Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
فوت 379 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 7 ماه - مازنیوز
چهار شنبه، 01 اسفند 97 ساعت 11:12 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 15:18:29 1396/09/18

فوت 379 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 7 ماه

مازنیوز :مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در هفت ماهه امسال تعداد 379 نفر (283 مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 درصد کاهش داشت.
فوت 379 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 7 ماه

به گزارش مازنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با بیان اینکه در کلیه محورها شاهد کاهش آمار بودیم ،تصریح کرد : جاده های برون شهری با 262 مورد ، محور درون شهری با 98 نفر و راه روستایی با 19 نفر فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.
بیشترین و کمترین شهرها
بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری ،میاندرود با 63 ، بابل با 47 و آمل با 45 مورد بیشترین و شهرستان فریدونکنار با 3 مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.
عابرین بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف 107 نفر از افراد عابرین پیاده ، 92نفر سر نشین ، 88 نفر موتور سوار ،85 نفر راننده و 7 مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

9هزار 905نفر مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در شش ماه امسال، 9 هزار و نهصدو پنج نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند .
این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات