Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
بررسی نحوه ساخت برج اصناف و شهرک صنفی در کارگروه تخصصی توسعه اصناف شهرستان بابل با حضور مهندس کبود شهردار بابل - مازنیوز
چهار شنبه، 01 اسفند 97 ساعت 11:12 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 12:28:38 1396/11/01

بررسی نحوه ساخت برج اصناف و شهرک صنفی در کارگروه تخصصی توسعه اصناف شهرستان بابل با حضور مهندس کبود شهردار بابل

 مازنیوز:ساخت دو پروژه بزرگ اصناف شهرستان بابل (برج اصناف و شهر ک صنفی) با حضور مهندس کبود شهردار بابل ،رئیس، هیات رئیسه و اعضای کارگروه تخصصی توسعه اصناف شهرستان بابل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید
بررسی نحوه ساخت برج اصناف و شهرک صنفی در کارگروه تخصصی توسعه اصناف شهرستان بابل با حضور مهندس کبود شهردار بابل

به گزارش مازنیوزبه نقل ازروابط عمومی شهرداری بابل در جلسه ای که در محل پروژه بزرگ در دست ساخت برج اتاق اصناف شهرستان بابل برگزار شده بود، مهندس کبود شهردار بابل ، اعضای هیات رئیسه اتاق ، روسای اتحادیه های صنفی عضو کارگروه تخصصی توسعه اصناف شهرستان بابل و هیات اجرایی این کارگروه حضور داشتند، لعلی رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل ضمن تشکر از حضور مهندس کبود شهردار بابل و اعضای کارگروه تخصصی توسعه اصناف شهرستان بابل یادآور شدند : ما ارادت خاصی به شهردار بابل داشته و داریم و در مدت کوتاهی که این عزیز مسئولیت شهرداری بابل را بعهده گرفتند همکاری بسیار خوبی با اتاق اصناف و بازار شهرستان بابل داشته اند و در ساخت برج اصناف دستورات بسیار خوبی صادر فرمودند و اگر همکاری ایشان نبود  عملیات اجرایی برج به این سرعت پیش نمی رفت و بنده وظیفه خود می دانم از طرف هیات رئیسه ، روسای اتحادیه های صنفی و بازاریان شریف شهرستان بابل از تلاش های بسیار ارزشمند مهندس کبود تقدیر نمایم .

وی در ادامه گفت: این جلسه را در محل برج اصناف برگزار کردیم تا همه عزیزان ثمره زحمات خود را ببینند و در جهت اتمام این پروژه عظیم مثل گذشته ساعی باشند.

در ادامه این جلسه عزیزی مشاور اتاق اصناف گزارشی از روند اجرایی برج اصناف ارائه کرد و گفت : زمانی که بحث ساخت برج اصناف مطرح شد خیلی ها می گفتند این کار عملی نیست ولی به لطف خدا  و همت هیات رئیسه و روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل و تلاش کارگروه تخصصی توسعه اصناف شهرستان بابل این آرزوی دیرینه محقق گردید  .

وی افزود: خوشبختانه بهترین مکان برای برج اصناف شهرستان بابل در نظر گرفته شد امیدواریم با ساخت این برج ، زمینه برای  توسعه بیشتر اتاق اصناف و بازار شهرستان فراهم گردد .

وی افزود: خوشبختانه زمینی به مساحت 112 هکتار برای ساخت شهرک صنفی اتحادیه های صنفی شهرستان بابل در نظر گرفته شده است که با ساخت شهرک صنفی به شهرداری بابل برای ساماندهی مبلمان شهری کمک شایانی خواهد شد که امیدواریم در ساخت شهرک صنفی،  بازارشهرستان بابل از حمایت های ویژه شهرداری بابل برخوردار شود چون بازاریان،  شهردار و شهرداری را جزو خانواده خود می دانند .

وی درخصوص عوارض کسبی گفت: بازاریان  در خصوص افزایش ناگهانی عوارض کسبی  در سال گذشته و جاری نگرانی داشته و دارند  علیرغم توافقی که با شهردار گذشته داشتیم این دغدغه مرتفع نگردید امیدواریم این مشکل رفع شود چون بازاریان  علاقمند هستند با شهرداری برای عمران و آبادانی شهر مثل گذشته همکاری نمایند.

در ادامه جلسه مهندس کبود شهردار بابل با تشکر از هیات رئیسه و کارگروه تخصصی توسعه اتاق اصناف بویژه حاج حسین لعلی خطاب به آنها گفتند: بسیار خوشحالم که با دستان شما بزرگواران پروژه بزرگ برج اصناف که در سطح کشور نمونه است در شهرستان بابل اجرایی گردیده است به زعم بنده کاری بسیار بزرگ و با ارزش است چون این برج اولین برج کشور است باید قدر آن را بدانیم و طوری برنامه ریزی نمائیم که حتی در ساخت هم نمونه باشد. یقین دارم با ساخت برج اصناف شهرستان بابل دیگر شهرها هم راغب می شوند این برج را بسازند. بنده انتظار دارم تمام امکانات در این برج لحاظ گردد خوشحالم که اتاق اصناف شهرستان بابل با اجرایی کردن برج از دیگر ادارات پیشی گرفته است.

ایشان ادامه داد: امیدوارم این کارشما بزرگواران الگویی برای دیگران شود و شهرداری با تمام توان و امکانات تا آنجا که قانون به ما اجازه می دهد در خدمت مسئولین اتاق اصناف و بازاریان شریف بوده  و با جان و دل کمک خواهیم نمود این برج به اتمام برسد .

شهردار بابل دغدغه بازاریان در خصوص عوارض کسبی را بجا دانست و گفت دستورات لازم برای رفع دغدغه بازاریان شریف صادر شده است .

وی افزود: دولت اخذ 120 نوع عوارض را به شهرداری ابلاغ کرده است بر مبنای همین عوارضات  بودجه شهرداری لحاظ می شود.

مهندس کبود فیروزجایی خاطر نشان کرد : شهرداری هر جایی که بتواند به بازار کمک نماید درخدمت مسئولین بازارخواهد بود همه ما یکدل و هماهنگ  باید برای توسعه پایدار شهر فعالیت نمائیم، اصناف منهای شهرداری و شهرداری منهای اصناف و بازار ارزشی ندارد و باید متحد و با تعامل به سمت توسعه پیش برویم .

شهردار بابل در ادامه خطاب به مسئولین بازار گفت : پروژه بزرگ و سنگینی برای زیباسازی و ساماندهی ورودیهای شهر ازجمله آمل به بابل شروع شده است. این پروژه ها از محل عوارض 3درصدی ارزش افزوده می باشد. تلاش ما براین است تمام عوارضات مردم را برای شهر هزینه نمایم .

وی گفت : اگر ورودیهای خوبی داشته باشیم گردشگران تمایل می یابند در این شهر اسکان یابند و اگر می خواهیم توسعه شهر شتاب بگیرد باید باهم تعامل داشته باشیم .

شهردار بابل درپایان  در خصوص میادین میوه و تره بار گفت: با همکاری اتحادیه میوه و تره بار نسبت به ساخت میادین میوه اقدام خواهیم کرد.

 پس از اتمام جلسه ، مهندس کبود شهردار بابل به اتفاق هیات رئیسه و اعضای کارگروه تخصصی توسعه اصناف شهرستان بابل از قسمت های مختلف برج اصناف در دست ساخت بازدید و ضمن ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی کار ، توصیه های لازم را ارائه کرد.

 

 


نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات