Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/maznews1/public_html/libraries/Helper.php on line 367
خدمت به کشاورزان لیاقت میخواهد - مازنیوز
دو شنبه، 01 بهمن 97 ساعت 03:11 ب.ظ

- اجتماعی

تاریخ 10:47:06 1396/12/07

خدمت به کشاورزان لیاقت میخواهد

مازنیوز:امروز یک کشاورز محصول زارعی خودشان را یک نوع کشت میکند اگر طارم‌ هاشمی هاشمی برداشت میکند اگر پر محصول مثل شیرودی شیرودی برداشت میکنند‌? متاسفانه کشور کشاورزان شمال را بی اعتماد و محصول شان را بی کیفیت و هفت و بیجارمیبیند.
خدمت به کشاورزان لیاقت میخواهد

دبیر خانه کشاورز ساری نسبت به سوء مدیریت مسولان دولتی وسوءاستفاده از کار خانه های صنایع تبدیلی هشداردادو گفت در حق کشاورزان کم‌لطفی می شود.ودر تلاشند پای تجارت خارجی از کشورهای هند وپاکستان برای مشارکت در واردات محصولاتی مثل برنج که امروز در انبارها و سر سفره ایرانی ها قرار گرفته است که در واقع غیر منطقی میباشد.شعبانی اظهار داشت.دولت ودستگاهی ذیربط مثل صنایع تجارت ومعدن یا سازمان جهاد کشاورزی تهسیلات وامهای یارانه ای برای پیشرفت صنایع تبدیلی مدرن برای کسب وکار وکیفیت از سوی دولت حمایت قرار می گیرد .تقاضا عاجزانه داریم مجوز رسمی با کدههای ثبت شده که از امتیاز دولتی بهره مند میشوند.دخالت جدیدی داشته باشند..

 

شناخت محصولات کشاورزی بخصوص برنج تخصصی میباشد .امروز یک کشاورز محصول زارعی خودشان را یک نوع کشت میکند اگر طارم‌ هاشمی هاشمی برداشت میکند اگر پر محصول مثل شیرودی شیرودی برداشت میکنند‌? متاسفانه کشور کشاورزان شمال را بی اعتماد و محصول شان را بی کیفیت و هفت و بیجارمیبیند.

شعبانی عضو اطاق تعاون وبازرگانی از‌ سازمان جهاد کشاورزی خواست کارخانه هاوصنایع تبدیلی با حضور کارشناسان کشاورزی در رشته های مختلف یا خدمات کشاورزی برای کمیت وکیفت نظارت داشته باشند. گناه کشاورز چی هست بد نام میشوند . حتما باید تحصن وکشاورزان در خیابانها قرار بگیرند تا به حق خودشان برسند.
همه ساله کشاورز دچار مشکلات تنظیم بازار وفروش محصولات هستند. ؟
کشاورزان چه گناهی کردنند که گناهشان عفو نمیشود .باور داشته باشین کشاورزان پاکترین افراد روی زمین هستند و خدمت به این قشر لیاقت میخواهد.
ولی عده ای با بازی با کلمات سعی در احساسی نمودن فضای حاکم بر مدیریت کشور خصوصآ در عرصه کشاورزی دارند تا بتواند نتیجه را به نفع خود تغییر دهند.صحبت ام بیشتر با مدیرانی است که مسول بروز مشکلات کشاورزی در طول این سالها هستند .
دبیر خانه کشاورز ساری اذعان داشت درست است کشاورزان در هر زمان کمبودی گرانی کود و سهم وبی بلا تکلیفی با بدهی با رخسار زرد خجالت زده بانکها و ضامین و خانواده شان روبرو هستن ولی درست نیست بی حساب و کتاب زیر سوال بازار کار باشند. گنه کرد در مصر آهنگری ..به شوشتر زدن گردن مسگری
سعید شعبانی در ادامه افزود.در زمان گذشته کشاورزمحصولات خودرا برداشت می کرداول خمس وزکات محصول اش را کنار می زاشتند. امروزبی شک محتاج زکات شده است وی گفت اگر کشاورزان تحصن کنند بی لیاقتی برخی از مدیرانی هست که مدیریت کشاورزی را بنام کشاورزی مدرن و مکانیزه اشاره می کنند .درست نیست راهنما چپ را بزنند به راست بپیچند. مدیریت یک نگاه تخصصی هست وخلاقیت وجسارت و ابتکار میخواهد تا کشاورز را سرو سامان بدهد.امروز و فردا همین صورت پیش برویم ما هم مثل تالاب ،مثل،سفره های آب زیر زمینی خشک می شویم این یک زنگ خطر هست.شاید کشاورزان از دید مسولین گم شده اند....
سعید شعبانی عضو اتاق تعاون و عضواتاق بازرگانی مازندران اظهار داشت
استان مازندران قطب کشاورزی پر بحران اما غنی شده که باید جناب مهندس اسلامی استاندارمحترم سکان دار استان قدم ایشان را به فال نیک گرفت وباید با تمام وجود به ایشان حمایت و امار و ارقام سعی و سلامت داد.متاسفانه عده ای کما فی السابق یاد گرفتن که گرای اشتباه به استاندارد بدهند.و آب را گل آلود کنند تا بتوانند از رودخانه ماهی صید کنند.
کشاورزان چندین سال با سیلی صورت خودرا سرخ نگه داشته اند و همیشه هم برای فروش محصولاتشان در اعتراض قرار گرفتن ولی نتیجه نداشت .وقتی با کشاورزان در میدان قرار میگیری همه انها از خانواده شهدا یا رزمنده لشکر ۲۵کربلااز افتخارت این کشوربوده اند
یک مثال مازندرانی هست کی بزوه دره کی بورده بهره ...
عضو کشاورزی اتاق ساری بیان داشت.
در هنگام بحران یاد گرفتیم آنچه را که غیر واقعیت است بیان کنیم برفرض مثال در آتش سوزی پلاسکو حا علام میکنیم شدت آتش به حدی است که امکان امداد رسانی نیست .
در معدن یورت شدت انفجار به حدی است که امکان امدادرسانی نیست منطقه ی سقوط هواپیما به حدی صعب البعور است که امکان امداد رسانی به چه سختی است کشاورزان جنوب کشور خشکسالی به حدی هست که آب برای شرب هم به اندازه کافی نیست

در ادامه شعبانی تاکید نموده
وقتی شرکت ایران خودرو با بحران مواجه شد تمام‌کشور اعم از رسانه ها و مسولان بسیج شده تا مشکل آنها رفع شود آیا مشکلات بیش از صدها هزار نفر کشاورزان به اندازه تولید پراید ارزش ندارددر همین خصوص از رسانه ها خواهشمندم که بدون هیچ ملاحظه ای فریاد و صدای کشاورزان مظلوم باشید.
تا مصداق آیه شریفه"ن واِلقلم وما یسطرون ما انت بنغمه ربک بمجنون وان لک لا جرا غیر ممنون.. ‌‌باشیم تا در نزد خدا وبنده آن سربلند وآزاده باشیم.

سعید شعبانی
دبیر خانه کشاورز شهرستان ساری

نظر شما

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

کاربر گرامی، وارد نمودن نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت اختیاری می‌باشد.
تبلیغات