Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
مازندران شاگرد اول تخلفات ایران است - مازنیوز
چهار شنبه، 01 اسفند 97 ساعت 11:12 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 10:02:14 1396/09/21
استاندار مازندران در هشتمین جلسه شورای اداری تنکابن ؛

مازندران شاگرد اول تخلفات ایران است

مازنیوز :برای بدنه دولت در شهرستان هزینه می‌شود تا بتوانند به مردم خدمات ارائه کنند. داشتن دستگاه دولتی هدف نیست بلکه هدف خدمت است که نباید در آن وقفه‌ای ایجاد شود.
مازندران شاگرد اول تخلفات ایران است
به گزارش مازنیوز ، محمد اسلامی در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان تنکابن با بیان اینکه تبعیض بین شرق و غرب مازندران صدمات بسیاری به این استان وارد کرده، اظهار کرد: باید نگاهی متفاوت ایجاد شود تا همه باور کنیم که به‌هیچ‌وجه، هیچ‌کس در نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید حق ندارد نگاه تبعیض‌آمیزی به بخشی از سرزمین یا جامعه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق توسعه پایدار بدون آسیب رساندن به محیط‌زیست باید توسعه‌ای متوازن جهت سعادت و آبادانی جامعه هدف قرار گیرد، افزود: توسعه باید بر اساس تعاریف مشخص‌شده باشد، یعنی استعداد و ظرفیت جمعیت آن سرزمین، ملاک عمل قرار گیرد.


استاندار مازندران با تأکید بر اینکه تلاش برای رفع مشکلات و موانع باید به‌صورت قاطع جهادی و انقلابی صورت گیرد، تصریح کرد: برای بدنه دولت در شهرستان هزینه می‌شود تا بتوانند به مردم خدمات ارائه کنند. داشتن دستگاه دولتی هدف نیست بلکه هدف خدمت است که نباید در آن وقفه‌ای ایجاد شود.


این مسئول با بیان اینکه نیازمند کارآمدسازی نظام مدیریت دولت هستیم، متذکر شد: رئیس‌جمهور برنامه و شعارهایی داد که باید در دولت تدبیر و امید محقق شود. مردم با این نرخ مشارکت، پاسخِ خدمت می‌خواهند.


اسلامی با اشاره به اینکه بضاعت مالی دولت به‌شدت آسیب دیده است، اضافه کرد: باید از ذره‌ذره‌ ظرفیت‌ها بیشترین استفاده را کنیم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم باشیم.


وی نیاز نخست مردم را کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی به‌ویژه در شهرستان‌ها عنوان کرد و افزود: اگر همدلی، وحدت، یکپارچگی، محبت و کوشش برای حل مسائل وجود داشته باشد، قطعاً برکت خدای متعال را به دنبال خواهد داشت.


نماینده ارشد دولت در استان مازندران یکی از دلایل تخلفات زیاد طرح هادی را پاسخگو نبودن این طرح به نیازهای استان عنوان کرد و ادامه داد: طرح جامع تنکابن سپری‌شده و اکنون این شهرستان فاقد طرح جامع است و اراضی و باغات آن از بین رفته که نیازمند طرح فرادستی برای دربرگیری طرح‌های شهرها و روستاهای آن است.


این مسئول در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه مازندران به‌عنوان پر تخلف‌ترین استان‎های ایران از لحاظ تخلفات قانونی شناخته‌شده، اظهار کرد: شاگرد اول تخلفات در ایران، مازندران است. جایی که تخلف باشد، فساد می‌آید و موجب بی‌اعتمادی در مردم می‌شود.


اسلامی همچنین در اشاره به تفویض اختیار به فرمانداری‌های ویژه در شهرستان‌ها، عنوان کرد: ساختن، زمان طبیعی خودش را می‌برد. ما نیاز داریم اختیارات و مسئولیت‌ها را متناسب کنیم تا مردم در رفت‌وآمد نباشند.


وی با اشاره به ظرفیت ۴۲ درصدی استان مازندران در بخش روستایی، خاطرنشان کرد: با اولویت روستاها باید مقاوم‌سازی و توانمندسازی جامعه صورت گیرد.


استاندار مازندران با بیان تسهیلات ویژه روستایی ازجمله بوم گردی، طبیعت‌گردی، صنایع‌دستی، صنایع روستایی، باغداری، دامداری، پرورش ماهی و... متذکر شد: باید برای مهار آسیب‌های اجتماعی بخش معیشت و اشتغال به‌ویژه در روستاها مورد توانمندسازی قرار گیرد.


این مسئول با تأکید بر جذب سرمایه‌گذار، گفت: سرمایه‌گذار حقیقی کسی است که فقط از من مجوز بخواهد و نه وام.


اسلامی سرمایه‌گذار نماها یا شِبه سرمایه‌گذار را ورشکست کننده بانک‌ها دانست و متذکر شد: ما سرمایه‌گذاران حقیقی که اهلیت دارند را حمایت می‌کنیم. سرمایه‌گذار از تشنج و بگومگوی سیاسی فراری است و به جایی ورود می‌کنند که هماهنگی و یکپارچگی وجود داشته باشد.


وی در خصوص تغییر کاربری، گفت: تقاضا برای ویلاسازی باید مدیریت شود به این صورت که مناطقی شناسایی‌شده و تبدیل به شهرک‌های اقامتی شوند تا از دست‌درازی به طبیعت و اراضی ملی و کشاورزی جلوگیری شود.


استاندار مازندران در پایان مداخله مدیریت در استان مازندران را زیاد دانست و تصریح کرد: باید یکی‌یکی این موارد را اصلاح کرد تا بتوان کار انجام داد./ تنکابن24

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات