Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و معاون درمان وزیر منصوب شدند - مازنیوز
آدینه، 04 خرداد 97 ساعت 03:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 13:12:03 1396/06/14
طی حکمی از سوی وزیر بهداشت :

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و معاون درمان وزیر منصوب شدند

مازنیوز :دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان در حکمی دکتر قاسم جان بابایی ، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران را به عنوان معاون درمان وزارت بهداشت و درمان و دکتر سید عباس موسوی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران منصوب کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و معاون درمان وزیر منصوب شدند

به گزارش مازنیوز دکتر قاسم جان بابایی که دارای فوق تخصص خون و سرطان بالغین است از شهریور ماه سال 92 با حکم دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان ،مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران را برعهده گرفت که تا زمان تصدی این مسئولیت یعنی در طول 4 سال گذشته، اقدامات زیادی را در حوزه درمانی و بهداشتی انجام داده و کارنامه خوبی از خود برجای گذاشت.

دکتر جان بابایی علاوه بر تبحر و تجربه در حوزه علمی و بالینی، در حوزه مدیریتی نیز به خوبی عمل کرد و موفق شد کمبود امکانات بهداشتی و درمانی به ویژه در روستاهای مازندران را که از سال های گذشته یکی از مشکلات استان بوده ، با پیگیری های فراوان یک بسیج همگانی را با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سطح استان بوجود آورد که ثمره آن احداث خانه های بهداشت در دور افتاده ترین مناطق استان بوده است به گونه ای که دانشگاه علوم پزشکی مازندران حایز رتبه برتر عمران سلامت روستایی در مجموعه وزارت بهداشت و درمان کشور شد.

بازدید های مستمر دکتر جان بابایی به عنوان رییس دانشگاه از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و گفتگو با کارکنان و مردم ، فرصتی را فراهم کرد که ایشان همواره در جریان امور و مشکلات حوزه سلامت استان قرار گرفته و برای حل مسائل ، درخواست منابع و اعتبارات از وزارت بهداشت و تخصیص و تجهیز منابع تلاش بیشتری نمایند بر همین اساس مازندران امکانات بسیاری در اختیار گرفت از جمله تجهیز ناوگان اورژانس 115 ، احداث و تجهیز مرکز سرطان به عنوان قطب شمال کشور و اجرای موفق طرح تحول سلامت و بسیاری دیگر که باعث رضایت مردم از خدمات دانشگاه علوم پزشکی مازندران شده است.

دانشگاه علوم پزشکی مازندران در طول چهار سال اخیر توانسته بیش از هزار میلیارد تومان در بخش عمرانی و خدماتی هزینه کند که از این تعداد 600 میلیارد تومان در حوزه زیرساخت ها و بیش از 400 میلیارد تومان در حوزه خدمات هزینه شده است.

یکی از مشکلات مازندران کمبود فضای بهداشتی و درمانی و وجود مراکز استیجاری بوده که باهمت دانشگاه علوم پزشکی مازندران 230 خانه بهداشت در مناطق روستایی، 28 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری ، 127 مرکز بهداشتی شهری و روستایی احداث شده است و خوشبختانه امروز مرکز استیجاری و ساختمان هایی با قدمت بالا وجود ندارد.

همچنین احداث 14 کلینیک ویژه ، 14 مرکز اورژانس بیمارستانی و 11 پایگاه اورژانس جاده ای، 18 کلینیک دندانپزشکی، افزوده شدن 200 تخت ویژه و 30 هزار متر مربع به فضای آموزشی و پژوهشی را می توان از دیگر خدمات دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانست.
هم اکنون به حمد و سپاس خداوند منان استان مازندران در حوزه سلامت در وضعیت مناسب و در بخشهایی دیگر عالی و قابل مقایسه با دانشگاههای علوم پزشکی درجه یک است و این درحالیست که همزمان با ابلاغ حکم معاون درمان وزارت بهداشت برای آقای دکتر جان بابایی ، طی حکمی دیگر دکتر سید عباس موسوی ، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ، به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران منصوب شد.

دکتر موسوی که همزمان با حفظ سمت ، مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی مازندران را بر عهده گرفت دارای دکتری تخصصی روانپزشکی می باشد که در اذر ماه سال 92 با حکم وزیر بهداشت و درمان فعلی به سمت رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود منصوب شد.

گزیده ای از سوابق اجرایی، مدیریتی ایشان نشاندهنده توانایی و ظرفیتهای بالای دکتر موسوی جهت تداوم مسیر پیشرفت و کاستن ضعفها و و مشکلات حوزه سلامت استان است . دکتر سید عباس موسوی پیش از ریاست دانشگاه شاهرود نیز به عنوان اولین سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ،جانشین ریاست دانشگاه و معاون آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ،عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی شاهرود ،سرپرست اداره بهزیستی شاهرود ، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ،مسئول آموزش دستیاران تخصصی روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز خدمات فراوانی ارایه کرده است .

وی همچنین عنوان پژوهشگر برتر بالینی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سال 90-91 و استاد نمونه دانشگاه علوم پزشکی گلستان سال 91 را کسب نموده ودارای بیش از 5 فرآیند برتر کشوری در جشنواره آموزشی شهید مطهری و ده ها فرآیند برگزیده دانشگاهی بوده و طراحی دوره ریفرم آموزش پزشکی بر مبنای مفهوم و برگزیده کشوری ، طراحی ، تصویب و راه اندازی یک رشته جدید بین رشته ای در کشور در مقطع کارشناسی ارشد را نیز به انجام رسانده است. دکتر موسوی در کنار مسئولیت های اجرایی چندین کتاب دانشگاهی تالیف کرده و سوابق اموزشی و تدریس بسیاری را دارد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات