چهار شنبه، 30 بهمن 98 ساعت 07:11 ق.ظ

- سیاسی

تاریخ 1395-12-27 15:01:21
آیت الله طبرسی:

بازار خرید عید امسال خوب نبود

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: بازار خرید عید سال‎جاری با مشاهداتی که انجام شد، بازار خوبی نبود، دولت به حد توان و میسور توانست کشور را سر پا نگه دارد.
بازار خرید عید امسال خوب نبود

آیت‎الله نورالله طبرسی در آخرین خطبه نماز جمعه سال 95 مرکز مازندران که با حضور باشکوه مردم برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین صفات مسؤولان نظام اسلامی باید عدالت باشد، یعنی یک نیروی بازدارنده نفسانی در خود آنها باشد که گناه، تقلب، رانت‎خواری و سوءاستفاده نکنند، این همه دروغ، مکر و حیله و تزویر در جامعه برای این است که صفت عدالت را نداریم.

وی افزود: با توپ، تفنگ و فشنگ که نمی‌شود اسلام کرد، باید ریشه دزدی و خیانت، هوس‌ها، مقام‎خواهی‎ها و زیاده‎خواهی‎ها را از بین برد.

امام جمعه ساری با بیان اینکه اگر مسؤول تشنه مقام باشد، دچار مشکل می‎شود، تصریح کرد: بنا به مضمون حدیثی از پیامبر اسلام(ص)، افرادی که به میل خود خواهان مقام هستند، آنها را متصدی امور مسلمانان نمی‎کنیم و یا اینکه حریص به مقام باشند و در اجتماع خود را به‎واسطه این مقام قانع کنند، آنها را ولی مردم نمی‎کنیم.

این مسؤول ادامه داد: هم اخلاق در جامعه مرده است و هم صفت عدالت، پاکی و پیراستگی در جامعه کم شد، و الا انسان عاقل از مقام فرار می‎کند مگر اینکه لایق باشد؛ مقام معظم رهبری خود سمت رهبری را قبول نکرد و با اصرار این مسؤولیت سنگین را پذیرفت با اینکه لایق بود.

طبرسی بیان کرد: آنهایی که به‌سرعت دنبال مقام می‎روند و می‎خواهند یک پست و پیشوندی داشته باشند، این‎ها کارهای نظام را معطل می‌کنند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی باید همراه با فرهنگ و مدیریت انقلابی، جهادی و خداپسند باشد، نه اینکه آسمان و ریسمان، روابط و عجز و ناله در میان باشد تا پست و مقامی را بگیرد، این‌طور پست گرفتن خیلی برای جامعه مفید نیست.

‎امام جمعه ساری بیان کرد: یکی از صفات مدیران جامعه این است که ابتدا خود را تصفیه کنند، فقط و فقط لباس خدمت بپوشند، آنهایی که می‎خواهند در انتخابات شرکت کنند، ابتدا باید وظیفه شخصی خود را بدانند و پس از آن به وظیفه اجتماعی برسند.

این مسؤول با بیان اینکه ائمه جمعه و جماعات که مردم پشت سر آنها نماز می‎خوانند باید عادل باشند اما این‌همه بیت‌المال که به‌دست اشخاص داده می‎شود، آیا نباید متصدیان آن امین و عادل باشند؟ خاطرنشان کرد: چرا باید عده‎ای بخورند و ببلعند و سر از کانادا در بیاورند و یا اختلاس کنند و پول بیت‎المال را ندهند‎؟! البته مدیران متدین و پاک‎دست زیاد هستند اما نظام اجرایی کشور وسیع و گسترده است و کنترل کردن افراد مشکل است، لذا باید مراقب بود زیرا مدیریت اسلامی بدون قید و شرط نیست.

طبرسی ادامه داد: این‎طور که هر کسی صبح بلند شود و مدرک و سوابق بیاورد، درست نیست، باید عدالت و پاکدستی و عدالت او محرز شود.

وی گفت: همواره مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را گوشزد می‎کردند و اینکه اقتصاد مقاومتی باید در اقتصاد و عمل باشد، اما این خوب نیست که در آستانه نوروز برخی مردم برای سفره عید و خرید خود این‎گونه مستأصل باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: بازار خرید عید سال‎جاری با مشاهداتی که انجام شد، بازار خوبی نبود، دولت به حد توان و میسور توانست کشور را سر پا نگه دارد اما آن توقعی که مقام معظم رهبری مد نظر داشتند، باید محقق شود تا سال موفق و همراه با اقتصاد مقاومتی خوبی داشته باشیم.

این مسؤول با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: آن بانوی گرامی اسلام گوهر یک‎دانه هستی هستند، همه ما از حضرت زهرا(س) بسیار گفته‎ایم اما نمی‎توانیم حقیقت ایشان را درک کنیم.

طبرسی با تبریک سال نو بیان کرد: صله‌رحم، عطر زدن و آشتی کردن در عید بسیار سفارش شده است، و در عید باید زیاد به فکر قیامت و مرگ باشیم. 

وی در پایان گفت: فراموش نکنیم که دشمنی آمریکا، دشمنی استراتژیک با نظام است و نه تاکتیکی، اگر ایران کوتاه بیایید، آمریکا کوتاه نمی‎آید، لذا نمی‎توانیم از دشمنی آمریکا صرف‌نظر کنیم. 

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات