Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
فوت تعداد 11 نفردر اثر مسمومیت با گاز در ده ماهه امسال - مازنیوز
دو شنبه، 01 بهمن 97 ساعت 03:11 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 11:19:54 1396/11/30

فوت تعداد 11 نفردر اثر مسمومیت با گاز در ده ماهه امسال

مازنیوز:در ده ماهه امسال تعداد 11نفر در استان مازندران بر اثر مسمومسیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌های ناشی از گازگرفتگی 17 نفر بود،35درصد کاهش یافته‌ است.
فوت تعداد 11 نفردر اثر مسمومیت با گاز در ده ماهه امسال

به گزارش مازنیوزبه نقل از  روابط عمومی اداره کل پزشکی‌قانونی استان مازندران ، از کل فوت شدگان ناشی
از مسمومیت با گاز در ده ماهه امسال 8 مرد و3 زن هستند.
بیشترین شهر
بر اساس این گزارش بیشترین آمار مرگ ‌و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در
شهرستان های نکا با 4 مورد بیشترین و بعد از آن آمل ، نور ، بهشهر هر کدام با 2 مورد و شهرستان چالوس با با یک مورد فوتی در رتبه های بعدی قرار دارند.
فروردین بیشترین ماه
عباسی تصربح کرد : فروردین با 4 فوتی بیشترین و مهر ،آذر و دی هر کدام با 2 مورد و خرداد با یک مورد فوتی کمترین ماه گزارش شده است.

شهروندان خطر گاز مونوکسید کربن را جدی بگیرند
مدیرکل پزشکی قانونی استان با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی در شروع فصل سرما گفت: گاز مونوکسید کربن مرگ آور است و شهروندان باید در هنگام استفاده از تجهیزات گرمایشی گاز سوز مراقب باشند.
عباسی افزود: شهروندان هنگام استفاده از وسایل گرمایشی برای گرم نگهداشتن فضای درون خانه و محل فعالیت باید نکات ایمنی را در نصب و به کارگیری وسایل گرمایشی رعایت کنند.
وی اظهار کرد: شهروندان هنگام استفاده از وسایل گرمازا باید به سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و باز بودن مسیر خروجی گاز مونوکسید کربن توجه داشته باشند.
وی بیان کرد: استفاده از آبگرمکن یا بخاری های دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می دهند.
وی سردرد و سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغما، سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک ها را از علایم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن برشمرد و شدت این علائم در بیماران قلبی بیشتر است.
وی توجه به توصیه های همچون روشن نکردن آتش در فضای بسته و محدود که تهویه کافی و مناسب ندارد ، روشن نگه نداشتن اتومبیل در فضای بسته گاراژ، استفاده از کلاهک مناسب برای دودکش ها ، نصب صحیح لوله بخاری و آبگرمگن در کاسته شدن تلفات ناشی از گاز گرفتگی موثر دانست.
عضو شورای قضایی استان تاکید کرد: شهروندان علاوه بر نصب تهویه مناسب برای آشپزخانه و حمام منزل، از نصب آبگرمکن در حمام و نیز روشن کردن شعله های اجاق گاز در آشپزخانه به منظور گرم نگه داشتن محیط داخل خانه خودداری نمایید.
وی اضافه کرد: چنانچه از بخاری های گازسوز برای گرمایش محیط استفاده می کنید باید مختصری تهویه از طریق در یا پنجره در فضا ایجاد نمایید و از درز بندی و بستن کامل منافذ خودداری کنید.

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات