Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
توهین کننده بزرگ اکنون کسی نیست جز شخص آقای حسن روحانی - مازنیوز
آدینه، 29 تیر 97 ساعت 05:04 ق.ظ

- اجتماعی

تاریخ 09:10:06 1396/04/08
در حاشیه مداحی میثم!

توهین کننده بزرگ اکنون کسی نیست جز شخص آقای حسن روحانی

مازنیوز :در جریان مداحی آقای مطیعی، جماعتی که تنها لاف اصلاح طلبی را می زنند از بیان هر گونه توهین به این مداح جوان و انقلابی خودداری نکردند و هر چه خواستند را نسبت به ایشان گفتند و نوشتند.
توهین کننده بزرگ اکنون کسی نیست جز شخص آقای حسن روحانی

مداحی دکتر میثم مطیعی در قبل از نماز عید فطر امسال بازتاب گسترده ای داشته است. مداحی که محتوای اشعار آن بسیار به روز بود.

این مداحی واکنش های زیادی را از سوی موافقین و منتقدین و نیز مخالفین بدنبال داشت. بنظر می رسد در همین ارتباط می توان نکاتی را مطرح کرد:

۱_ اولین نکته ای که می توان در ارتباط با نوع واکنش ها بیان کرد این است که توهین، توهین است و نمی شود انجام آن را برای عده ای مجاز و عده ای دیگر غیرمجاز تلقی نمود.

به عبارتی عمل منفی، منفی است حال می خواهد از هر کس که سر زده باشد. نباید طوری برخورد کرد که اینگونه استنباط شود جماعتی حق دارند هر توهینی که خواستند مرتکب شوند و توهین برای آنان مباح و مجاز شمرده شود.

در جریان مداحی آقای مطیعی، جماعتی که تنها لاف اصلاح طلبی را می زنند از بیان هر گونه توهین به این مداح جوان و انقلابی خودداری نکردند و هر چه خواستند را نسبت به ایشان گفتند و نوشتند.

اگر توهین بد است _ که هست_ خوب برای شما هم بد است. مگر این جماعت چه ویژگی دارند که توهین کردن به دیگران را برای خود مباح می دانند؟!

۲_ اگر به ابیات و اشعار آقای مطیعی توجه شود دریافت خواهد شد که محتوای آن، کاملا منطقی و عقلی است. قطعا چنین ابیاتی می تواند مخاطبانی گسترده داشته باشد و این طبیعی است اما اینکه حضرات مدعی اصلاحات، ریس جمهور را تنها مخاطب این ابیات می دانند اولا باید بگویند بر اساس کدام قرینه، به چنین جمعبندی رسیدند؟!

ثانیا اگر مراد عنوان ایستادن در صف اول است که باید گفت بسیاری از شخصیتها و مسولان در صف اول نماز می ایستند .

حال جریان مدعی اصلاحات تلاش می کند از میان آن همه شخصیت و مسول سیاسی و فرهنگی، تنها دکتر روحانی را مخاطب این مداحی عنوان کند. واقعا چرا؟!

ثالثا اگر دلیل مخاطب قرار گرفتن دکتر روحانی، این باشد که مثلا برجام در اشعار آمده ا ست باید گفت مگر کلمه هم خانواده برجام، حسن روحانی است؟! مگر مسول تیم مذاکرکننده دکتر ظریف نبوده است؟ پس چرا بیان نام برجام، نباید شنونده را به یاد آقای محمد جواد ظریف بیندازد؟!

و یا چه کسی قادر است نقش بسیار حیاتی و پر رنگ دکتر علی لاریجانی در تصویب برجام در مجلس را انکار کند. خوب وقتی اینگونه هست چرا مخاطب مداحی مذکور نباید آقای علی لاریجانی که اتفاقا در صف اول نماز هم حضور دارد باشد؟!

و رابعا برجام که طبق نامه دکتر ظریف به اتحادیه اروپا نقض شده است حالا اکنون آقای مطیعی هم همان مطالب دکتر ظریف را منتهی با ادبیات خاص خودش بیان کرد پس چرا اینک جریان مدعی اصلاحات به این مداح جوان می تازد؟ قطعا اصلاح طلبان می بابست ابتدا آقای ظریف را مورد خدشه قرار می دادند.

۳_ دولت یازدهم در روز های واپسین، به نوعی سعی در مدیریت افکار عمومی داردهمان چیزی که دولت موسوم به اصلاحات به آن حربه پناه می آورد تا بدینوسیله ضعف خود در خدمت رسانی را لاپوشانی کند. دولت فعلی نشان داد که در مدیریت افکار عمومی بسیار چیره دست! هست. طوری افکار را مدیریت می کند که موضوع اصلی افکار عمومی در گوشه ای قرار می گیرد و بجای آن، موضوع دست چندمی به موضوع نخست و اصلی تبدیل می شود.

این جریان سعی کرد با حاشیه سازی های اخیر، موضوع تحریم جدید آمریکایی ها_ همان هایی که دولت با اعتماد به آنها خطای بزرگی را مرتکب شد_ به فراموشی سپرده شود تا از این طریق بی ثمری توافق برجام بیش از این آشکار نگردد.

۴_ و بالاخره اینکه توهین کننده بزرگ اکنون کسی نیست جز شخص آقای حسن روحانی. متاسفانه توهین های ایشان که از قبل هم وجود داشت اینک به شکل عریان تر و بدتری خود را نمایان ساخته است.

قطعا این توهین ها تبعاتی خواهد داشت که متحمل ترین تبعات آن این است که توهین ها دامن خود آقای روحانی را بگیرد چنانچه در روز قدس شاهد این ماجرا بودیم.

آقای روحانی باید بداند اولا از فضای انتخابات عبور کردیم و او نباید سخنان خود را بر مدار تبلیغات انتخاباتی تنظیم کند و ثانیا ایشان باید بداند توهین کردن به این و آن، مانند شلیک گلوله ای است که حتما و بدون تردید به سنگ خواهد خورد و به سوی شلیک کننده کمانه خواهد کرد.لذا متضرر ترین فرد در این ماجرا شخص توهین کننده است. پس حواس خود را باید خیلی جمع کرد.

"رضازاده مدیر مسول روزنامه حرف"

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات