Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
وجود ۵۴ مورد اقامتگاه بوم گردی دارای مجوز در مازندران - مازنیوز
دو شنبه، 07 خرداد 97 ساعت 02:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 11:11:35 1396/01/10
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران خبر داد:

وجود ۵۴ مورد اقامتگاه بوم گردی دارای مجوز در مازندران

مازنیوز :مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تعداد اقامتگاه‌های بوم‌ گردی دارای مجوز این استان را ۵۴ مورد عنوان کرد و گفت: برخی از این اقامتگاه‌ها تا خرداد ماه ثبت‌نام دارند

 

وجود ۵۴ مورد اقامتگاه بوم گردی دارای مجوز در مازندران

به گزارش مازنیوز به نقل از خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، دلاور بزرگ نیا چهارشنبه در ستاد اجرایی خدمات سفرهای مازندران تعداد اقامتگاه‌های بوم‌ گردی دارای مجوز این استان را ۵۴ مورد عنوان کرد و گفت: برخی از این اقامتگاه‌ها تا خرداد ماه ثبت‌نام دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران از آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران تاکنون هزار و ۱۴ خبر منتشر شد، اظهارداشت: تمام خبرهای سال گذشته در ۳ جلد چاپ و بایگانی شد.

وی عدم انتخاب استان‌های سردسیر در ایام نوروز، وضعیت جوی و وقوع سیل و وجود ریزگردها در جنوب را از جمله دلایل توجه بیشتر مسافران به استان مازندران برشمرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران دلیل پایین بودن بار ترافیکی در مسیرها را ارائه اقدام مناسب کمیته فرهنگی دانست، تصریح کرد: اجرای بیش از ۵۵برنامه زنده موسیقی،  نمایش‌های آیینی و وجود مراکز سرگرمی و تفریحی موجب استفاده مسافران شد.

بزرگ نیا با اشاره به رتبه نخست استان در تعداد مسافران در سطح کشور و فاصله معنادار مازندران نسبت به خراسان و گیلان، اذعان داشت: بیش‌ترین مسافران مازندران از استان‌های حوزه اردبیل، خراسان و تهران بوده است.

وی با اشاره به اینکه در روستاهای هدف گردشگری اولویت هزینه‌کرد برای زیرساخت‌هاست، خاطرنشان کرد: منع برای صدور پروانه برای دیگر روستاها وجود ندارد و همه همه روستاهایی که قابلیت جذب گردشگر دارند با حفظ بافت روستایی، فرهنگ، آداب و رسوم موجب افزایش جذب گردشگران شود.

 

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات