Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
افزایش 6 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی درچهار ماهه سالجاری - مازنیوز
دو شنبه، 07 خرداد 97 ساعت 02:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 09:13:03 1396/05/23

افزایش 6 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی درچهار ماهه سالجاری

مازنیوز :مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : درچهار ماهه امسال تعداد 216 نفر (163مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل شش درصد افزایش داشت.
افزایش 6 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی درچهار ماهه سالجاری


به گزارش مازنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با بیان اینکه در کلیه محورها به جز محور برون شهری شاهد کاهش آمار بودیم ،تصریح کرد : جاده های برون شهری با 150 مورد با افزایش 17 درصدی و پس از آن به ترتیب محور درون شهری با 56 و راه روستایی با 10 مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.
بیشترین و کمترین شهرها
بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری ،میاندرود با 37 ، بابل با 30 و آمل با 22 مورد بیشترین و فریدونکنار با یک فوتی کمترین شهر گزارش شده است..
عابرین بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف 61 نفر از افراد عابرین پیاده ، ، 54 نفر سر نشین ، 50 نفر راننده ، 47 نفر موتور سوار ، و 4 مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

افزایش یک درصدی مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در چهار ماه امسال، 5 هزار و 266 نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت .
این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات