Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
۹ میلیارد ریال برای اجرای دو فاز طرح هتلینگ بیمارستان رازی هزینه شده است - مازنیوز
چهار شنبه، 01 اسفند 97 ساعت 11:12 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 19:00:55 1396/08/25
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس:

۹ میلیارد ریال برای اجرای دو فاز طرح هتلینگ بیمارستان رازی هزینه شده است

مازنیوز :رئیس بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس از تامین اعتبار ۱۸۰ میلیون تومانی برای افزایش تعداد اتاق‌های عمل در بیمارستان رازی چالوس خبر داد و گفت: در صورت تعهد پیمانکار ۲۲ بهمن امسال شاهد افتتاح اتاق عمل سوم در این بیمارستان خواهیم بود.
۹ میلیارد ریال برای اجرای دو فاز طرح هتلینگ بیمارستان رازی هزینه شده است

به گزارش مازنیوز به نقل از خبر ارسالی بهنام دیو سالار از چالوس، فریبرز درویش در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس اظهار کرد: این طرح در فضای یک‌هزار و ۶ متری بیمارستان اجرا شد و در فاز نخست آن برای ۵۰۳ متر مربع فضا ۷۵۱ میلیون تومان اعتبار از سوی سازمان تامین اجتماعی در نظر گرفته شد.

وی بهسازی،زیباسازی و تجهیز بخش‌های مختلف را از جمله اقدامات اجرا شده در طرح هتلینگ برشمرد و افزود: علاوه بر اختصاص اعتبار از سوی سازمان با کمک مسئولان شهری، خیران، توافق با پیمانکاران و صرفه‌جویی در خرید تجهیزات فاز دوم برای ۵۰۳ متر باقیمانده این طرح نیزراه‌اندازی شد.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس از صرف هزینه ۹۰۰ میلیون تومانی برای اجرای دو فاز طرح هتلینگ در این بیمارستان خبر داد و گفت: علاوه بر تعبیه سرویس بهداشتی در تمام اتاق‌ها، دوجداره کردن پنجره‌ها، رنگ‌آمیزی، نورپردازی و اختصاص کف پوش استاندارد و نصب هندریل در سرویس‌های بهداشتی، تجهیزات پزشکی و تجهیز وسایلی مانند تخت و تشک و... با اعتبار بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان تامین اجتماعی و مدیریت درمان استان برای این طرح در نظر گرفته شد.

وی در مورد خدمات ارائه شده در این بیمارستان نیز خاطر نشان کرد: در ابتدای امر بیمارستان تامین اجتماعی چالوس به‌عنوان بیمارستان جنرال(عمومی) مطرح بود که شامل تخصص‌های جراحی، اطفال، زنان و زایمان و داخلی بود اما با توجه به اینکه بیمارستان رازی چالوس تنها بیمارستان تامین اجتماعی در غرب استان مازندران بود بر حسب نیاز منطقه بخش‌های سونوگرافی، قلب، اورولوژی و ارتوپدی نیز به آن اضافه شد.

وی خاطر نشان کرد: عملهای جراحی ارتوپدی و تعویض مفصل زانو و لگن و خرید پروتز و عملهای چشم و خریداری لنز در بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس انجام می شود.

درویش با انتقاد از اینکه با توجه به تعداد زیاد مراجعه کنندگان تخت‌های این بیمارستان جوابگو نیست،افزود: به‌دلیل کمبود تخت خدمات ارائه شده به صورت زمان بر بوده و بیماران باید در لیست انتظار قرار بگیرند که با توجه به افزایش بار بیماران نارضایتی هایی را ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه همین کمبود فضای فیزیکی سبب شد تا نتوانیم در طرح هتلینگ تعداد تخت‌ها را کم کنیم، گفت: با توجه به این مشکل تعداد ۵۸ تخت قبل از اجرای طرح هتلینگ به ۵۶ تخت رسید و به‌‌عنوان مثال در گذشته ۶ تخت در هر اتاق وجود داشت که امروزه دو اتاق به سه تخت و مابقی به یک تخت و دو تخت تجهیز شد.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس با تاکید بر اینکه لیاقت مردم منطقه غرب مازندران بیشتر از این خدمات می‌باشد، تصریح کرد: متاسفانه کمبود ساختار فیزیکی و کمبود برخی از پزشکان در رشته های خاص معضلی است که باید چاره‌ای جدی برای آن اندیشیده شود.

وی افزایش بهره‌وری جهت آرامش بیمار و پرسنل بیمارستان را در اجرای طرح هتلینگ شایسته خواند و افزود: با اجرای طرح هتلینگ دیگر بیمار دغدغه وسایل پزشکی و فضای فیزیکی و درمانی را ندارد و حتی اختصاص مکان مناسب برای ایستگاه پرستاری نیز سبب انرژی مضاعف همکاران برای ارائه خدمات به بیماران می‌شود.

درویش با اشاره به اینکه بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس از سوی دانشگاه علوم پزشکی کشور درجه یک اعتباربخشی را به‌خود اختصاص داده است، گفت: پروژ‌ه‌های در دست اقدام این بیمارستان شامل ارتقای تعداد اتاق‌های عمل از دو به سه اتاق است چرا که سعی شد فضای فیزیکی را با توجه به اهمیت انتظار بیماران در قسمت‌های مختلف ارتقا ببخشیم.

وی از تامین اعتبار ۱۸۰ میلیون تومانی برای افزایش تعداد اتاق‌های عمل در بیمارستان رازی چالوس خبر داد و بیان کرد: در صورت تعهد پیمانکار ۲۲ بهمن امسال شاهد افتتاح اتاق عمل سوم در این بیمارستان خواهیم بود.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس با اشاره به اینکه فرماندار چالوس به عنوان یکی از خیران منطقه به نیت فرزند مرحومش( محمدصادق زندی) ساخت فضای فیزیکی بخش سی تی اسکن و رادیولوژی را در این مرکز عهده‌دار شد، افزود: تجهیزات پزشکی لازم برای این بخش با اعتبار دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز خریداری شد که با تلفیق بودجه از سازمان تامین اجتماعی و با همکاری احمدی لاشکی نماینده مردم منطقه ۸۰۰ میلیون تومان نیز برای تکمیل فضای فیزیکی اختصاص یافت.

وی به دیگر پروژه در دست اقدام برای بیمارستان رازی چالوس اشاره کرد و گفت: قرار است تا پایان امسال تجهیزات و دستگاه‌های کولونوسکوپی، آندو

سکوپی و دستگاه‌های مربوط به بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری نیز خریداری شود.
درویش در پایان از همراهی، همدلی و سعه صدر پرسنل و بیماران بیمارستان رازی در دوره اجرای طرح هتلینگ قدردانی کرد.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات