Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
برای نخستین بار در شمال کشور عمل جراحی قلب با استفاده از دریچه های بدون نیاز به بخیه در بیمارستان روحانی بابل - مازنیوز
چهار شنبه، 01 اسفند 97 ساعت 11:12 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 14:48:39 1396/09/01

برای نخستین بار در شمال کشور عمل جراحی قلب با استفاده از دریچه های بدون نیاز به بخیه در بیمارستان روحانی بابل

مازنیوز :عمل جراحی تعویض دریچه با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا با بکارگیری از دریچه های بدون نیاز به بخیه برای اولین بار در شمال کشور در دو بیمار با ریسک بالای عمل جراحی در این بیمارستان انجام شد.
برای نخستین بار در شمال کشور عمل جراحی قلب با استفاده از دریچه های بدون نیاز به بخیه در بیمارستان روحانی بابل


به گزارش مازنیوز ، دکتر حمیدرضا وفایی فوق تخصص جراحی قلب و عروق و رئیس بخش جراحی قلب این مرکز از عمل جراحی قلب با استفاده از دریچه های بدون نیاز به بخیه خبر داد.

دکتر حمیدرضا وفایی اظهار کرد: عمل جراحی تعویض دریچه با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا با بکارگیری از دریچه های بدون نیاز به بخیه برای اولین بار در شمال کشور در دو بیمار با ریسک بالای عمل جراحی در این بیمارستان انجام شد.

وی اضافه کرد: این دو جراحی با همکاری مشترک تیم جراحی قلب بیمارستان های روحانی بابل و شهید رجائی تهران در بیمارستان روحانی با موفقیت انجام گرفت.

رئیس بخش جراحی قلب بزرگ‌ترین بیمارستان شمال کشور گفت: بیمار اول خانم 78 ساله ای آملی بوده است که با درگیری شدید عروق کرونری و تنگی شدید دریچه ائورت و نیز تنگی کاروتید گردن ابتدا تحت جراحی اندارترکتومی کاروتید قرار گرفت.
وی اضافه کرد: این بیمار پس از گذشت دو هفته تحت جراحی بای پس عروق کرونر و تعویض دریچه ائورت به روش استفاده از دریچه بدون سوچور قرار گرفت که با توجه به تنگی شدید دریچه و شرایط بد بیمار ، استفاده از این نوع دریچه برای این بیمار بسیار کمک کننده بوده است که باعث تسریع در زمان عمل و کیفیت نوع دریچه میباشد

دکتر وفایی بیان داشت: بیمار دوم آقای 80 ساله ای بابلی بوده که با سابقه ایست قلبی و تنگی شدید عروق کرونر و دریچه ائورت با حال عمومی بد تحت جراحی بای پس عروق کرونر و تعویض دریچه ائورت با روش فوق قرار گرفت که این بیمار بسیار پر ریسک از نظر جراحی قلب بوده که با استفاده از این روش و با کمک تیم مجرب بخوبی تحت عمل جراحی قرار گرفت.

فوق تخصص جراحی قلب و عروق، با اشاره به اینکه وضعیت بیماران مساعد و در واحد مراقبت های ویژه تحت نظر می باشند، گفت: مزیت استفاده از این تکنولوژی در کوتاه نمودن زمان عمل جراحی با استفاده از دریچه های بیولوژیکی با کیفیت بسیار بالا و کم تهاجمی تر می باشد.

وی با ذکر این نکته که این تکنولوژی درسال های اخیر در کشورهای پیشرفته دنیا در حال انجام است ، بیان داشت: خوشحالیم که این روش در شمال کشور در بیمارستان روحانی انجام شده است و این مرکز همگام و هم راستا با تکنولوژی های پیشرفته و روز دنیا در حال فعالیت و خدمات رسانی به هم وطنان عزیز می باشد.

فوق تخصص جراحی قلب و عروق با اشاره به اینکه تمام امکانات مورد نیاز برای انجام این عمل جراحی در این بیمارستان فراهم بوده ادامه داد: از زحمات دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و پیگیری های دکتر صادقی ریاست بیمارستان روحانی برای فراهم کردن امکانات مناسب برای انجام این گونه جراحی ها صمیمانه تشکر می کنم و همچنین از همکاران بیهوشی ، دستیاران ، همکاران اتاق عمل و همه پرسنلی در تیم جراحی حضور داشتند تشکر ویژه دارم.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات