Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
وزارت کشور باید شهردار جدیدی برای ساری معرفی نماید! - مازنیوز
دو شنبه، 07 خرداد 97 ساعت 09:03 ق.ظ

- اجتماعی

تاریخ 11:47:03 1396/03/07
جدیدترین اظهارات نماینده ساری از انتخابات شورا ؛

وزارت کشور باید شهردار جدیدی برای ساری معرفی نماید!

مازنیوز :باصحبت هایی که صورت گرفت قرار شد یک سری صندوق ها را ابطال اعلام کنیم. تمام عزیزانی که اعتراضات و شکایات را به هیئت نظارت ارائه دادند در روز های آینده هیئت نظارت طی جلسه ای که حتما برگزار می کند، نظر خود را اعلام می دارد
وزارت کشور باید شهردار جدیدی برای ساری معرفی نماید!
به گزارش مازنیوز ، محمد دامادی ادامه داد: تخلف مربوط به عوامل اجرایی میباشد و این تقلب نیست، تخلف است که ما از ساعات آغاز رای گیری شاهد خرید گسترده  رای ها بودیم. بنا بر گزارشاتی که رسیده و صحبت هایی که انجام دادیم خوشبختانه نیروی انتظامی شهر ساری  در این ماجرا ورود کردند و ما شاهد دستگیری عده ای  از متخلفین  بودیم. 

نماینده شهر ساری با بیان اینکه حجم تخلفات و سازماندهی هایی که صورت گرفته بود بسیار گسترده بود، افزود: در هر صورت آنچه که مسلم است، این تخلفات  در روند انتخابات تاثیر زیادی داشته است که هیئت نظارت اعتراضات گسترده ای را ازطریق  مردم، خانواده شهدا و جانبازان در فضای مجازی و پیامک های ارسالی دریافت کرده است .

وی یادآور شد: بیش از 90 تن از کاندیدا ها  که بعضا در اخبار غیر رسمی به صد نفر هم گزارش شده به این تخلفات اعتراض کرده اند و یک نفر از این معترضان  جزو کاندیداهایی بوده  که رای آورده  است!

دامادی ادامه داد: البته  از قبل هم این تخلفات را پیش بینی میکردیم  منتهی این بار حرفه ای تر بود. پیشتر در مجلس و شوراهای گذشته  عمل شده، در هر صورت هیئت نظارت به ابطال انتخابات شورای شهر بسیار امیدوار است؛ البته تاکید می کنم تخلفات مربوط به شوراهاست و ما هیچ ورودی به انتخابات ریاست جمهوری نداریم.

دامادی در ادامه اشاره کرد: با صحبت هایی که صورت گرفت قرار شد یک سری صندوق ها را ابطال اعلام کنیم. تمام عزیزانی که اعتراضات و شکایات را به هیئت نظارت ارائه دادند در روز های آینده هیئت نظارت طی جلسه ای که حتما برگزار می کند، نظر خود را اعلام می دارد.

رئیس هیئت نظارت استان مازندران خاطر نشان کرد: درنهایت ما  تقاضایی هم از هیئت نظارت کشور داشتیم تا انتخابات مجدد در ساری برگزار شود. در مجموع اقدامات، باید از آرا صحیح  مردم صیانت شود و این مسئله بسیار مهم است، مردم شهر با امید پای صندوق های رای حاضر شدند  تا خواسته ها و نظراتشان را  اعلام کنند و افرادی هم با امیدی به عنوان کاندید حضور پیدا می کنند .

وی یادآور شد: عده ای در این بین  با ثروتی کلان، که سرمنشا و نحوه دسترسی به آن ها مشخص نیست وارد انتخابات شوراهای استان ها شده و شروع به انجام تخلف میکند. ما در آخرین  روزهای  رای گیری شاهد بودیم که هر رای به مبلغ دویست هزار تومان به فروش می رسید و این مسائل ، مسائل خوبی نیست. ما معتقدیم که  در بحث شمارش آرا نیز  سهوا یا عمدا اشتباهاتی رخ داده است. انشالله با بازگشایی صندوق ها به این تخلفات رسیدگی خواهد شد.

دامادی در پاسخ به سوال خبرنگار شهر ایران در رابطه با اینکه  ایا بعد از بازشماری احتمال ابطال وجود دارد  یا نه، نیز افزود: با توجه به تخلف گسترده مبنی  بر خرید رای و خروج برگ تعرفه از محل اخذ رای، احتمال ابطال انتخابات قوت بسیاری می گیرد .

دامادی پس از تکذیب مخالفت شورای تامین به دلیل تبعات موجود در این زمینه گفت: ما قطعا مشورت میگیریم زیرا گستردگی اعتراضات بسیار زیاد بوده است.

دامادی درپایان  گفتگو با خبر نگار شهر ایران موضوع دورنگ بودن نوشته های برگ تعرفه و همچنین نوشته شدن نام کاندیداها با مداد را نیز تایید کرد و گفت : عدادی از آرای  خارج  شده از صندوق شریف آباد با این تخلف مواجه بود که این صندوق باطل شد و ما به این منوال به صندوق های دیگر سرکشی میکنیم، انشالله که شاهد تخلفات بیشتری نباشیم.

همچنین نماینده مردم ساری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت ابطال انتخابات تکلیف شورای شهر و شهرداری چه می‌شود، به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: طبق قانون اعضای شورای شهر در انتخابات بعدی مشخص می‌شوند و با لغو شورای فعلی وزارت کشور خودش یک نفر را به عنوان شهردار مشخص می‌کند و شهر بدون شورا اداره خواهد شد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات