعنوان قانون اساسی ایران به آنان هدیه داده بود که تا بعد از پیروزی در انتخابات از آن بهره مند شوند.

ایجاد شکاف و گسل سیاسی در بین جامعه سیاسی ایران و عدم مرزبندی با دشمنان قسم خورده انقلاب از اهدافی بود که به شدت توسط عناصر میدانی فتنه در داخل دنبال می‌شد.

علیرغم هشدارهایی که مقام معظم رهبری به آنها در این زمینه داده بود ولی آنان اصرار به بازی در زمین دشمن برای زدن گل به‌خودی داشتند غافل از اینکه خودشان ابزاری برای رسیدن دشمن به هدف و با اتمام تاریخ مصرفشان نه تنها حیات سیاسی آنان بلکه اثری از آنان برجا نخواهد بود که در حال حاضر نیز غیر از این نیست.

تسنیم: نقش رهبری در جمع شدن فتنه 88 چه بود؟

حسین نژاد: ببینید فتنه سال 88 به مثابه جنگ نیابتی بود. یک پشتیبانی همه‌جانبه از سوی غرب برای تسهیل در ایجاد فتنه در کشور صورت گرفته بود و از طرفی امپریالیسم رسانه ای تماماً در اختیار این عناصر بوده و چه قدرتی باید جلوی این امکانات مادی غرب می‌ایستاد و عملیات روانی غرب را خنثی می‌کرد؟ برچیده شدن فتنه 88 بدون حضور ولایت فقیه ممکن نبود.

نقش حضرت آقا در خنثی‌سازی نقشه‌های فتنه‌گران داخلی و حامیان خارجی آنان بی بدیل بود و تنها یک قدرت معنوی با آن صلابت و اقتدار می‌توانست خودش را سپر انقلاب کند و نظام را مصونیت ببخشد. این خود در حافظه تاریخی انقلاب و در کارنامه انقلابی‌گری آنان ثبت خواهد شد همچنان که برای طلحه و زبیر ثبت شده است. به هر حال دیده‌بان بصیر انقلابی که تنها با جهت‌گیری اصولی و به‌موقع از انقلاب مراقبت کرد و از تحریف و کم شدن ارزش معنوی انقلاب در مقابل رویدادها و حوادث پیش‌آمده در سال 88 شجاعانه ایستاد و دفاع نمودند و چارچوب صحیح خطوط فکری انقلاب را تبیین فرمودند.

تسنیم: دلیل جوشش و حضور مردم در خنثی‌سازی فتنه چه بود؟

حسین نژاد: در طول حیات مبارک انقلاب اسلامی حداقل 16 فتنه بزرگ برای تحریف یا حذف انقلاب اسلامی روی داد که در همه آنها مردم با مسلح شدن به سلاح بصیرت نقش بارزی را در دفاع از آن ایفا کرده‌اند. آنچه در خنثی‌سازی این فتنه‌ها خصوصاً فتنه 88 نقش داشت همانطور که اشاره شد، بصیرت، خودباوری، اعتقاد قوی و مسئولیت‌پذیری در قبال خون شهدا و اطاعت پذیری در قبال آرمان‌های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بود.

تسنیم: چرا این فتنه کارآمد نشد و دشمن نتوانست به اهداف ننگین خود در این فتنه دست پیدا کند؟

حسین نژاد: دشمن از بدو پیروزی انقلاب در حال برنامه‌ریزی برای نابودی انقلاب و احیای مجدد خود است، چراکه دشمن پس از شکست در بهمن 1357 دچار فروپاشی شده است. اعتقاد و باور دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی این است که کلید بازسازی و احیای خود را باید دقیقاً از جایی که دچار فروپاشی شدند آغاز کنند. تا به امروز به برکت حضور مردم همیشه در صحنه و خون شهدا و تدابیر حکیمانه حضرت آقا تمام محاسبات آنان در مواجهه با انقلاب اسلامی ناکارآمد شد.

تسنیم: وظیفه مردم و مسئولین به ویژه جوانان در مقابله با این فتنه و نیز پیشگیری از بروز چنین حرکاتی در جامعه اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چیست؟

حسین نژاد: باید توجه داشت آنچه که حاکمان جهان خوار را بر آن‌داشت که همواره درصدد ساقط کردن نظام سیاسی ایران باشند به آن دلیل است که انقلاب اسلامی محصول هزاران خون شهید و یک هدیه آسمانی برای بازکردن زنجیر بزرگی از یوغ طاغوت بود که آرمانش احیا و گسترش دین مبین اسلام و سیاست دینی است.

طبیعی خواهد بود که چنین نظامی مورد عداوت و دشمنی و کینه توزی قرار خواهد گرفت. پس همه دلسوزان انقلاب و همه مسئولین در همه سطوح در برابر ایجاد فتنه‌ها قطعاً وظایفی را برعهده خواهند داشت. وظیفه فردی، وظایفی را که نخبگان و اقشار فرهیخته در جامعه دارند و وظیفه‌ای که دولت در این زمینه دارد.

در یک هم‌گرایی و هم‌بستگی کامل اگر هر کسی وظیفه خویش را به درستی انجام دهد قطعاً سد استوار و محکمی خواهیم ساخت در برابر هر فتنه و این همبستگی و اتحاد و همدلی رمز غلبه بر فتنه‌ها است.

تسنیم: اهم برنامه های سپاه ناحیه بابلسر در راستای گرامی‌داشت روز 9 دی در شهرستان بابلسر چیست؟

حسین نژاد: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، گردهمایی سیاسی برای خانواده و اعضای شورای حوزه، برگزاری یادواره شهدا در سطح محلات، برگزاری گردهمایی 9 دی در سطح شهرستان با حضور مردم و مسئولین در سینما شقایق، برگزاری گردهمایی 9 دی در بخش‌های بهنمیر و هادی شهر، افتتاح ساختمان حوزه‌های خمینی روح الله، سیدالشهدا و حضرت معصومه(س) از جمله برنامه‌های شاخص سپاه ناحیه بابلسر در سالروز گرامی‌داشت 9 دی در شهرستان بابلسر است.

مصاحبه از هومن رمضانیان خبرگزاری تسنیم از بابلسر

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات