Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
رها شدگی بسیاری از شهرداری ها و بی خبری استانداران؟! - مازنیوز
چهار شنبه، 01 اسفند 97 ساعت 11:12 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 23:33:39 1396/10/03

رها شدگی بسیاری از شهرداری ها و بی خبری استانداران؟!

مازنیوز :سخن این گزارش خطاب به استانداران سراسر کشور است که از رها شدگی بسیاری از شهرداری ها بی خبر هستند ! در تهران شهردار به همراه اعضای خانواده در کیش به دنبال مرخصی زمستانی به سر می برد چرا که در کیش چالش وقوع زلزله و آلودگی هوا وجود ندارد.  
رها شدگی بسیاری از شهرداری ها و بی خبری استانداران؟!

 

به گزارش مازنیوز به نقل از شلمچه نیوز، در سایر مراکز استان ها نیز وضعیت بهتر از پایتخت نیست؛ اعضای شوراها شهرها نیز حق دخالت و اعلام نظر بر مسئولیت شهرداران و نظارت بر شرح وظایف قانونی آنها بر امور ندارند زیرا این افراد منتخب هزینه انتخابات شهرداری ها و شهرداران هستند.

 

حتی برخی از اعضای شوراها نوعاً زیرمجموعه و حقوق بگیر شهرداران هستند و آرای آنها متعلق به اعتبارات مالی شهرداری است در شرایط کنونی نیز این رویکرد باعث فرمانبرداری آنها نسبت به شهرداران شده و وضعیت به حدی وخیم است که شهرداران حتی می توانند از ورود و خروج اعضای شوراها در این نهاد  جلوگیری کنند!

 

برخی از این اعضای شوراها اگر بیشتر از حد تعیین شده شان توسط شهرداران نطق کنند با فرمان شهردار ، توسط دیگر اعضای شوراها در این نهاد بایکوت می شوند چرا که بسیاری از شهرداران شهرهای بزرگ مدارک و اسنادی از اعضای شوراها در اختیار دارند که اگر قرار بر افشای آن باشد دنیایی از رسوایی در محافل عمومی و افکار شهروندان ایجاد می شود.

 

البته باید اذعان داشت این شرایط را بسیاری از مدیران ارشد استانداری ها ، ادارات ، سازمان ها ، نهادها و سایر دستگاههای نظارتی در نزد شهرداران دارند زیرا آنها حکم مدیران عامل بانک ها را دارندکه دقیقاً می دانند کدام مدیر و مسئول و یا عضو شورای شهر از آنها وام های بدون عوض گرفته و در واقع این افراد بدهکاران ابدی صندوق های نسوز شهرداری ها هستند.

 

البته شاید این دیدگاه را تکامل یافته تر بیان داریم چرا که بسیاری از استانداران و نمایندگان مردم در مجلس نیز به شهرداران بدهی دارند که زمان بازپرداخت آنها را تنها خود شهرداران می دانند! البته ما قصد داشتیم در واکاوی موضوع به نقش وزیر کشور اشاره کنیم که یادمان آمد وی با خانواده اش تابستان ها مهمان همیشگی شهرداران بود و حتی نسخه پیچی ما برای رئیس مجلس نیز جوابگو نبود و وی نیز نمک گیر شهرداران برای کوهنوردی ، دریانوردی و جنگل نوردی بوده است!

 

دایره این بحث بسیاری گسترده از آن است که فکر می کنیم چرا که در انتخابات ریاست جمهوری نیز شهرداران سراسر کشور نبابر دستور اعضای شوراها و فرمانداران و استانداران ، از اعتبارات شهرداری ها برای ستادهای تبلیغاتی رئیس جمهور کلی هزینه کرده و برای برون رفت از این وضعیت وخیم شهرداری ها، تنها باید دست به دعا شویم تا امام زمان(عج) ظهور کند…

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات