Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
بنگاه اقتصادی شهرداریها یا باشگاه سیاسی احزاب!! - مازنیوز
چهار شنبه، 01 اسفند 97 ساعت 11:12 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 13:54:10 1396/09/29
سازمان همیاری شهرداریهای مازندران

بنگاه اقتصادی شهرداریها یا باشگاه سیاسی احزاب!!

مازنیوز :تاکنون بیش از پنجاه نیروی سفارشی در دوره مدیرعامل کنونی سازمان علی رغم مشکلات اقتصادی جذب شدند
بنگاه اقتصادی شهرداریها یا باشگاه سیاسی احزاب!!

حسین علیزاده فعال رسانه ای ؛

سازمان همیاری شهرداریهای استانها به استناد ماده 84 قانون شهرداریها و با هدف تامین نیازمندیهای شهری و تاسیسات مورد نیاز عمومی در راستای کمک به تامین خودکفائی شهرداریهای عضو از طریق تجمیع امکانات و سرمایه های کوچک و پراکنده آنها و اهتمام به کاهش اتکای اعضاء به عوارض ، جهت اداره امور شهر و شهرداری و افزایش توان مالی شهرداریها از طریق ایجاد درآمدهای ناشی از تولید ، فعالیتهای اقتصادی و خدماتی در استانهای کشور تاسیس گردیده است.

که به استناد ماده 3 و 4 اساسنامه تیپ مصوب وزارت کشور اهداف و موضوع فعالیت آنها مشخص شده است و به استناد ماده 6 اساسنامه ، ریاست شورای سازمان، بعهده شخص استاندار و ریاست هیئت مدیره آن نیز به عهده معاون امور عمرانی استانداری است .

فعالیت قریب به دو دهه سازمان همیاری شهرداریهای مازندران باکارکردهای قابل قبول اولیه نظیر خدمات رسانی به مجموعه شهرداریهای استان در ارتباط با ایجاد فضای سبز ، پارکها و تامین لوازم و تجهیزات پارکی، انواع مصالح ساختمانی ، انجام پروژه های عمرانی ، انجام عملیات سوآپ نفت و گاز، احداث کارخانه آسفالت، ساخت مجتمع 110 واحدی در شهر امیرکلا، صدور پروانه ساختمانی در خارج از بافت شهرها و روستاها، راه اندازی و استخراج معادن شن و ماسه و معاینات فنی خودروهای سبک و سنگین در استان و سایر موارد بوده است همه این خدمات و تلاشهای ارزنده در سایه رهنمودهای استانداران و مدیران عامل دلسوز وقت بوده است.

در حالی که اکنون سازمان همیاری شهرداریهای استان از دوره مدیریت 5 مدیر عامل قبلی تاکنون دچار رکود ، سوء مدیریت بدهی های میلیاردی ، اقساط معوق به بانکها و عدم پرداخت حقوق و مزایای 8 ماهه کارکنان خود شده است!!

متاسفانه سازمان همیاری شهرداریهای مازندران بدلیل ورود و خروج مدیران عامل با گرایشهای سیاسی و جناحی و توصیه شده برخی متنفذین و اشخاص غیر مرتبط، امروز به حیاط خلوت و نهادی بی اثر در استان تبدیل شده است!!

حضور مدیرعامل ناکارآمد ، کم توان و تحمیلی در این شرایط حساس اقتصادی و اجتماعی جز استمرار رکود، نارضایتی کارکنان ، انباشت بدهی ها و زیان دهی هیچ ره آوردی ندارد و این در حالی است که تاکنون بیش از پنجاه نیروی سفارشی در دوره مدیرعامل کنونی سازمان علی رغم مشکلات اقتصادی جذب شدند تخلفات گسترده ای در حوزه صدور مجوزها و پروانه های خارج از بافت شهری و روستائی نظیر پرونده ح الف در محور قائم شهر و ساری و دهها پرونده تفریحی توریستی در غرب استان از جمله پرونده بانک پ در نوشهر ، بانک ک در محمودآباد و پرونده ک الف در نوشهر هست!! که مع الاسف شورای اسلامی استان مازندران بعنوان تنها مرجع قانونی نظارت بر درآمد و هزینه سازمان همیاری شهرداریها در سکوت کامل بسر می برد!! شخص استاندار و معاون عمرانی باید پاسخگوی تخلفات انجام شده باشند.

البته استاندار جدید مازندران مهندس اسلامی اگرچه مسئولیتی در قبال تخلفات گذشته این نهاد ندارند اما در برابر استمرار حضور و ادامه وضع موجود مسئول هستند.

امید است نهادهای ناظر و استاندار ارزشی و متعهد مازندران با بررسی و تحقیق از وضعیت حال و گذشته این سازمان ضمن تغییر عاجل در مدیریت و عملکرد فعلی این نهاد برای چابک سازی و خروج از وضعیت اسف بار فعلی و تعیین مدیرعامل درد آشنا و کارشناس از بدنه این سازمان اقدام نمایند.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات