یک شنبه، 10 فروردین 99 ساعت 03:01 ب.ظ

- سیاسی

تاریخ 1398-12-19 17:23:28

«ماندن در خانه» موثرترین راه مقابله با شیوع ویروس کروناست

مازنیوز: فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: کم‌هزینه‌ترین، ساده‌ترین و موثرترین راه مقابله با شیوع ویروس کرونا، ماندن در خانه است و حدالمقدور هم مردم و هم مسئولان باید راهکارهای جایگزین را برای تامین مایحتاج پیش‌بینی کنند.
«ماندن در خانه» موثرترین راه مقابله با شیوع ویروس کروناست

سردار محمدحسین بابایی اظهار کرد: بنا بر اظهارات متخصصین بهداشت و درمان امروز ضروری‌ترین موضوع پیشگیری از سرایت بیماری و انتشار ویروس کرونا است.

وی با اشاره به اینکه این بیماری در تماس حضوری مردم با هم، حضور در بازار، وسایل نقلیه عمومی، فروشگاه ها و غیره به انتقال ویروس سرعت می‌دهد، تصریح کرد: بنابراین کم‌هزینه‌ترین راه مقابله و ساده‌ترین و موثرترین راهکار، ماندن در منزل است و حدالمقدور هم مردم و هم مسئولان باید راهکارهای جایگزین را برای تامین مایحتاج پیش‌بینی کنند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران افزود: پیشنهاد سپاه کربلا مشارکت عمومی مردم در امر پیشگیری با راه‌های مختلف از جمله کاهش تردد در معابر عمومی است.

بابایی خاطرنشان کرد: بدیهی است ما نیز تلاش می‌کنیم با کمک به وزارت بهداشت و درمان و قرارگاه پدافند زیستی در استان و شهرستان‌ها نقش موثری را در این مهم داشته باشیم.

وی گفت: تصمیمات اجرایی خوبی تاکنون گرفته شده است و همه رده‌های سپاه و بسیج و نیروهای دلسوز بسیجی در شهر و روستا با روحیه جهادی علیه کرونا به میدان آمدند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران مهم‌ترین اقدامات سپاه و بسیج را کمک به تولید و تامین نیازهای مراکز درمانی و عموم مردم به مواد بهداشتی ماسک، دستکش و تولید لباس‌های مورد نیاز پرستاران و بیماران با مجوز از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد.

بابایی ضدعفونی معابر و اماکن عمومی شهرها و روستاها، ضدعفونی کردن وسایل نقیله عمومی و فروشگاه ها، آموزش مردم در فضای مجازی و توزیع بروشورهای آموزشی در بین مردم را از دیگر اقدامات مهم برشمرد و گفت: اجرای برنامه‌ها و طرح‌های پیشگیری از ویروس کرونا در استان برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: با هدف تسریع و افزایش اقدامات لازم در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته و تمام تلاش و جدیت ما بر این است که بتوانیم ارائه خدمات به مردم را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: یکی از اقدامات اساسی و مهم برای بهبود شرایط موجود همکاری و تعامل همه‌جانبه خود مردم است که در صورت همکاری در این زمینه بدون شک شاهد کنترل وضعیت موجود خواهیم بود.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات