یک شنبه، 10 فروردین 99 ساعت 04:01 ب.ظ

- سیاسی

تاریخ 1398-12-19 17:19:06

احمد مظفری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران شد

مازنیوز: آیین تودیع و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران با حضور احمد حسین زادگان، استاندار مازندران برگزار شد.
احمد مظفری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران شد

استاندار مازندران از تلاش‌های “علی اصغر میرزایی” دبیر سابق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تجلیل کرد و “احمد مظفری” به عنوان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران؛ در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورا، احمد حسین‌زادگان بر اهمیت جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: در حوزه مبارزه با اعتیاد، انسجام و هماهنگی بین بخشی و اجتماعی شدن مبارزه یک اصل مهم است .

وی افزود: تلاش کردیم با تغییر و تحول مدیریتی تحرک و حرکت نویی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان شکل بگیرد و با رویکرد جدید و خلاقیت بیشتر اقدامات جدیدی انجام شود.

استاندار ضمن تشکر از زحمات علی اصغر میرزایی در شورا تاکید کرد: احمد مظفری مدیری فعال، دارای ذهن خلاق، تجارب عملی و در هماهنگی بین دستگاه‌ها از تبحر ویژه‌ای برخوردار است و در شورا هم اصل بر هماهنگی و تقویت رویکرد اجتماعی و مشارکت مردمی است .

حسین‌زادگان تصریح کرد: در حوزه ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد و آموزش و پرورش هنوز جای کار فراوان دارد و باید در این حوزه‌ها تلاش مضاعف کرد .

وی آسیب‌شناسی در زمینه فعالیت‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را یادآور شد و گفت: انتظار می‌رود براساس برنامه و سند 1400 برنامه عملیاتی و قابل اجرا به صورت سالانه، دو ساله و پنج ساله تهیه و اجرایی شود تا با هم‌افزایی کارنامه بهتری ارائه کرد.

استاندار، پیشگری از اعتیاد را مهمترین اولویت کشور و استان دانست و افزود: استفاده از ظرفیت هنر و هنرمندان، نویسندگان، ظرفیت‌های معنوی و مذهبی، فضای مجازی و سمن‌ها به طور جدی در برنامه‌ها و سیاست‌ها مورد توجه قرار گیرد.

همچنین احمد مظفری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در این جلسه از حسن اعتماد سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، حسین زادگان استاندار مازندران و حسن نژاد معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران تقدیر و تشکر کرد و گفت: همانطور که برای مقابله با ویروس کرونا همه بسیج شدند و پای کار آمدند برای مبارزه با اعتیاد که مادر همه فسادهاست همه باید عزمشان را جزم کنند و در صحنه مبارزه حاضر باشند .

وی در ادامه به بیان مهمترین برنامه‌ها و سیاست‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: توسعه مشارکت اجتماعی و زمینه‌سازی برای تعامل و همکاری مستمر مردم، استفاده از تمام ظرفیت‌های اجتماعی برای مقابله با اعتیاد، گسترش طرح یاریگران زندگی در آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، مراکز کارگری و اقشارمختلف مردم، تقویت سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال، تقدیر از فعالان برنامه‌های اجتماع محور و تکریم خانواده شهدای حوزه مقابله با مواد مخدر، حمایت‌یابی رسانه‌ای و بهره‌گیری از فناوری نوین اطلاعاتی و ارتباطی و شبکه‌های مجازی، توجه ویژه به گروه‌های مرجع و سفیران اجتماعی و بهره‌مندی از ظرفیت هنر و کارهای خلاقانه از جمله رویکردها و برنامه‌های جدی ماست .

دبیر شورا بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های مرجع و ظرفیت‌سازی جدید، تلاش برای ارتقاء تاب‌آوری و مسئولیت‌پذیری اجتماعی، اشتغال بهبودیافتگان و جلوگیری از بازگشت به چرخه اعتیاد، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای معتادان به‌ویژه معتادان ماده 16، حمایت از خانواده معتادان با بهره‌گیری از ظرفیت کمیته امداد و بهزیستی و سمن‌ها، تقویت طرح نماد (نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزان)، تلاش برای معرفی الگوهای درمانی مناسب و استاندارد اعتیاد، هماهنگی برای اعطای تسهیلات به بهبودیافتگان و کارآفرینان، توسعه مراکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد و توسعه مراکز فوریت‌های اجتماعی و پیشگیری اولیه از بروز آسیب اجتماعی را از جمله اولویت‌های دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران اعلام کرد .

در این جلسه با اهدا لوح تقدیر از زحمات میرزایی در این مسئولیت تقدیر و حکم سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری به احمد مظفری اهداء شد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات