Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
پیش بینی احتمال خروج مواد مذاب در ایستگاه پایش - مازنیوز
دو شنبه، 07 خرداد 97 ساعت 09:03 ق.ظ

- اجتماعی

تاریخ 21:37:17 1396/01/15
مدیرکل مدیریت بحران مازندران:

پیش بینی احتمال خروج مواد مذاب در ایستگاه پایش

مازنیوز :کارشناسان زمین شناسی وجود چشمه آب گرم و خروج گازها و بخارآتشفشانی وپرتاب موردی گدازه های آتشفشانی به اطراف را از نشانه های فعالیت دائمی آتشفشان دماوند و رفتار طبیعی این قله آتشفشانی می دانند. 
پیش بینی احتمال خروج مواد مذاب در ایستگاه پایش

به گزارش مازنیوز علی اصغر احمدی روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت : زمین مورد نیاز در اراضی پایین دست قله دماوند برای ایجاد ایستگاه پایش تامین شده و بزودی این ایستگاه فعال می شود.

وی اضافه کرد : تجهیزات مورد نیاز برای ایستگاه پایش در پای قله دماوند از طریق سازمان زمین شناسی کشور خریداری و تا پایان اردیبهشت ماه این تجهیزات به محل ایستگاه حمل می شود.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران اظهارداشت : در این ایستگاه احتمال خروج مواد مذاب از قله آتشفشانی دماوند بررسی و یک هفته قبل از فوران به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

احمدی اظهارداشت :فعال شدن آتشفشان دماوند چهار استان تهران، مازندران، البرز و سمنان را تحت تاثیر قرار می دهد و با پیش بینی یک هفته ای می توان جمعیت این استان ها که در معرض خطر قرار دارند را جابجا کرد.

به گفته وی طرح ایجاد ایستگاه پایش از چندین سال قبل مطرح شد که در سال گذشته با تامین زمین در پای دماوند این کار عملیاتی شد.

کوه دَماوَند کوهی در شمال ایران است که بلندترین کوه ایران و بلندترین قلهٔ آتشفشانی آسیا است .این کوه دربخش مرکزی رشته‌کوه البرز در جنوب دریای خزر جای دارد و در تقسیمات کشوری، در بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران واقع است.

کارشناسان زمین شناسی وجود چشمه آب گرم و خروج گازها و بخارآتشفشانی وپرتاب موردی گدازه های آتشفشانی به اطراف را از نشانه های فعالیت دائمی آتشفشان دماوند و رفتار طبیعی این قله آتشفشانی می دانند. 

پیش از این علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندرود نسبت به خروج بخار آتشفشانی و رانش زمین در روستاهای اطراف دماوند به مسوولان برای بررسی و پایش این قله آتشفشانی هشدار داده بود./ایرنا 

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات