Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
افزایش 100 درصدی مرگ های حوادث کار - مازنیوز
آدینه، 04 خرداد 97 ساعت 03:03 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 11:00:20 1396/06/20
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد

افزایش 100 درصدی مرگ های حوادث کار

مازنیوز :مرگ و میر ناشی از حوادث کار در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد افزایش یافت و از 17نفر در چهار ماهه سال گذشته به 34 نفر در سال جاری رسیده است.
افزایش 100 درصدی مرگ های حوادث کار


به گزارش مازنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ،دکتر عباسی با بیان اینکه از این تعداد 30 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند افزود : در چهار ماهه سال جاری 33 مرد بر اثر حوادث کار در استان جان باخته‌اند.
وی تصریح کرد : بر اساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با 17 مورد فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد، همچنین برق گرفتگی و اصابت جسم سخت هر کدام با 7 فوتی و سایر با 3 در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.
به تفکیک ماه
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در چهار ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با 11 مورد در خرداد ماه و کمترین آن با 6 مورد در تیر ماه ثبت شده‌ است .
بیشترین شهرها
این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طی این مدت شهرستان‌های بابل با 7 فوتی ، آمل و ساری هر کدام با 3 فوتی بیشترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند که در مقابل آن شهرستان‌های رامسر ، فریدونکنار و نور گزارشی از مرگ بر اثر حادثه کار گزارش نشده است.
بیشترین سنین
عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه تعداد 31 نفر از فوت شدگان ایرانی و ما بقی دارای ملیت غیر ایرانی هستند گفت :سنین 31 تا 40 سال با 14 مورد بیشترین و سنین کمتر از 20 سال با 1 مورد کمترین موارد را به خود اختصاص دادند.
رشد 7 درصدی مصدومین حوادث کار
مدیر کل پزشکی قانونی استان در خصوص مصدومین چهار ماهه حوادث کار گفت : تعداد 287 (274 نفر مرد و 13 نفر زن) نفر در این چهار ماهه به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش داشت.
لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی ، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می شود و لزوما نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات