Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
حل نشدن نوسانات گسترده برق بخش گتاب نوعی کفران صبوری مردم انقلابی و ولایی این منطقه است - مازنیوز
آدینه، 04 خرداد 97 ساعت 03:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 14:28:53 1396/05/28
گلایه و هشدار امام جمعه بخش گتاب :

حل نشدن نوسانات گسترده برق بخش گتاب نوعی کفران صبوری مردم انقلابی و ولایی این منطقه است

مازنیوز :نوسانات گسترده برق و مشکل فیش گاز بخش گتاب اگر حل نشود نوعی کفران صبوری مردم انقلابی و ولایی این منطقه است.
حل نشدن نوسانات گسترده برق بخش گتاب  نوعی کفران صبوری مردم انقلابی و ولایی این منطقه است

به گزارش مازنیوز حجت‌الاسلام دکتر تقی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر گتاب با اشاره به اینکه 28 مرداد نخستین دخالت مستقیم آمریکا در کودتای نظامی در یک کشور بود، اظهار کرد: آمریکا این کودتاى ننگین را مستقیم با پول، نقشه و نیروهاى نظامى و شبه‏‌نظامى‏ خود در تهران به ‏راه انداخت که علت اصلی آن اعتماد مصدق به آمریکا و تسلط دشمن بر دستگاه سیاسى و فرهنگى‏ بود.

وی با اشاره به اینکه تجربه صد سال اخیر در کشور نشان داده که تسلط دشمن بر دستگاه سیاسی و فرهنگی دست آوردی جز نابودی ملت ندارد، افزود: اما با تاسف روشنفکران غرب‏گرا تجربه‏ نگرفتند و هنوز عده‏اى از روشنفکران غرب‏‌گرا و غرب‌‏زده دلباخته غرب هستند که این تجربه‌‏ها در مقابل چشم آن‏ها بوده اما از این تجربه‌‏ها درس نمی‌گیرند.

امام جمعه گتاب تصریح کرد: رژیم آمریکا هنوز اشتهای سیری ناپذیر خود را براى تسلط بر این کشور از دست نداده است، هنوز در فکر تسلط 25 ساله شوم و ننگین خود را که از ۲۸ مرداد سال ۳۲ با شدت شروع شد و تا انقلاب اسلامى در سال ۵۷ ادامه داشت، بوده و خواب خوش روزهایى را می‌بینند که محمدرضا شاه خائن و فاسد بدون او اقدامی نمی‌کرد.

تقی‌پور خاطرنشان کرد: امروز مثل ۲۸ مرداد نیست‏ چون مردم بیدارند، امروز روزى نیست که آمریکا بتواند مثل ۲۸ مرداد یا انگلیس مثل دوران رضاخان عمل کند، جوانانى که در این کشور براى دفاع از اسلام آماده هستند، این خانواده‏‌ها، این پدر و مادرها، این زن و مرد مؤمن و آگاه و غیور، امروز ملتى را تشکیل داده‌‏اند که اسوه و نمونه ملت‌ها است، زیرا آن‌‏چیزى که به‏‌وسیله ابرقدرت‌ها قابل از بین ‏رفتن است حکومتى به‌شمار می‌رود که به مردم متکى نیست.

این مسؤول شهادت مظلومانه پاسداران اسلام که حافظان امنیت و آسایش جامعه هستند را سند افتخار اسلام برشمرد و یادآور شد: این روزها نفس تروریست‌‏هاى تکفیرى داعش در سوریه و عراق به شماره افتاده و پایگاه‏‌هاى‏ آنها یکى پس از دیگرى در حال سقوط است پس از شکست‏‌هاى پى‏درپى گروه‏‌هاى تکفیرى وهابى وابسته به استکبار جهانى آمریکا و رژیم کودک‏کش صهیونیستى در برابر رزمندگان اسلام در جبهههاى مختلف، گروه ترویستى داعش در روزهاى اخیر مرتکب جنایتى فجیع و غیرانسانى شد که در هیچ قاعده و قانون اسلامى و حتى انسانى نمی‌گنجد.

وی ادامه داد: شهادت مظلومانه اسارت و بریدن سر پاسدار رشید اسلام شهید محسن حججى یکى از نمونه‌‏هاى بارز شقاوت و توحش این گروهک تروریستى است، اگر چه آن‏ها به‏ زعم باطل خود می‌خواستند انتقامى از شکست‏‌هاى خود و ایجاد رعبى در دل رزمندگان اسلام ایجاد کنند، اما خون پاک، اخلاص و مظلومیت این شهید بزرگوار باعث ایجاد موجى از غرور، شجاعت، ایستادگى، مقاومت و افتخار به‌‏وجود دلاور مردانى از این مرز و بوم شد، به‏‌طورى که دنیا همچنان شاهد است که ایران اسلامى در راه شریعت، اعتلاى انسانیت و براى نجات دین مبین اسلام چنین قربانیان ارزشمندى را تقدیم می‌کند.

امام جمعه گتاب اضافه کرد: این نوع جنایت‏‌ها که تاکنون هزاران مورد آن به همین شکل در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنى و حتى سایر اقوام و ادیان به وقوع پیوسته تنها نتیجه‌‏اى که در بر خواهد داشت، اتحاد و آگاهى بیشتر جهانیان نسبت به هویت و خباثت این خوارج زمان است.

وی افزود: مردم دلاور و امت حزب‌‏الله مطمئن باشند که فرزندان دلیرشان انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمى قاطعانه که همانا ریشه‌‏کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است، خواهند گرفت.

تقی‌پور با اشاره به بازتاب شهادت شهید حججى در رسانه‏‌ها تصریح کرد: شهادت مظلومانه شهید محسن حججى آن‏قدر دردناک بود که علاوه بر ایرانیان، دل بسیای را در تمام دنیا به‌درد آورد، المانیتور یکى از رسانه‏هاى آمریکایى گزارش داده که شهادت محسن حججى پاسدار شهید مدافع حرم ایرانى‏‌ها را متّحد کرده است، منار صباغ مجرى شبکه المنار در صفحه توییتر خود نوشته همیشه سعى می‌کردم عاشورا و ماجراى حسین شهید و شمر لعین را تخیل کنم، امروز دیدم و دیگر تخیل نخواهم کرد.

امام جمعه گتاب به تهدید سردار قاسم سلیمانى پس از شهادت شهید حججى اشاره کرد و افزود: به حلقوم بریده این شهید عزیز راه اباعبدالله، سوگند یاد می‌کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودى این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پاى نخواهیم نشست، ما از ابتدا مصمم و به‌‏دور از تردید در این‌‏راه گام برداشتیم اما ارتکاب این جنایت‏‌ها عزم و اراده ما را جزم‏‌تر و جدی‌تر نمود تا جاى جاى اراضى اسلامى را از وجود بی‌وجود پلیدشان تطهیر نماییم.

وی به حکم رهبر معظم انقلاب در تشکیل دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت بازوى مشورتى رهبر معظم انقلاب و گره‏گشاى بسیارى از مشکلات تصمیم‌‏گیرى و سیاست‏گذارى در کشور است که تقویت نکات مثبت گذشته و برطرف کردن کاستی‌ها و ضعف‌‏هاى قبلى می‌تواند نقشى مؤثر در کارکرد به‏‌جاى این مجموعه داشته باشد.

این مسؤول اضافه کرد: حکم رهبرى حاکى از آن است که رهبر معظم انقلاب خواسته‌‏اند که در این مجمع که بازوى مشورتى رهبرى نیز یه‌شمار می‌رود، افرادى از سلایق سیاسى مختلف حضور داشته باشند لذا همه گروه‏‌هایى که دل در گرو انقلاب اسلامى دارند در این مجمع نمایندگانى دارند، چتر انقلاب اسلامى وسیع و در برگیرنده‏ همه کسانى است که فکر و اندیشه‏ آن‏ها در خدمت نظام اسلامى باشد علاوه بر آن همه‌‏جانبه‌‏گرایى و حضور تخصص‏‌هاى مختلف و سوابق و تجربیات گوناگون در این انتخاب کاملا بروز یافته است.

امام جمعه گتاب افزود: رهبر معظم اعضاى مجمع را به حضور و اتقان و دقّت در تشخیص مصلحت و نیز به صلاح و سداد و انصاف دعوت کرده‏‌اند، این تذکر جدى و تبعیت از آن ضرورت دارد، اعضاى جدید مجمع باید این نکات را جدى تلقى کرده و انجام وظیفه در مجمع تشخیص مصلحت نظام را با اتقان و دقت و صلاح و سداد و انصاف همراه سازند.

این مسؤول با اشاره به اینکه به بهانه مصوبه مجلس در مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستى آمریکا گام اول مجلس، لازم اما ناکافى‏ نبود، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شوراى اسلامى در جلسه علنى یکشنبه ۲۲ مرداد با ۲۲۸ راى موافق، یک راى مخالف، دو راى ممتنع از مجموع ۲۴۰ نماینده حاضر در صحن علنى پارلمان، جزئیات طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستى آمریکا در منطقه را تصویب کردند، پس از تصویب این طرح، در فضاى رسانه‌‏اى کشور شاهد ایراد نظرات موافق و مخالف زیادى درباره محتواى این طرح بودیم، این‏که مجلس طرح اقدام متقابل را به تصویب رساند در گام اول لازم و ضرورى بود اما از جامعیت کافى و قاطعیت همراه نبود.

وی مصوبه مجلس از سه منظر فضاى کنونى میان ایران و آمریکا و پاسخگویی به نقض‌ ‏عهدهاى مکرر آمریکا و تحریم‌هاى جدید این کشور علیه ایران و انتظارات اجتماع را امری لازم برشمرد و اظهار کرد: تا امروز مشخص نبود چه نهادى باید پاسخگوى انتظارات اجتماعى در این زمینه باشد، همه خواهان پاسخگویى وزارت امور خارجه بودند، اما خوشبختانه طرح مجلس جایگاه پاسخگویى را روشن و مسؤولیت نهادهاى مختلف را مشخص کرده و امید است این طرح که به‏‌عنوان طرح جامعى در مقابل تهدیدات آمریکا قلمداد شده است، با تصویب نهایى و تعیین راهبردها بتواند انتظارات اجتماعى را پاسخ دهد، در شرایطى که طى چند ماه اخیر هجمه‌‏هاى داخلى و خارجى بر علیه سپاه شدت گرفته است، یکى از نکات مثبت این طرح تخصیص بودجه 3 هزار میلیارد تومانى براى نیروهاى مسلح کشور است که قابل قدردانی است.

تقی‌پور با اشاره به ناکافی بودن این طرح از منظر دیگر افزود: با مشاهده متن این طرح و توجه به برخى از مفاد آن می‌توان این استنباط را کرد که در کنار برخى مواد خوب، موادى هم در این طرح هست که خاصیت چندانى ندارند و احتمالا دشمن را به ادامه بدعهدى خود در برجام امیدوارتر و جسورتر می‌کند.

وی ادامه داد: مجازات‌هاى مندرج در بند 3 بیشتر به یک شوخى شبیه هستند، مگر ورود مقامات سازمان سیا یا اف‏‌بی‌آى تاکنون به ایران آزاد بوده؟ آیا سازمان سیا در ایران داراى اموال و ساختمان است؟ آیا سازمان‌هاى اطلاعاتى و نظامى آمریکا از سیستم بانکى ایران استفاده می‌کنند؟ و آیا غیر از این است که سازمان ملل ابزارى در اختیار آمریکاست، چطور ما شکایت آمریکا را می‌خواهیم به خودش ببریم؟

این مسؤول اضافه کرد: در بخش هفتم این طرح هم که به امور کلى مثل دولت موظف است همکاری‌هاى اقتصادى خود را با کشورهاى جهان با اولویت همسایگان و کشورهاى دوست در ابعاد مختلف گسترش دهد اشاره شده است، وزارتخانه‌‏هاى امور اقتصادى و دارایى و امور خارجه مشترکا موظفند تمهیدات اقتصادى، سیاسى و حقوقى و بین‌‏المللى لازم براى حمایت از اشخاص و شرکت‌‏هاى ایرانى که به تبع و بهانه فعالیت‏‌هاى اقتصادى خود مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌‏اند، اتخاذ نمایند، اختصاص دارد که تکلیف بخصوصى براى دولت تعیین نکرده است و مواردى را طرح کرده که تا کنون هم می‌بایستى جزو اقدامات دولت بوده باشد.

وی یادآور شد: در بخش نهم و پایانى این طرح نیز یک حکم کلى که جزو ذات وظایف سپاه قدس است و تا کنون انجام می‌شده ذکر شده است که وزارت اطلاعات و نیروى قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامى با رعایت سلسله مراتب موظفند به‏‌منظور رصد اقدامات تروریستى و ماجراجویانه آمریکا با کشورهاى مستقل و نیروهاى مقاومت در منطقه در رایزنى و مشورت مدام بوده و تبادل اطلاعات نمایند.

تولیت حوزه علمیه امام حسین ع تصریح کرد: بهتر بود مجلس از ورود کالاهاى آمریکایى مثل اتومبیل، گوشى تلفن همراه، محصولات کشاورزى و... جلوگیرى مى‏‌کرد تا حداقل بازار کشور را از دسترس محصولات آمریکایى خارج کند بر اساس آمار گمرک ایران، واردات محصولات کشاورزى آمریکا از سال ۹۲ تا ۹۵ حدود ۲۰ برابر افزایش یافته است که جاى نگرانى جدى دارد.

امام جمعه گتاب اظهار کرد: سؤال کلیدى و مهم این است که اگر آمریکا برجام را نقض کرده است چرا مصوبه مجلس در تأیید برجام که از 21 مهرماه سال 94 اجرایى نمى‌‏شود دوباره به سراغ قانون کم‌‏خاصیت دیگرى رفته‌‏ایم.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: دولت و مجلس باید مجموعه بسته‌‏هاى متنوع دیگرى نیز در حوزه‌‏هاى دیگر براى مقابله با طرح آمریکا طراحى کنند، پاسخ زیاده‏‌خواهى‏ آمریکا باید جامع، صریح و قاطع باشد، ملت ایران انتظار دارد نمایندگان آن‏ها در مجلس، گام‏‌هاى بعدى مقابله با رفتارهاى ماجراجویانه و تروریستى آمریکا را انقلابى‌‏تر و دندان‏‌شکن‌‏تر بدهند تا نمایندگانى در شأن ملت ایران باشند.

تقی پور در پایان گفت: نوسانات گسترده برق و مشکل فیش گاز بخش گتاب اگر حل نشود نوعی کفران صبوری مردم انقلابی و ولایی این منطقه خواهد بود.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات