چهار شنبه، 07 اسفند 98 ساعت 05:12 ب.ظ

- سیاسی

تاریخ 1393-10-14 22:50:50
فرماندار محمودآباد :

نخبگان مشاور امین برای مسئولین شهرستان باشند.

مازنیوز:فرماندار محمودآباد درنشست هم اندیشی نخبگان وفرهیختگان شهرستان که در قالب اتاق فکر ودر محل فرمانداری  برگزار شدگفت......
نخبگان مشاور امین برای مسئولین شهرستان باشند.

شهرستان که در قالب اتاق فکر ودر محل فرمانداری محموداباد برگزار شد با اشاره به ظرفیتهای شهرستان از جمله 18000 هکتار زمین کشاورزی،کمپ نفت،شهرک صنعتی،30 کیلومتر ساحل،فرودگاه و دیگرظرفیتهای شهرستان خواستار استفاده ازفکر واندیشه نخبگان محموداباد شد و تصریح کرد باید از نخبگان کارگروههایی درآید که مشاور امین برای مسئولین باشند.
سیف اله فرزانه با تاکید براینکه این جلسه هیچ گرایش و وابستگی سیاسی ندارد اظهار داشت میخواهیم با همدلی وهمفکری برای محمودآباد کار کنیم ما بعنوان مشاور دستگاههای اجرایی وارد میشویم دستگاههایی که ممکن است برنامه وکارایی نداشته باشند ماکارگاه آموزشی درست میکنیم ولی برای کسی تعیین تکلیف نمیکنیم.
فرزانه با اشاره به مشکلات ، راه چاره رادر استفاده از نخبگان دانست و با انتقاد ازعدم استفاده از ظرفیتهای شهرستان گفت محمودآباد  شهرستان گردشگری بوده ولی بخاطر عدم استفاده صحیح از این فرصت ظرفیتهای گردشگری تبدیل به تهدید شدند و امروزه حضور گردشگر برای شهرستان جزء  زباله ، ناهنجارهای اجتماعی واخلاقی و هزینه که اغلب بر دوش شهروندان است کارکرد دیگری ندارد .
 وی زباله وفروش زمینهای کشاورزی را ازمشکلات مهم شهرستان اعلام داشته وافزود برنج اگر کیلویی 20 هزار تومان شود باز توجیه اقتصادی ندارد ولی دلیل نمیشود زمینهای خود را بفروشیم.
فرماندار محمودآباد در این جلسه از برگزاری جلسات متعدد جهت حل مشکل زباله شهرستان خبر داد و گفت: دو هکتار زمین از شهرک صنعتی برای دپوی زباله گرفته شده است و تفاهم نامه آن در حال امضا بوده وعنقریب با یک پیمانکار قرارداد انعقاد خواهد شد.
فرزانه با اشاره به برخی اقدامات انجام شده گفت مسجد جامع هویت دینی وفرهنگی ما بود که بدون کارشناسی تخریب شد که الان درحال ساخت آن هستیم مشکل دیرینه دیگر مامحوطه امام زاده قاسم بود که با آموزش وپرورش به توافق خوبی رسیدیم..
فرزانه بیمارستان محمودآباد رافاقد کارایی لازم دانست وافزود ازمرداد تاکنون مبلغی برای بیمارستان کنار گذاشته واز انها خواستیم اعلام نیاز کنند ظاهرا برعکس شده ما اعلام تقبل هزینه راکردیم اما بیمارستان نتوانست آنرا جذب کند.
فرزانه با انتقاد از عدم آگاهی برخی مدیران گفت: عیار روسای ادارات را براساس جذب اعتبارات تملک و دارایی از استان می سنجیم و رییس اداره وقتی نداند پروژه چیست ونداند اموال در اختیار او چیست مشخص است که تعصبی به شهر ندارد رییس باید تعصب،تعهد واشراف داشته باشد که این تعهد در برخی مدیران وجود ندارد.
فرزانه با تاکید برظرفیتها وتوانمندیهای محممودآباد اظهار داشت باتوجه به ظرفیتهای خود میتوانیم بودجه 100 میلیاردتومانی پیش بینی کنیم.
فرماندار محمودآباد با اشاره به جلسه امروز فرمانداران دراستانداری گفت درآنجا اعلام شد75 درصد بودجه تخصیص یافت ولی مردم آنرا احساس نمیکنند ودر شهر هیچ نمودی ندارد زیرا برخی تخصیصها برای دیون هزینه شد.
فرزانه به مشکلات روستاها ازجمله آب شرب ، راههای روستایی ،افت فشار برق اشاره نمود واظهار داشت به بخشداران اعلام کردم به تمام روستاها رفته ومشکلات زیرساختی روستاها را اعلام کنند من برنامه دو ساله برای حل مشکلات روستاها دارم باید زیرساختها درتمام روستاهای ماآماده باشد تاراه برای پیشرفت مهیا شود.
درپایان این نشست حاضرین به بیان نظرات وپیشنهادات پرداخته وکمیته های مختلف تشکیل شدفرماندار شهرستان محمودآباد گفت: انباشت زباله در سواحل محمودآباد یک معضل اجتماعی است و شهرداری باید در این باره فکری جدی داشته باشد.


سیف‌الله فرزانه در دومین نشست هم‌اندیشی نخبگان و فرهیختگان این شهرستان در قالب اتاق فکر اظهار کرد: تشکیل کارگروه‌های مختلف برای توسعه شهرستان ضروری است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهرستان بیان داشت: اگر این ظرفیت با تشکیل کارگروه‌ها شناسایی شود، نقاط ضعف و قوت محمودآباد بروز پیدا کرده و با همگرایی همه‌جانبه مشکلات شهرستان رفع می‌شود.
فرماندار محمودآباد خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه‌ها و ادارات به دلیل بی‌برنامه بودن خدمات مناسبی به شهروندان ارائه نمی‌کنند و نارضایتی مردم را در بردارد.
فرزانه با انتقاد از عملکرد شهرداری محمودآباد و سرخ‌رود تصریح کرد‌: این دو شهرداری در مسائل مختلفی دچار ضعف هستند که دریا از جمله آنها است.
وی ادامه داد : شهرداری‌ها با همه ظرفیت‌هایی که سواحل شهرستان دارد اما نتوانستند در جذب سرمایه‌گذار در بخش گردشگری دریایی موفق ظاهر شوند و دریا به جای فرصت برای ما به تهدید و تحمیل هزینه تبدیل شده است.
فرماندار محمودآباد با اشاره به ظاهر بد و عدم پاکسازی سواحل محمودآباد بیان داشت: انباشت زباله در سواحل محمودآباد یک معضل اجتماعی است و شهرداری باید در این باره فکری جدی داشته باشد.
فرزانه در پایان گفت: در روکش آسفالت خیابان‌های شهر محمودآباد نیز کارشناسی خوبی انجام نشد و علی‌رغم اینکه کار بزرگی از سوی شهرداری‌ها صورت گرفت اما مورد قبول نیست.
منبع:روابط عمومی فرمانداری محمودآباد

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات